Najlepszy sport na odchudzanie? Przedstawiamy 5 aktywności, które najszybciej redukują wagę

Czasu zostało coraz mniej! Wielkimi krokami zbliża się lato i związane z nim wakacyjne wyjazdy. Jeżeli właśnie sobie to uświadomiłaś i chcesz zawalczyć jeszcze o plażową figurę, podpowiadamy, które sporty przyniosą najszybsze efekty. Oto nasz top 5!

Masz siłownię pod nosem, a tam oprócz setek sprzętów również salę, na której odbywają się zajęcia fitness? Wymówka, że krępuje cię obecność mięśniaków i sama nie za bardzo wiesz co robić na tych kosmicznych maszynach zatem odpada. Ale jak to ty, znajdziesz też inne powody, które nie pozwalają ci wstać z fotela, jednocześnie martwiąc się faktem nadejścia wiosny, kiedy czas już zrzucić grube ubrania na rzecz lżejszych, odkrywających nieco więcej. Wielkimi krokami zbliża się również lato, a wraz z nim odpoczynek na plaży w stroju kąpielowym. Masz jeszcze czas, aby poprawić nieco swoją sylwetką, zanim nastanie „godzina 0”. Nie czekaj jednak do jutra i właśnie teraz ruszaj na zajęcia lub na świeże powietrze. Podpowiadamy, jaki jest najlepszy sport na odchudzanie! I co najważniejsze, przy których aktywnościach najszybciej tracisz kalorie.

źródło: www.pixabay.com

Najlepszy sport na odchudzanie? Przedstawiamy aktywności, które najszybciej redukują wagę

 

1) Trampoliny – ok. 1000 kcal/godzinę

https://www.instagram.com/p/BtRabK9houf/

Coraz częściej w ofercie klubów fitness pojawiają się zajęcia na trampolinach. Skaczemy na niewielkich sześciokątnych sprzętach z podpórką. Osiągając tym samym efekty identyczne jak w przypadku zajęć cardio, absorbując przy okazji mięśnie całego ciała. Skakanie nie tylko redukuje kalorie, ale też cellulit, a także dotlenia organizm, dodaje energii i poprawia krążenie.

 

2) Squash – ok. 800 kcal/godzinę

https://www.instagram.com/p/Bv1BDFMH6Ct/

Squash to nic innego jak gra podobna do tenisa, tyle że piłka odbija się od ściany. Można grać samodzielnie lub w towarzystwie. Sport wyzwala w nas mnóstwo energii, bo ciągle musimy być w ruchu, przeskakując w kierunku piłki i machając rakietą. Szybko spalamy kalorie, budujemy mięśnie całego ciała, a także ćwiczymy naszą koncentrację. Squash wymaga bowiem ciągłego skupienia.

 

3) Kickboxing – ok. 700 kcal/godzinę

https://www.instagram.com/p/Bv1YMLkHSF8/

W szybkim czasie możemy wysmuklić sylwetkę, zadbać o „sflaczałe” mięśnie i nabrać siły, która przyda nam się w codziennych obowiązkach. Nie musisz obawiać się, że będziesz chodziła z podbitym okiem i z czasem zaczniesz przypominać rosłego mężczyznę. Zajęcia kickboxingu to uderzanie w powietrze lub ewentualnie w ochraniacz trenera. Nikt nie oddaje ciosów. A jeśli chodzi o drugą kwestię – głównie skaczesz i wykonujesz naprzemienne ruchy kończynami, co oznacza przede wszystkim  spalanie. 

 

4) Bieganie – ok. 600 kcal/godzinę

https://www.instagram.com/p/Bv1PwjcARRC/

To forma aktywności zachęca nie tylko spalanymi kaloriami i pracą mięśni nóg, brzucha czy rąk, ale również możliwością kontaktu ze świeżym powietrzem. Po całym dniu, gdy jesteśmy zamknięci w czterech ścianach, spędzenie godziny na zewnątrz, a najlepiej w otoczeniu bajecznych krajobrazów będzie nieocenione. Są jednak osoby, którym lepiej biega się na bieżni. W tym przypadku mamy dodatkowe programy, nastawione na spalanie i odchudzanie. Komputer sam nas pokieruje.

 

5) Crossfit – ok. 600 – 800 kcal

https://www.instagram.com/p/Bv1bdVFoTcJ/

To połączenie  gimnastyki, body control, treningu siłowego i treningu kardio. Regularne uczęszczanie poprawi naszą kondycję, a także zwiększy naszą moc, szybkość i zwinność. Nie mówiąc już o spalanych kaloriach, które oznaczają chudnięcie. Naprzemienne wykonywanie ćwiczeń angażuje mięśnie całego ciała, pozwalając również na ich rzeźbienie. To bardzo intensywny trening. Podobnego możemy szukać również na zajęciach: fit body workout oraz power training. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (112 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  9 kwietnia 2019 14:56

    Dobrze wiedzieć, ale żadna z tych aktywności nie jest dla mnie. Ja pozostanę przy standardzie, czyli tylko jazda na rowerze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany