Najlepsze szczotki do włosów: Top 5

Wybór odpowiedniej szczotki to ważniejsza sprawa, niż może się wydawać. Zobacz najlepsze szczotki do włosów, które doskonale rozczesują i modelują włosy, nie niszcząc ich.

Nawet z najpiękniejszych włosów trudno będzie wyczarować piękną fryzurę damską, jeżeli nie będziemy ich rozczesywać odpowiednią szczotką. Niewłaściwa szczotka do włosów potrafi zrobić prawdziwe spustoszenie na głowie. Zobaczcie najlepsze szczotki do włosów, doskonałe zarówno do codziennej pielęgnacji, jak i do niektórych zadań specjalnych. Jeśli nie wiesz, co zrobić żeby włosy szybciej rosły – to pierwszym krokiem powinien być dobór odpowiedniej szczotki do  codziennej pielęgnacji.

Najlepsze szczotki do włosów

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia modelki: pexels.com

Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

To bardzo indywidualna kwestia. Weź pod uwagę wszystkie cechy swoich włosów. Jeżeli są długie i gęste, lepsza będzie większa szczotka. Mniejsze nadają się do modelowania krótkich fryzurek. Jeżeli za pomocą szczotki chcesz podkręcić włosy lub nadać im objętości, nieodzowna będzie okrągła szczotka. Jeżeli natura obdarzyła nas kręconymi włosami, najlepsza będzie szczotka o szeroko rozstawionych igłach, które lepiej rozdzielą pasma, nie zaburzając skrętu. Dla każdego coś innego! 

Najlepsze szczotki do włosów: Top 5

1. Szczotka do włosów Tangle Teezer

Cena: ok. 25 zł

Ta mała szczoteczka o gęsto ułożonych, drobnych igiełkach jest coraz bardziej popularna. Nic dziwnego – za jej pomocą można rozczesać włosy szybko, delikatnie i bez szarpania. Świetnie sprawdzi się w przypadku cienkich, delikatnych włosów z tendencją do supełków. To także sposób na masaż głowy, jeśli nie wiesz, co zrobić żeby włosy szybciej rosły i były gęstsze. Pamiętajmy jednak, że nie jest to szczotka dla wszystkich. Posiadaczki grubych, gęstych włosów będą musiały poprawić czesanie inną szczotką, gdyż Tangle Teezer może po prostu nie poradzić sobie z taką ilością włosów.

2. Szczotka do włosów Gorgol Natur

Cena: ok. 35 zł

Szczotka wykonana z drewna i… włosia dzika z pewnością spodoba się każdej miłośniczce naturalnych produktów. Włosie dzika dzięki swojej elastyczności nie zniszczy włosów, a za to doda im objętości. Jeżeli macie dużo gęstych lub kręconych włosów, zainwestujcie w szczotkę o większym rozmiarze, która o wiele łatwiej pozwoli Wam je rozczesać. Mniejsze szczotki lepiej zostawić paniom o krótkich lub delikatnych włosach. 

3. Szczotka do włosów Olivia Garden HH-P6

Cena: ok. 25 zł

To wymarzona propozycja dla wszystkich posiadaczek słabych włosów. Bambusowa szczotka Olivia Garden HH-P6 masuje skórę głowy, poprawiając krążenie i stymulując porost włosów. Ma także właściwości antystatyczne. 

4. Szczotka do włosów The Wet Brush

Cena: ok. 30 zł

Coś dla pań, które zazwyczaj rozczesują włosy na mokro. Ta szczotka, dedykowana specjalnie dla nich, rozczesuje mokre włosy bez ich niszczenia i szarpania. 

5. Szczotka InterVion Pro Hair design z nanocząsteczkami srebra

Cena: ok. 25 zł

 

 

Taka szczotka idealnie sprawdzi się do podkręcania włosów. Jej włosie jest sztywne, dzięki czemu łatwo jest nawijać na nią nawet długie pasma.

A jakie szczotki zdobyły Waszą uwagę? Używacie którejś ze szczotek z naszego rankingu?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (217 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...