Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ranking

Wpisz hasło “angielski online” w Googlu, a wyskoczy milion różnych stron. Którą z nich wybrać? Które z nich to najlepsze strony do nauki języka angielskiego online? Która z nich naprawdę nauczy nas mówić? Postanowiliśmy sprawdzić!

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ale do czego?

Jak zawsze wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Jedne strony będą bardziej nadawały się dla zaawansowanych uczniów (np. zagraniczne strony internetowe czy audycje mówione prostym językiem), czego innego potrzebować będą uczniowie początkujący.

Nie omawiamy tu programów komputerowych do nauki słówek ani aplikacji tylko na telefon, jak również stron bez polskiej wersji. Prezentujemy natomiast nasz ranking dziesięciu najlepszych stron internetowych do nauki języka angielskiego online pod kątem nauki mówienia, jak i ich ceny.

Oczywiście ranking jest subiektywny i niepełny, ale mam nadzieję że pomoże Wam zdecydować się na odpowiednią dla siebie kurs języka angielskiego online.

Ranking przygotowany jest głównie pod kątem nauki mówienia po po angielsku.

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ranking

10. Elingwista jest inną stroną do nauki z żywym człowiekiem przez internet. Chociaż szata graficzna nie powala, oferuje również dodatkowe materiały online takie jak wirtualna tablica czy certyfikat. Przy dwunastu lekcjach miesięcznie cena nauki z żywym lektorem wynosi 516 zł (43 zł za godzinę).

9. Ilang reklamuje się jako najskuteczniejsza metoda nauki, ponieważ uczeń rzekomo „otacza się” językiem – tylko dlatego że ich nagrania wykonane zostały zagranicą. Skomplikowana i mało intuicyjna strona oferuje proste nagrania zdań i dopasowywanie obrazków do nich, oraz wiele dobrze brzmiących słów na opisanie tego, co można znaleźć na niemal każdej innej stronie. Na uwagę zasługuje natomiast system przypominań i motywacji ucznia do dalszej nauki. Cena: 59 zł za 90 dni.

8.  Lerni jest przyjemną stroną do nauki angielskiego, jednak dla co najmniej średniozaawansowanych uczniów, ponieważ wszystko jest w niej już po angielsku. Oferuje filmiki wideo, testy wyboru, naukę ze zdjęć (w tym ciekawy pomysł wykorzystania panoramy do nauki). Posiada teksty pomagające w nauce czytania ze zrozumieniem, jak i zwięzłe wyjaśnienia zagadnień gramatycznych – również po angielsku. Nie uczy jednak mówienia. Nauka z Lerni to jednak aż 29 euro za miesiąc.

7. E-angielski to darmowa stronka do nauki gramatyki języka angielskiego. Posiada cykl lekcji omawiających angielską gramatykę. Na szczególną uwagę zasługuje część poświęcona przygotowaniu do matury. Strona nie uczy jednak czytania, rozumienia ze słuchu ani mówienia. Szata graficzna również odrobinę „prosi się” już o odnowienie

6. eTutor jest zdaniem jej autorów najpopularniejszą polską stroną do nauki angielskiego. Kładzie nacisk na gramatykę, którą opisują po polsku w trakcie lekcji, czasami uzupełnianych nagraniami wideo i audio. Uczy również słownictwa, oraz jego pisowni. Oferuje też gry i forum uczniów, na którym można zadać pytania związane z nauką języka. Szczególnie nie uczy jednak mówienia, lecz jedynie gramatyki, słownictwa i rozumienia ze słuchu. Trzymiesięczny dostęp kosztuje 99zł.

5. Szlifuj Swój Angielski Przejrzysta i przyjemna dla oka strona z bogatą bazą słów i ćwiczeń. Gramatyka omówiona jest w serii tekstów, a w razie pytań skorzystać można z forum uczniów. Również ta strona jednak bardziej przygotowuje do egzaminów niż uczy mówić po angielsku.

Duolingo jest ciekawym pomysłem wynalazcy captcha (to te obrazki, które czasami trzeba wpisać na różnych stronach, żeby udowodnić, że się nie jest robotem). Ich nowa wersja pozwala digitalizować książki, natomiast projekt Duolingo jest ich narzędziem do tłumaczenia, dzięki któremu niejako przy okazji ludzie mogą nauczyć się różnych języków. Głównie na uwagę zasługuje ciekawy system motywacyjny, można zdobywać punkty i wkraczać w nowe etapy nauki. Polega głównie na tłumaczeniu i dopasowywaniu zdjęć lub ścieżek audio do tekstu. Nie uczy jednak mówić.

Edoo jest nie tyle stroną do nauki angielskiego, lecz platformą łączącą korepetytorów z uczniami. Przejrzysta i miła oku, natomiast za program i jakość nauczania odpowiedzialni są poszczególni lektorzy. Cena godzinnej lekcji waha się w granicy od 34.99 do 44.75 zł, co przy trzech lekcjach w tygodniu wynosi ok 480 zł na miesiąc.

Angielski-online Uczniom pragnącym przygotować się do egzaminów polecamy darmową stronę angielski-online. Oferuje on sporą dozę gramatyki teoretycznej, zaawansowane słownictwo, testy wyboru online, forum oraz materiały pomocne w przygotowywaniu się do egzaminów. Nie uczy jednak rozumienia ze słuchu ani mówienia.

1. Speakingo opinie o tej nowej stronie do nauki języka angielskiego w internecie są bardzo dobre. Rzeczywiście wygląda na to, że jest jedyną stroną w internecie, która bez udziału żywego nauczyciela rzeczywiście uczy mówić. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii rozpoznawania mowy można na niej rozmawiać z komputerem jak z nauczycielem na lekcji prowadzonej w sposób przypominający metodę Callana. Wykorzystuje również bazę 2000 najpopularniejszych słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji w tym języku. Inteligentny moduł zadaje na pytania, z którymi uczeń ma jeszcze problemy, nie traci zaś czasu na te pytania, na które uczeń kilkakrotnie udzielił już dobrej odpowiedzi. Oprócz tego jest miła dla oka i w przystępnej cenie 59zł/miesiąc.

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – nasz werdykt

Reasumując, chociaż kursy w szkołach językowych i korepetycje, zarówno osobiste jak i przez internet, są skuteczną metodą nauki mówienia po angielsku, ich zdecydowaną wadą jest wysoka cena, związana z koniecznością zatrudnienia żywego człowieka. Ograniczają również elastyczność w kwestii tego kiedy i gdzie możemy się uczyć. Automatyczne strony do nauki angielskiego, zarówno darmowe jak i płatne nie uczą natomiast mówienia, jedynie słownictwa i gramatyki. Jedynym wyjątkiem jest tutaj Speakingo, która pozwala w miły i przyjemny sposób, w zaciszu domowych pieleszy ćwiczyć mówienie po angielsku, a jednocześnie bezstresowo przyswajać gramatykę „jak dziecko” i to za całkiem przystępną cenę.

Nic nie stoi też na przeszkodzie by naukę ze Speakingo uzupełnić dodatkowymi informacjami z zakresu teorii gramatyki z innych stron czy kursów.

Zwycięzca rankingu najlepszych stron do nauki mówienia po angielsku:

Kurs języka angielskiego online Speakingo.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (256 głosów, średnia: 3,87 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewalub  19 września 2018 11:54

  Od kilku lat korzystam z eTutor. Mogę polecić. Łatwo mogę wykonywać tam powtórki słówek gdy tylko wpadnie mi jakaś wolniejsza chwila. Nawet w pracy.
  Próbowałam też innych stron, jednak nie byłam tak zadowolona.
  Pozostałe wymienione tutaj też chętnie poznam bliżej

  Odpowiedz
 2. Amaretta  19 września 2018 12:25

  Obciach w tych czasach nie mowic po angielsku, przeciez w liceum to obowiazkowy przedmiot, ale zgadzam sie te aplikacje sa naprawde fajne, w wersji platnej opanowalam francuski i japonski :))) polecam japonski zlaszcza z duolingo na poczatek, probna wersja.

  Odpowiedz
 3. martucha180  19 września 2018 12:32

  Dobrze wiedzieć.

  Odpowiedz
 4. Anna  19 września 2018 13:17

  Tak, Speakingo jest mega – strasznie podoba mi sie nauka poprzez rozmowe, bo lubie duzo mowic 🙂
  Tak przynajmniej jest z tego jakis pozytek :)))

  Odpowiedz
 5. agata20  19 września 2018 18:31

  Ja polecam wszystkim stronę bbc learning english. To strona z materiałami do nauki angielskiego stworzona przez dziennikarzy brytyjskiego BBC.

  Odpowiedz
 6. as_sa  30 września 2018 10:23

  Obecnie jestem na etapie szukania jakiś stron do nauki języka angielskiego lub kanałów na youtube, ponieważ jak się nie używa języka to niestety, ale się go zapomina i mówienie nie jest tak płynne jak wcześniej

  Odpowiedz
 7. AngielskiOnline  23 marca 2019 20:13

  Zgadzam z się z Ewalub. eTutor to obecnie jeden z najlepszych kursów do samodzielnej nauki języka angielskiego przez Internet.

  Odpowiedz
 8. Yass  27 marca 2019 11:57

  Ja również polecam eTutor. Przede wszystkim dlatego, że jest naprawdę niedrogi i można z niego korzystać wszędzie. Lekcje są krótkie, zawsze się znajdzie te 15 minut dziennie, czy co drugi dzień. No i system powtorek jest genialny plus gry, dzięki którym naprawdę można sporo zapamiętać i utrwalić, właściwie nie czując, że się człowiek uczyć.

  Odpowiedz
 9. Karolina  24 kwietnia 2019 15:10

  Ja dzięki przyjaciółce postanowiłam rozpocząć swoją przygodę z Tutlo i nie żałuję. Zajęcia z native speakerami są świetne, trwają raptem 20 min, ale robię to regularnie i widzę postępy w porozumiewaniu się i przede wszystkim mam większą śmiałość.

  Odpowiedz
 10. Majka  24 kwietnia 2019 19:54

  Również uczę się z tutlo. Z kursu jestem zadowolona. Skusiły mnie przede wszystkim elastyczne godziny nauki i to, że każda taka lekcja jest z lektorem na żywo co daje dużo lepsze efekty;)

  Odpowiedz
 11. Gosia  26 kwietnia 2019 00:18

  Moja przyjaciółka tez mi poleciła TUTLO i narazie jestem po jednej lekcji próbnej i właśnie chyba się do nich zapisze 🙂 myślicie ze to na prawdę dobra szkoła ?

  Odpowiedz
  • mini  19 grudnia 2021 22:14

   Podpisujesz kredyt z bankiem na dwa lata. Ze szkołą nie masz umowy

   Odpowiedz
 12. Paulina  28 maja 2019 08:43

  Ja lubię się uczyć angielskiego z tutlo jest to szkoła językowa online . Lekcje można odbywać od 7-22 co jest bardzo fajne bo siadam do nauki kiedy chce. Jeżeli zapomnę o nauce konsultant dzwoni i przypomina

  Odpowiedz
 13. Kasia  12 września 2019 09:18

  Czytałam dużo opinii o TUTLO i się skusiłam . Jestem już po pierwszej lekcji próbnej i bardzo mi się podoba.

  Odpowiedz
  • Pola  2 października 2019 09:52

   Jak nauka w TUTLO ? Nadal jest ok? Cały czas się zastanowiam czy podjąć taki tok nauczania . Są jakieś lekcje próbne ?

   Odpowiedz
 14. Ola  19 września 2019 17:11

  Ja kilka miesięcy temu szukałam kursu online do nauki w domu, bo miałam wyjazd za granicę. Koleżanka poleciła mi kurs Grouplex i to z nim zaczęła się moja przygoda z językiem. 
  Mówię, że zaczęła się, bo zupełnie zmieniłam zdanie na temat nauki z kursem online. Nie spodziewałam się, że w domu można nauczyć się języka. 
  Internet umożliwia nam wiele, ale trzeba umieć z niego z głową korzytsać. Ja nauczyłam się z kursem grouplex mówić w 2 miesiące. 
  Warto obejrzeć darmową lekcję na grouplex.pl na pewno wszystko się rozjaśni. Ja szczerze polecam i uważam, że to najlepszy kurs, bo nauczył lenia mówic.

  Odpowiedz
 15. Pola  3 października 2019 19:02

  Dla mnie TUTLO to tez dobre rozwiązanie . Uczę się kiedy chce i ile chce .

  Odpowiedz
 16. anka  31 października 2019 20:40

  Witajcie, ja z angielskim się użerałam kilka lat do czasy kiedy zaczęłam się uczyć z kursem Enlinado. Ten kurs sprowadził mnie na dobrą drogę, pokazał jak się uczyć. Ja nie umiałam się uczyć angielskiego przyznaje się.
  Metoda nauki z tym kursem umożliwiła mi osiągnąć progres i nauczyć się mówić !!! 🙂
  Serdecznie polecam naukę metodą kursu enlinado 😉

  Odpowiedz
 17. Natalia  13 grudnia 2019 11:56

  Ola ukradła wpis i zmieniła dane spoko zasady macie 🙂 Nic swojego nie można wymyśleć tylko się kradnie to lepiej nie dodawać/.

  Odpowiedz
 18. mania  13 grudnia 2019 14:32

  kursy online dla mnie to strzał w 10, super sprawa że można się uczyć angielskiego w domu

  Odpowiedz
 19. konnndziak  28 stycznia 2020 15:02

  Zabrakło tutaj informacji o kurach online ze szkoły Berlitz. Uczę się u nich, więc wiem, że warto. Dla mnie takie lekcje przez internet to świetna sprawa,bo mogę uczyć się z domu i nie muszę marnować czasu na dojazdy.

  Odpowiedz
 20. Marek  8 kwietnia 2020 19:13

  Ci z komentarzami o tutlo to ewidentny spam

  Odpowiedz
 21. Janko  3 czerwca 2020 22:05

  Dokładnie, tak jak wielu wspomniało, trochę kiepsko nie znać angielskiego w dzisiejszych czasach. Sam się uczę z Enlinado, polecam sobie zobaczyć jego kanał na YT.

  Odpowiedz
 22. Paweł  4 czerwca 2020 19:22

  A ktoś coś słyszał o Fluento Academy? Mają akurat niemiecki z mojej branży na czym mi zależy. Może ktoś tam chodzi na zajęcia online?

  Odpowiedz
 23. Fluentbe  1 lipca 2020 14:20

  A czemu nie ma w rankingu Fluentbe? Przecież to chyba najlepsza w kraju… 🙂

  Odpowiedz
 24. Karolina D  6 lipca 2020 16:56

  Tak samo nie widzę szkoły Chatschool.pl 🙁
  Szkoła mocno nastawiona na komunikację po angielsku online na żywo z lektorem. Bardzo polecam tą opcje osobiście.

  Odpowiedz
 25. Joasia  13 stycznia 2021 18:58

  Całkowicie zgadzam się z tym, że SPEAKINGO zdobyło pierwsze miejsce! Uczę się już od pół roku i naprawdę widzę postępy!

  Odpowiedz
 26. ŁukaszeQ  6 maja 2021 10:57

  Z mojej strony mogę wam polecić ciekawy kurs z questfe.pl. Dzieciaki są bardzo zadowolone z tego kursu języka angielskiego. Sam skorzystałem z tego kursu za namową dzieci. Dzieci bardzo chwała ten kurs języka angielskiego i nie sprawia im żadnych problemów. Posiadają specjalny kurs dla dzieci w wieku 9-14 lat.

  Odpowiedz
 27. LekcjeJezyka  17 grudnia 2021 21:52

  Nauka języka online to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu 🙂

  Odpowiedz
 28. ewa22  25 października 2022 20:35

  W Krakowie znam bardzo dobrze szkołe jezyków obcych Syllabus u powiem Wam ze naprawde warto jest sie tam zapisac bo tu można sie porządnie nauczyć angielskiego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany