Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ranking

Wpisz hasło “angielski online” w Googlu, a wyskoczy milion różnych stron. Którą z nich wybrać? Które z nich to najlepsze strony do nauki języka angielskiego online? Która z nich naprawdę nauczy nas mówić? Postanowiliśmy sprawdzić!

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ale do czego?

Jak zawsze wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Jedne strony będą bardziej nadawały się dla zaawansowanych uczniów (np. zagraniczne strony internetowe czy audycje mówione prostym językiem), czego innego potrzebować będą uczniowie początkujący.

Nie omawiamy tu programów komputerowych do nauki słówek ani aplikacji tylko na telefon, jak również stron bez polskiej wersji. Prezentujemy natomiast nasz ranking dziesięciu najlepszych stron internetowych do nauki języka angielskiego online pod kątem nauki mówienia, jak i ich ceny.

Oczywiście ranking jest subiektywny i niepełny, ale mam nadzieję że pomoże Wam zdecydować się na odpowiednią dla siebie kurs języka angielskiego online.

Ranking przygotowany jest głównie pod kątem nauki mówienia po po angielsku.

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ranking

10. Elingwista jest inną stroną do nauki z żywym człowiekiem przez internet. Chociaż szata graficzna nie powala, oferuje również dodatkowe materiały online takie jak wirtualna tablica czy certyfikat. Przy dwunastu lekcjach miesięcznie cena nauki z żywym lektorem wynosi 516 zł (43 zł za godzinę).

9. Ilang reklamuje się jako najskuteczniejsza metoda nauki, ponieważ uczeń rzekomo „otacza się” językiem – tylko dlatego że ich nagrania wykonane zostały zagranicą. Skomplikowana i mało intuicyjna strona oferuje proste nagrania zdań i dopasowywanie obrazków do nich, oraz wiele dobrze brzmiących słów na opisanie tego, co można znaleźć na niemal każdej innej stronie. Na uwagę zasługuje natomiast system przypominań i motywacji ucznia do dalszej nauki. Cena: 59 zł za 90 dni.

8.  Lerni jest przyjemną stroną do nauki angielskiego, jednak dla co najmniej średniozaawansowanych uczniów, ponieważ wszystko jest w niej już po angielsku. Oferuje filmiki wideo, testy wyboru, naukę ze zdjęć (w tym ciekawy pomysł wykorzystania panoramy do nauki). Posiada teksty pomagające w nauce czytania ze zrozumieniem, jak i zwięzłe wyjaśnienia zagadnień gramatycznych – również po angielsku. Nie uczy jednak mówienia. Nauka z Lerni to jednak aż 29 euro za miesiąc.

7. E-angielski to darmowa stronka do nauki gramatyki języka angielskiego. Posiada cykl lekcji omawiających angielską gramatykę. Na szczególną uwagę zasługuje część poświęcona przygotowaniu do matury. Strona nie uczy jednak czytania, rozumienia ze słuchu ani mówienia. Szata graficzna również odrobinę „prosi się” już o odnowienie

6. eTutor jest zdaniem jej autorów najpopularniejszą polską stroną do nauki angielskiego. Kładzie nacisk na gramatykę, którą opisują po polsku w trakcie lekcji, czasami uzupełnianych nagraniami wideo i audio. Uczy również słownictwa, oraz jego pisowni. Oferuje też gry i forum uczniów, na którym można zadać pytania związane z nauką języka. Szczególnie nie uczy jednak mówienia, lecz jedynie gramatyki, słownictwa i rozumienia ze słuchu. Trzymiesięczny dostęp kosztuje 99zł.

5. Szlifuj Swój Angielski Przejrzysta i przyjemna dla oka strona z bogatą bazą słów i ćwiczeń. Gramatyka omówiona jest w serii tekstów, a w razie pytań skorzystać można z forum uczniów. Również ta strona jednak bardziej przygotowuje do egzaminów niż uczy mówić po angielsku.

Duolingo jest ciekawym pomysłem wynalazcy captcha (to te obrazki, które czasami trzeba wpisać na różnych stronach, żeby udowodnić, że się nie jest robotem). Ich nowa wersja pozwala digitalizować książki, natomiast projekt Duolingo jest ich narzędziem do tłumaczenia, dzięki któremu niejako przy okazji ludzie mogą nauczyć się różnych języków. Głównie na uwagę zasługuje ciekawy system motywacyjny, można zdobywać punkty i wkraczać w nowe etapy nauki. Polega głównie na tłumaczeniu i dopasowywaniu zdjęć lub ścieżek audio do tekstu. Nie uczy jednak mówić.

Edoo jest nie tyle stroną do nauki angielskiego, lecz platformą łączącą korepetytorów z uczniami. Przejrzysta i miła oku, natomiast za program i jakość nauczania odpowiedzialni są poszczególni lektorzy. Cena godzinnej lekcji waha się w granicy od 34.99 do 44.75 zł, co przy trzech lekcjach w tygodniu wynosi ok 480 zł na miesiąc.

Angielski-online Uczniom pragnącym przygotować się do egzaminów polecamy darmową stronę angielski-online. Oferuje on sporą dozę gramatyki teoretycznej, zaawansowane słownictwo, testy wyboru online, forum oraz materiały pomocne w przygotowywaniu się do egzaminów. Nie uczy jednak rozumienia ze słuchu ani mówienia.

1. Speakingo opinie o tej nowej stronie do nauki języka angielskiego w internecie są bardzo dobre. Rzeczywiście wygląda na to, że jest jedyną stroną w internecie, która bez udziału żywego nauczyciela rzeczywiście uczy mówić. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii rozpoznawania mowy można na niej rozmawiać z komputerem jak z nauczycielem na lekcji prowadzonej w sposób przypominający metodę Callana. Wykorzystuje również bazę 2000 najpopularniejszych słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji w tym języku. Inteligentny moduł zadaje na pytania, z którymi uczeń ma jeszcze problemy, nie traci zaś czasu na te pytania, na które uczeń kilkakrotnie udzielił już dobrej odpowiedzi. Oprócz tego jest miła dla oka i w przystępnej cenie 59zł/miesiąc.

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – nasz werdykt

Reasumując, chociaż kursy w szkołach językowych i korepetycje, zarówno osobiste jak i przez internet, są skuteczną metodą nauki mówienia po angielsku, ich zdecydowaną wadą jest wysoka cena, związana z koniecznością zatrudnienia żywego człowieka. Ograniczają również elastyczność w kwestii tego kiedy i gdzie możemy się uczyć. Automatyczne strony do nauki angielskiego, zarówno darmowe jak i płatne nie uczą natomiast mówienia, jedynie słownictwa i gramatyki. Jedynym wyjątkiem jest tutaj Speakingo, która pozwala w miły i przyjemny sposób, w zaciszu domowych pieleszy ćwiczyć mówienie po angielsku, a jednocześnie bezstresowo przyswajać gramatykę „jak dziecko” i to za całkiem przystępną cenę.

Nic nie stoi też na przeszkodzie by naukę ze Speakingo uzupełnić dodatkowymi informacjami z zakresu teorii gramatyki z innych stron czy kursów.

Zwycięzca rankingu najlepszych stron do nauki mówienia po angielsku:

Kurs języka angielskiego online Speakingo.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (268 głosów, średnia: 3,90 z 5)
zapisuję głos...