Najlepsze seriale o związkach – idealne na jesienne wieczory!

Jeszcze kilka lat temu seriale uchodziły za kino gorszej kategorii i kojarzyły się przede wszystkim z niekończącymi się operami mydlanymi pokroju „Mody na sukces”. Teraz jesteśmy jednak świadkami rozwoju prawdziwej ery wysokobudżetowych seriali, pełnych ciekawych postaci, zachwycających zdjęć z najdalszych zakątków świata i porywających historii. Nic dziwnego, że od jakiegoś czasu trudno wprost wyobrazić sobie idealny jesienny wieczór bez kubka gorącej herbaty i Netflixa, HBO lub Showmaxu. Jeśli spędzacie go we dwoje, ale obejrzeliście już wszystkie dostępne tytuły kryminalne i historyczne, sprawdźcie, jakie seriale o związkach nadal czekają na obejrzenie!

Tej jesieni obiecaliśmy sobie wspólne czekanie na serial „Ślepnąc od świateł” nakręcony na podstawie książki Jakuba Żulczyka. Chwile z mrocznym thrillerem warto jednak przeplatać słodko-gorzkimi opowieściami o miłości i zakręconych związkach dwojga ludzi, osładzającymi chłód jesiennych wieczorów. Dla tych z Was, które lubią fajne filmy, nieoczywiste opowieści o miłości i do obejrzanej już klasyki, takiej jak „Seks w wielkim mieście”, „Przyjaciele” czy „Jak poznałem Waszą matkę” chciałyby dołączyć kolejne tytuły, przygotowaliśmy subiektywne zestawienie prezentujące najlepsze seriale o związkach. Sprawdźcie, czy odhaczyłyście już wszystkie wciągające seriale z naszej listy!

Najlepsze seriale o związkach – idealne na jesienne wieczory!

 

Najlepsze seriale o związkach – dramatyczne i komediowe:

 

The Affair

To nakręcona z rozmachem, wyjątkowo ciekawą, dwugłosową narracją i ilustrowana pięknymi zdjęciami opowieść o dwóch małżeństwach, niepohamowanym pożądaniu i romansie, który doprowadza do rozpadu obu wieloletnich związków ze wszystkimi tego konsekwencjami. Główni bohaterowie to szkolny nauczyciel i początkujący pisarz Noah – którego poznajemy początkowo jako dobrego ojca i męża – oraz piękna kelnerka letniskowego baru, skrywająca smutną tajemnicę. Ciekawie skonstruowani bohaterowie, malownicze krajobrazy Montauk i statuetka Złotego Globu dla najlepszego serialu dramatycznego (oraz szereg innych nagród) mówią same za siebie.

 

 

Love

„Love” to zaskakująco zabawny i nieco zwariowany serial o Gusie i Mickey – dwojgu zakręconych, w pewnym sensie zagubionych ludzi, którzy poznają się przypadkowo w sklepie na stacji benzynowej. Ponieważ oboje zakończyli właśnie toksyczne relacje, decydują, że będą się spotykać, ale bez zobowiązań. On jest wycofany i nieśmiały w kontaktach damsko-męskich. Ona boryka się z uzależnieniem od seksu i alkoholu. I choć na pierwszym planie tego serialu pozostają uczuciowe relacje, jest on jednocześnie pełen ironii skierowanej ku bieżącej rzeczywistości. Wykpiwa kulturę masową i drwi ze schematycznego, stereotypowego sposobu myślenia współczesnego społeczeństwa.

 

You’re the Worst

Seriale o związkach to nie tylko piękne i wzruszające, filmowe opowieści. W ostatnich latach powstało także kilka świetnych, pełnych ironii komedii anty-romantycznych, które pokazują nieco bardziej realistyczną stronę relacji damsko-męskich. Jedną z nich jest właśnie „You’re the Worst” – historia dwojga toksycznych i autodestrukcyjnych ludzi, którzy się w sobie zakochują i na przekór własnym, zakręconym osobowościom, próbują zbudować związek. Jimmy i Gretchen, poznają się przypadkowo, po pijaku spędzając ze sobą noc. Z czasem ich relacja okazuje się jednak trwała. To jednak wyjątkowo niegrzeczny duet, który świetnie oddaje chaos, w jaki prędzej czy później popada większość dzisiejszych związków trzydziestolatków.

 

Easy

Kolejna propozycja to serial o nietypowej budowie, będący raczej komediową serią. Ta wielowątkowa opowieść przedstawia losy współczesnych mieszkańców Chicago, skupiając się na ich miłosnych historiach. Widzowie śledzą zarówno perypetie obcych sobie osób, które spotykają się dopiero na pierwszych randkach, jak i życie małżeństw o wieloletnim stażu, w których wygasł już płomień pożądania. Na ekranie pojawia się wiele gwiazd, m.in. Orlando Bloom, Dave Franco czy Jake Johnson, a opowiadane historie są pełne humoru i dystansu do współczesnego świata.

 

Teoria wielkiego podrywu

Tego serialu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ale przecież nie mogliśmy zapomnieć o nim w naszym zestawieniu! To przezabawna opowieść o grupie przyjaciół-geeków, którzy znają tajniki matematyki, fizyki i astronomii, mają na koncie doktoraty i poradzą sobie z każdą grą komputerową, ale relacje damsko-męskie pozostają dla nich nieprzeniknioną tajemnicą. Odkąd pojawił się w telewizji, liczba memów dotyczących związków wzrosła co najmniej kilkakrotnie. Inteligencja stała się zaś jeszcze bardziej sexy!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...