Najlepsze promocje – gdzie je znaleźć?

Każdy lubi promocje. Zakupy, na których możemy przy okazji zaoszczędzić, to udane zakupy! Ale jak i gdzie znaleźć najlepsze oferty, kupony promocyjne i rabaty? Podpowiadamy.

mat. pras.

 

Promocje w sklepach odzieżowych

W sklepach odzieżowych prawie przez cały czas są jakieś promocje. Zakupy w nich mogą być przez to nieco dezorientujące. Dzieje się tak, ponieważ sklepy odzieżowe najczęściej mają u siebie dwie kolekcje: minioną i aktualną. Z czasem aktualna kolekcja staje się minioną, kiedy pojawia się nowa. Kolekcje są oczywiście ustawiane sezonowo. Największe wyprzedaże następują w styczniu i sierpniu, kiedy kończy się czas dla oferty jesienno-zimowej oraz wiosenno-letniej. Wtedy znajdziemy tam największe promocje. Zakupy w środku sezonu też mogą być udane, bo promocje i wtedy się zdarzają, choć raczej nie tak duże.

 

Promocje na RTV i AGD

Promocje na RTV i AGD można podzielić na dwie grupy. Z jednej strony będą to promocje sezonowe, które w tej branży najczęściej występują… po świętach. Choć świąteczne promocje są reklamowane szerzej, to większe wyprzedaże elektroniki znajdziemy właśnie po świętach, kiedy sklepy chcą pozbyć się towaru zalegającego w magazynach. Druga grupa to promocje organizowane na konkretne grupy produktów – na przykład telewizory czy lodówki. Takie promocje często oznaczają, że na rynku zaraz pojawi się lub już pojawiła nowa technologia, która sprawi, że starsza generacja danych urządzeń będzie mniej atrakcyjna. Producenci i sklepy chcą jeszcze sprzedać trochę egzemplarzy starszej generacji, więc organizują często duże promocje. Zakupy wtedy mogą być dobrym pomysłem, o ile nie gonimy za technicznymi nowinkami.

 

Promocje – zakupy spożywcze

Zakupy spożywcze to najczęstsza forma zakupów. I obszar największych promocji. Tutaj ciężko wskazać sezonowe zależności, choć często supermarkety przygotowują dodatkowe oferty na przykład przed świętami albo w sezonie grillowym. Niemniej w sklepach spożywczych promocje pojawiają się praktycznie przez cały czas. Mają też różną formę – od typowych obniżek cen, przez oferty w stylu „kup 2, a jeden dostaniesz gratis” i tym podobne, po dodatkowe kupony promocyjne. Takie kupony promocyjne dostać możesz wraz z paragonem, podczas płacenia za zakupy. Dzięki nim kupisz taniej określone produkty lub otrzymasz rabat przy kolejnych zakupach. Zwykle mają one dość mocno ograniczoną przydatność do użycia, przez co zachęcają do ponownej wizyty w sklepie w stosunkowo krótkim czasie. Kupony promocyjne wykorzystywane są też często przez sieci drogeryjne i dołączane do prasy. Dzięki nim możesz uzyskać dodatkowe rabaty.

 

W przypadku zakupów spożywczych trzeba jednak uważać, by nie dać się ponieść promocjom za bardzo. Jeśli kupimy zbyt dużo jedzenia, które może się szybko zepsuć, możemy zmarnować
i pieniądze, i jedzenie, co jest nieekonomiczne i nieekologiczne zarazem. Dlatego warto robić listy zakupów i jeszcze przed wyjściem z domu (przez internet) sprawdzać aktualne promocje. Zakupy dzięki temu będą tanie, ale też potrzebne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (35 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  27 września 2019 16:07

    Dobrze wiedzieć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany