Jak zorganizować pełen atrakcji Dzień Dziecka – 5 wyjątkowych pomysłów

Wyjście do kina albo zoo? A może na lody lub wielki plac zabaw? A co powiecie na coś… bardziej kreatywnego? Dzień Dziecka powinien być inni niż wszystkie! Oto pomysły na organizację pełnego atrakcji Dnia Dziecka

Spis treści:

Jak zorganizować pełen atrakcji Dzień Dziecka - 5 wyjątkowych pomysłów

 

Najlepsze pomysły na Dzień Dziecka: 5 ciekawych inspiracji

Przedstawiamy najlepsze pomysły na Dzień Dziecka! Wystarczy tylko włożyć nieco wysiłku w przygotowania, by ten czas był naprawdę niezwykły i niezapomniany dla pociech. Miłe wydarzenia długo się pamięta, dlatego w to święto warto poświęcić nieco więcej czasu ukochanym dzieciom i zaplanować ich dzień, tak by poczuły się wyjątkowo!

Każdy rodzic najlepiej zna swoją pociechę i dobrze wie, co mogłoby jej sprawić największą radość, dlatego warto zorganizować dziecku czas w ten sposób, by było one zadowolone. Warto także pamiętać o tym że dla wielu dzieci najlepszym prezentem będzie spędzenie czasu z rodzicami.

Najlepsze pomysły na Dzień Dziecka: 5 ciekawych inspiracji

 

1. Rodzinny piknik

Rodzinny piknik

Ciepła pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na dworze. Jeśli 1 czerwca będzie sucho i słonecznie, warto wybrać się na rodzinny piknik do parku lub lasu. Wystarczy zapakować prowiant, koc, piłkę i ulubione zabawki dziecka (lub dzieci). Można też zaplanować kilka rodzinnych zabaw – puszczanie latawców, badminton, gra w piłkę. Dziewczynkom może się spodobać wspólne plecenie wianków lub komponowanie bukietów, a chłopcom np. szukanie skarbów czy tworzenie kryjówki. Cały dzień lub chociaż popołudnie spędzone na świeżym powietrzu z rodzicami na pewno na będzie świetną zabawą dla każdego dziecka.

2. Wspólne pieczenie tortu niezwykłego tortu

Wspólne pieczenie tortu

Jeśli pogoda nie dopisze, warto mieć plan B. Dobrze jest zastanowić się, co dany maluch lubi najbardziej. Niektóre dzieci uwielbiają pomagać rodzicom w kuchni. Na pewno ucieszyłoby je wspólne pieczenie i dekorowanie tortu lub innych słodkości. Kulinarne wyzwania zakończone oczywiście być powinny uroczystą degustacją w gronie najbliższych!

Zobacz inne pomysły na słodkości dla dzieci:

3. Wycieczka – garść pomysłów z różnych regionów Polski

najlepsze pomysły na Dzień Dziecka

 

Wiele dzieci jest ciekawskich. Niektóre lubią uczyć się nowych rzeczy lub po prostu chcą się „wyszaleć”. Na pewno więc spodobałby się im całodniowa wycieczka do jakiegoś niezwykłego miejsca. Może to być np. Afrykarium (Wrocław), Magiczne Ogrody (Lubelszczyzna), Farma Iluzji (trasa Lublin-Warszawa), Park rozrywki Dziki Zachód (okolice Kołobrzegu), Ogrody Hortulus wraz z labiryntem (okolice Koszalina), Planetarium (Toruń), Energylandia (Zator), Muzeum Dobranocek (Rzeszów), czy Centrum Słowian i Wikingów (Wolin)…

wycieczka na dzień dziecka

 

4. Podchody

To pomysł dla rodziców, którzy mają czas i zmysł organizacyjny. Podchody warto zaplanować z zaprzyjaźnionymi dziećmi oraz opiekunami. Ważne, by starannie przygotować trasę, dostosować stopień trudności do wieku oraz temperamentu najmłodszych. Dobrze należy także zorganizować postoje, wskazówki i inne atrakcje. Podchody można zorganizować np. w pobliskim lesie, parku lub w ładnej okolicy za miastem.

pomysły na dzień dziecka - Podchody

5. Wspólna budowa domku

Wspólna budowa domku na drzewie

Wiele dzieci marzy o własnym domku na drzewie, w ogrodzie lub po prostu o własnym kącie. Na pewno ucieszyłaby je wspólna budowa np. tippi lub szałasu. Można wybudować domek w ogrodzie, na działce lub w lesie. Warto zadbać o to, by był solidny – wtedy posłuży do zabawy przez całe lato. Można go także wspólnie umeblować (np. poduszki-siedziska, stolik z pieńka). Jeśli nie mamy takiej możliwości, można także zbudować w mieszkaniu domek z kartonu, który będzie stał w pokoju dziecka.

6. Pomysły na Dzień Dziecka: inne

najlepsze pomysły na Dzień Dziecka

pixabay.com

 

Jakie inne pomysły mogą się sprawdzić? Np. wycieczka rowerowa połączona z poszukiwaniem skarbów, bal przebierańców, teatrzyk domowy, festyn  albo ognisko.

A Wy jak zorganizujecie ten dzień swoim dzieciom? Podzielcie się pomysłami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...