Najlepsze pomysły na Dzień Dziecka

Wyjście do kina albo zoo? A może na lody lub wielki plac zabaw? A co powiecie na coś… bardziej kreatywnego? Dzień Dziecka powinien być inni niż wszystkie!

Przedstawiamy najlepsze pomysły na Dzień Dziecka! Wystarczy tylko włożyć nieco wysiłku w przygotowania, by ten czas był naprawdę niezwykły i niezapomniany dla pociech. Miłe wydarzenia długo się pamięta, dlatego w to święto warto poświęcić nieco więcej czasu ukochanym dzieciom i zaplanować ich dzień, tak by poczuły się wyjątkowo!

najlepsze pomysły na Dzień Dziecka

pixabay.com

DIY: Zabawki z kartonu dla dzieci

DIY: Zabawki z kartonu dla dzieci

Zabawki dla dzieci wcale nie muszą być drogie! Czasami wystarczy wyobraźnia, taśma klejąca i kilka kartonów. Przedstawiamy inspiracje DIY: Zabawki z kartonu dla dzieci . Zobacz także:  Jeśli chodzi o zabawki - dzieci mogą mieć

Najlepsze pomysły na Dzień Dziecka: 5 ciekawych inspiracji

Każdy rodzic najlepiej zna swoją pociechę i dobrze wie, co mogłoby jej sprawić największą radość, dlatego warto zorganizować dziecku czas w ten sposób, by było one zadowolone. Warto także pamiętać o tym że dla wielu dzieci najlepszym prezentem będzie spędzenie czasu z rodzicami.

pixabay.com

pomysły na dzień dziecka

Rodzinny piknik

Ciepła pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na dworze. Jeśli 1 czerwca będzie sucho i słonecznie, warto wybrać się na rodzinny piknik do parku lub lasu. Wystarczy zapakować prowiant, koc, piłkę i ulubione zabawki dziecka (lub dzieci). Można też zaplanować kilka rodzinnych zabaw – puszczanie latawców, badminton, gra w piłkę. Dziewczynkom może się spodobać wspólne plecenie wianków lub komponowanie bukietów, a chłopcom np. szukanie skarbów czy tworzenie kryjówki. Cały dzień lub chociaż popołudnie spędzone na świeżym powietrzu z rodzicami na pewno na będzie świetną zabawą dla każdego dziecka.

pixabay.com

pomysł na dzień dziecka

Wspólne pieczenie tortu

Jeśli pogoda nie dopisze, warto mieć plan B. Dobrze jest zastanowić się, co dany maluch lubi najbardziej. Niektóre dzieci uwielbiają pomagać rodzicom w kuchni. Na pewno ucieszyłoby je wspólne pieczenie i dekorowanie tortu lub innych słodkości. Kulinarne wyzwania zakończone oczywiście być powinny uroczystą degustacją w gronie najbliższych!

najlepsze pomysły na Dzień Dziecka

pixabay.com

Wycieczka

Wiele dzieci jest ciekawskich. Niektóre lubią uczyć się nowych rzeczy lub po prostu chcą się „wyszaleć”. Na pewno więc spodobałby się im całodniowa wycieczka do jakiegoś niezwykłego miejsca. Może to być np. Afrykarium (Wrocław), Magiczne Ogrody (Lubelszczyzna), Farma Iluzji (trasa Lublin-Warszawa), Park rozrywki Dziki Zachód (okolice Kołobrzegu), Ogrody Hortulus wraz z labiryntem (okolice Koszalina), Planetarium (Toruń), Energylandia (Zator), Muzeum Dobranocek (Rzeszów), czy Centrum Słowian i Wikingów (Wolin)…

pixabay.com

pomysły na dzień dziecka

Podchody

To pomysł dla rodziców, którzy mają czas i zmysł organizacyjny. Podchody warto zaplanować z zaprzyjaźnionymi dziećmi oraz opiekunami. Ważne, by starannie przygotować trasę, dostosować stopień trudności do wieku oraz temperamentu najmłodszych. Dobrze należy także zorganizować postoje, wskazówki i inne atrakcje. Podchody można zorganizować np. w pobliskim lesie, parku lub w ładnej okolicy za miastem.

pomysły na dzień dziecka

pexels.com

Wspólna budowa domku

 Wiele dzieci marzy o własnym domku na drzewie, w ogrodzie lub po prostu o własnym kącie. Na pewno ucieszyłaby je wspólna budowa np. tippi lub szałasu. Można wybudować domek w ogrodzie, na działce lub w lesie. Warto zadbać o to, by był solidny – wtedy posłuży do zabawy przez całe lato. Można go także wspólnie umeblować (np. poduszki-siedziska, stolik z pieńka). Jeśli nie mamy takiej możliwości, można także zbudować w mieszkaniu domek z kartonu, który będzie stał w pokoju dziecka.

najlepsze pomysły na Dzień Dziecka

pixabay.com

Pomysły na Dzień Dziecka: inne

Jakie inne pomysły mogą się sprawdzić? Np. wycieczka rowerowa połączona z poszukiwaniem skarbów, bal przebierańców, teatrzyk domowy, festyn  albo ognisko.

A Wy jak zorganizujecie ten dzień swoim dzieciom? Podzielcie się pomysłami!

Nietypowe muzea w Polsce – poznajcie najciekawsze z nich!

Nietypowe muzea w Polsce – poznajcie najciekawsze z nich!

Co robić, gdy pada deszcz? Można wybrać się do muzeum! Przedstawiamy najciekawsze, najbardziej osobliwe i ekscentryczne miejsca. Muzeum nie musi kojarzyć się z szklanymi gablotami, małymi eksponatami na półkach oraz długimi, nużącymi opisami. W naszym

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kika07645  29 maja 2018 14:48

  Dzięki za inspiracje 😉

  Odpowiedz
 2. Alluska12  30 maja 2018 15:08

  Fajne pomysły na spędzenie tego dnia w ciekawy sposób 🙂

  Odpowiedz
 3. kate1980  20 marca 2019 15:15

  uwielbiam wszelkie rodzinne zabawy, szczególnie na dworze. dzięki za pomysły.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany