Najlepsze podcasty na kwarantannę. Sprawdź, kogo posłuchać, sprzątając mieszkanie, ćwicząc na macie lub gotując obiad

Wiele razy słyszałaś już o podcastach, ale nie miałaś dotąd okazji ich wypróbować? Skorzystaj z sytuacji, w jakiej postawiła nas wszystkich przymusowa kwarantanna i obróć trudny czas na swoją korzyść, przesłuchując darmowe nagrania pełne napisanych przez życie inspirujących historii, zabawnych anegdotek, motywacyjnych, rozwojowych instrukcji i ciekawostek z całego świata! Przychodzimy do Ciebie z pięcioma interesującymi propozycjami!

Podcasty mogą być bardzo rozwijającą formą spędzania wolnego czasu na kwarantannie. Słuchając kanałów prowadzonych przez mądre, ciekawe i bywałe w świecie osoby, możemy wypłynąć na nieznane wody, zyskując zupełnie nową perspektywę. Dziś polecamy Ci najbardziej pasjonujące, zabawne i wciągające, dzięki którym choć na chwilę oddalisz swoje myśli od dramatów rozgrywających się wokół nas. Oto najlepsze podcasty na kwarantannę!

najlepsze podcasty na kwarantannę

źródło: www.pixabay.com

Najlepsze podcasty na kwarantannę. Sprawdź, kogo posłuchać, sprzątając mieszkanie, ćwicząc na macie lub gotując obiad

 

Najlepsze podcasty na kwarantannę:

1. „Dział zagraniczny”

Masz już serdecznie dość oglądania, słuchania i czytania doniesień o koronawirusie? Posłuchaj innych wieści z całego świata, zgłębiając najnowsze wydarzenia z odległych zakątków globu, o jakich nie mówi się w mediach głównego nurtu. Sprawdź, na jakie przeszkody napotykają współcześni poszukiwacze skarbów i kim jest najbardziej poszukiwany narco na świecie. Dowiedz się, dokąd wędrują nasze śmieci i dlaczego mieszkańcy Boliwii gardzą sobą nawzajem. Posłuchaj, dlaczego Japonia zniechęca kobiety do pracy. Pozwól zadziwić się opowieściom o tym, jak się bierze ślub w Omanie. Maciej Okraszewski ma dla Ciebie aż 35 odcinków czekających na Spotify.

Polecany do: słuchania przy porannej kawie oraz czynności pozwalających się skupić, takich jak prasowanie, rozwieszanie i składanie prania. 

 

2. „Prosta medytacja”

Medytacja to doskonały sposób na odprężenie i odnalezienie wewnętrznego spokoju. Zapewnia ona także wgląd we własny umysł. Pozwala wyzwolić i zgromadzić wewnętrzną energię, co owocuje lepszą zdolnością do koncentracji i siłą do podejmowania nowych wyzwań. Jeżeli zawsze chciałaś jej spróbować, ale nie miałaś pojęcia od czego zacząć, posłuchaj Daniela Pisko. Ten błyskotliwy podcaster w lekkim stylu przeprowadzi Cię przez wszystkie jej meandry. Lekcje medytacji znajdziesz na stronie Listennotes.com i w Podcast.apple.com.

Polecany do: lekkich ćwiczeń rozciągających, spacerów po mieszkaniu czy ogrodzie, przeglądania albumów ze zdjęciami lub obrazami.

 

3. „Czarny Romans”

Lubisz biografie intrygujących, tajemniczych osób? Wysłuchaj opowieści o jednej z najbardziej zagadkowych postaci warszawskich ulic – Czarnym Romanie! Znalezienie odpowiedzi na pytanie o to, kim właściwie był – bezdomnym, szamanem, wolnym kolorowym ptakiem – zajęło twórcom reportażu prawie rok. W dodatku udało im się uchwycić wyjątkowy klimat jego biografii, dzięki stworzeniu studia nagraniowego w centrum Warszawy, w Domu Towarowym Braci Jabłońskich. Posłuchaj o wielkich pieniądzach bohatera, jego burzliwym życiu uczuciowym i rodzinie, która lata temu skorzystała z okazji i wyjechała do Stanów. Podcast znajdziesz na Spotify. 

Polecany do: porządkowania kolekcji tematycznych, flakonów perfum i starych listów, pamiętników lub zdjęć, a także do popołudniowej herbaty i ciastka.

 

4. „Ja i moje przyjaciółki idiotki”

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji posłuchać słynnego – zwłaszcza w kobiecych kręgach – podcastu Joanny Okuniewskiej, najwyższy czas nadrobić zaległości! Dostępny na Youtube i Spotify kanał zawiera serię luźnych pogadanek autorki dotyczących miłosnych perypetii. Wszystkie są zaczerpnięte z życia samej Joanny, jej przyjaciółek i słuchaczek. To absolutnie najlepsze podcasty na kwarantannę! Ubrane w prześmieszne skojarzenia i określenia, skategoryzowane według typów związkowych krętaczy i samych relacji anegdoty, pochłoną Cię wartkością narracji. Zaskoczy Cię też powtarzalność sytuacyjnych schematów, które z łatwością odniesiesz do własnego życia (lub biografii przyjaciółek). Przesłuchaj całość i sprawdź, czy spotkałaś typy ludzi funkcjonujących pod nazwami: Krokodyl, Dżepetto, Wirek-Świrek czy Typ ze skręconym kręgosłupem.

Polecany do przeglądania albumów ze zdjęciami ex, gotowania i ozdabiania świeżo upieczonych ciasteczek (autorka jest kucharką). 

 

5. „Muda Talks”

Ten podcast zainteresuje wszystkie osoby, których uwaga – przed dobą koronawirusa – była skupiona wokół problemów z ekologią i galopującego zanieczyszczenia naszej planety. Autorka, Anna Pięta, w rzetelny sposób mówi w nim zarówno o małych krokach, które możemy zrobić dla dobra przyrody i matki Ziemi, jak i o bardziej złożonych zagadnieniach, dotyczących czynników bezpośrednio powiązanych ze zmianą klimatu. Podcast dostępny na Spotify.

Polecany do: wiosennych porządków w szafie, na półce z książkami, w szufladach i kartonach z bibelotami, które mogłabyś jeszcze komuś sprzedać lub oddać.

 

najlepsze podcasty na kwarantannę

giphy.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 3,89 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anna  6 kwietnia 2020 13:01

  Bardzo ciekawe propozycje. Dopiero raczkuję w świecie podcastów, dlatego taki mini przewodnik jest dla mnie wielce przydatny 🙂

  Odpowiedz
  • Agnieszka Moroz  7 kwietnia 2020 08:26

   Życzymy miłego i inspirującego słuchania 🙂

   Odpowiedz
 2. Kika07645  7 kwietnia 2020 14:51

  Zaintrygowaliscie mnie ^^ Szkoda, ze większość na płatnym spotify 🙁

  Odpowiedz
 3. nilkaa3  9 kwietnia 2020 20:54

  Coś zagranicznego ? Z miłym dla ucha brytyjskim angielskim ? 🙂 Ktoś coś ?

  Odpowiedz
 4. as_sa  15 kwietnia 2020 20:12

  Zaintrygował mnie podcast „ja i moje przyjaciółki idiotki”. Nie wiedziałam, że Spotify jest płatne dlatego tym lepiej, że dostępny jest też na youtube 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany