Najlepsze, nowe bajki dla dzieci!

Z pewnością każdy rodzic od czasu do czasu zmaga się z problemem w postaci znalezienia odpowiedniej rozrywki dla swojej pociechy. W nawale pracy i obowiązków domowych zdarza się, że nie zawsze mamy wolną chwilę na to, by usiąść na spokojnie i wymyślić jakąś zabawę. Zazwyczaj chcemy, żeby nasze dziecko spędzało czas wolny nie tylko w radosny, ale także pouczający sposób. Oglądanie ciekawej bajki to dobre rozwiązanie, które zapewni maluchowi zajęcie. My w tym czasie możemy np. ugotować obiad. Obecnie możemy znaleźć wiele udanych produkcji animowanych, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym.
nowe bajki dla dzieci!

„My Little Pony: Przyjaźń to magia”

Na punkcie kolorowych kucyków pony oszalały dzieci na całym świecie. Przygody Twilight Sparkle, Rainbow Dash czy Apple Bloom oczarowują humorem, urokiem i pozytywnym przesłaniem. Sama animacja jest produkowana w USA i w Kanadzie, i przede wszystkim to tam jest emitowana od 2010 roku. Do Polski dotarła w 2011. Do tej pory powstało dziewięć sezonów – każdy z nich cieszył się ogromną popularnością.

Wchodząc do świata „My Little Pony: Przyjaźń to magia” zapoznajemy się z krainą zwaną Equestrią, którą rządzi księżniczka Celestia. O władzę walczy jej siostra, księżniczka Luna, która to siebie uważa za jedyną prawowitą panią Equestrii. Akcja koncentruje się przede wszystkim na jednorożcu Twilight Sparkle z charakterystyczną, fioletową sierścią, fioletowymi oczami i niebieską grzywą poprzetykaną fioletowymi oraz różowymi pasemkami. Twilight ma predyspozycje do czarów, a jej mentorką w nauce magii jest wspomniana księżniczka Celestia. Okazuje się, że jedną z najważniejszych dziedzin magii jest… przyjaźń. Twilight Sparkle zdobywa oddane przyjaciółki i przy ich pomocy rozprawia się nawet z najbardziej poważnymi problemami.

Oczywiście „My Little Pony: Przyjaźń to magia” to nie jedyne produkcje ze świata kucyków pony. Ponadto powstała niezliczona ilość maskotek, figurek, a także ubrań i gadżetów powiązanych z tą serią.

 

„Dzień, w którym Heniś poznał…”

Poszukujemy przystępnego sposobu, dzięki któremu nasze dziecko uczyłoby się podstawowych rzeczy o otoczeniu? A może maluch nie jest zainteresowany książeczkami, które pomagają poznawać świat? W takim razie może się okazać, że bajka „Dzień, w którym Heniś poznał…” stanie się idealną szansą na to, by pociecha spędziła czas wolny w atmosferze ciekawostek podawanych w formie barwnej animacji.

„Dzień, w którym Heniś poznał…” to irlandzka produkcja, która powstaje od 2015 roku. Serial jest przeznaczony szczególnie dla młodszych dzieci (3-5 lat), zresztą sam tytułowy bohater to wesoły czterolatek. Heniś w każdym odcinku poznaje coś nowego. Pojawiają się zarówno zwierzęta, jak i przedmioty codziennego użytku, również te, które wchodzą w skład domowego wyposażenia. Wszyscy z napotkanych bohaterów borykają się z jakimś problemem – Heniś wysłuchuje ich zmartwień i pomaga w pokonaniu przeszkody. Jednocześnie zdobywa w ten sposób wiedzę o świecie, a razem z nim również nasze dziecko uczy się wielu rzeczy.

Do tej pory powstały trzy serie tej bajki, więc łącznie mamy do wyboru blisko 80 odcinków. Produkcja jest emitowana w wielu krajach na całym świecie i szybko zyskała zwolenników zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Na polskim rynku możemy też znaleźć książki z Henisiem, które mogą uzupełnić wiedzę zawartą w serialu.

 

„Masza i Niedźwiedź”

Rosyjska produkcja opowiadająca o małej, uroczej dziewczynce, która podróżuje u boku dawnego niedźwiedzia cyrkowego, okazała się prawdziwym hitem. Podobizny Maszy i Niedźwiedzia pojawiają się na dziecięcych ubraniach, zabawkach czy przyborach szkolnych, a serial, powstający od 2008 roku, wciąż zyskuje na popularności. Jego odbiorcy to zarówno najmłodsi, jak i nieco już starsi widzowie.

Postacie Maszy i Niedźwiedzia są zaczerpnięte ze starej, rosyjskiej baśni. I chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że bajka osadzona w obcym dla nas folklorze będzie dla nas niezbyt przystępna, to jednak przygody tej dwójki pokochały dzieci w wielu innych krajach. Bohaterowie bajki czasem wpadają w kłopoty, jednak zawsze udaje im się z nich wychodzić obronną ręką. Podczas swoich wędrówek spotykają różne postacie, które uczą ich nowych rzeczy.

„Masza i Niedźwiedź” to pouczająca, urocza rozrywka, która z łatwością skradnie serca dzieci bez względu na wiek.

 

Vectra VODusie – bajki dla dzieci bez limitu

Jeśli chcemy zapewnić naszym milusińskim stały dostęp do ich ulubionych animacji, powinniśmy się zainteresować pakietem VODusie w ofercie firmy Vectra. VOD bajki robią się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę i komfort dzieci oraz rodziców. W proponowanym pakiecie możemy znaleźć aż kilkaset różnych odcinków, co oznacza, że nasze pociechy nie będą musiały zbyt często rozstawać się z ukochanymi bohaterami. Oferta, co miesiąc jest poszerzana o nowe odcinki seriali i filmów. Dzięki temu nigdy nie brakuje interesujących, pouczających produkcji, które mogą zapewnić najmłodszym doskonałą rozrywkę. Poszczególne tytuły są starannie selekcjonowane, tak by przekazywały treści w pełni dostosowane do wieku odbiorców.

Modne imiona 2020 i 2021 to te zainspirowane… nazwami roślin. Sprawdź, jak brzmią!

Modne imiona 2020 i 2021 to te zainspirowane… nazwami roślin. Sprawdź, jak brzmią!

Modne imiona 2020 i 2021 to zupełnie inna bajka niż popularne jeszcze niedawno staropolskie, tradycyjne imiona, które tak często mogliśmy ostatnio słyszeć na chrztach. Zainteresowanie nimi wydaje się chwilowym trendem, ale zdążyło się już zainteresować wiele gwiazd i celebrytów, którzy wybrali je dla swoich dzieci. Rządzący nimi motyw przewodni jest dość nietypowy, gdyż są nim... rośliny. Nawet przy tak oryginalnym trendzie można jednak znaleźć ciekawe propozycje, które się sprawdzą, wyróżniając nasze dzieci i budując ich tożsamość w pozytywnym tonie. Sprawdź, jakie są modne imiona 2020 i 2021 dla dziewczynek, a jakie dla chłopców!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  24 listopada 2019 09:15

    Masza i Niedźwiedź – uwielbiamy 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany