Najlepsze, nowe bajki dla dzieci!

Z pewnością każdy rodzic od czasu do czasu zmaga się z problemem w postaci znalezienia odpowiedniej rozrywki dla swojej pociechy. W nawale pracy i obowiązków domowych zdarza się, że nie zawsze mamy wolną chwilę na to, by usiąść na spokojnie i wymyślić jakąś zabawę. Zazwyczaj chcemy, żeby nasze dziecko spędzało czas wolny nie tylko w radosny, ale także pouczający sposób. Oglądanie ciekawej bajki to dobre rozwiązanie, które zapewni maluchowi zajęcie. My w tym czasie możemy np. ugotować obiad. Obecnie możemy znaleźć wiele udanych produkcji animowanych, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym.
 

„My Little Pony: Przyjaźń to magia”

Na punkcie kolorowych kucyków pony oszalały dzieci na całym świecie. Przygody Twilight Sparkle, Rainbow Dash czy Apple Bloom oczarowują humorem, urokiem i pozytywnym przesłaniem. Sama animacja jest produkowana w USA i w Kanadzie, i przede wszystkim to tam jest emitowana od 2010 roku. Do Polski dotarła w 2011. Do tej pory powstało dziewięć sezonów – każdy z nich cieszył się ogromną popularnością.

Wchodząc do świata „My Little Pony: Przyjaźń to magia” zapoznajemy się z krainą zwaną Equestrią, którą rządzi księżniczka Celestia. O władzę walczy jej siostra, księżniczka Luna, która to siebie uważa za jedyną prawowitą panią Equestrii. Akcja koncentruje się przede wszystkim na jednorożcu Twilight Sparkle z charakterystyczną, fioletową sierścią, fioletowymi oczami i niebieską grzywą poprzetykaną fioletowymi oraz różowymi pasemkami. Twilight ma predyspozycje do czarów, a jej mentorką w nauce magii jest wspomniana księżniczka Celestia. Okazuje się, że jedną z najważniejszych dziedzin magii jest… przyjaźń. Twilight Sparkle zdobywa oddane przyjaciółki i przy ich pomocy rozprawia się nawet z najbardziej poważnymi problemami.

Oczywiście „My Little Pony: Przyjaźń to magia” to nie jedyne produkcje ze świata kucyków pony. Ponadto powstała niezliczona ilość maskotek, figurek, a także ubrań i gadżetów powiązanych z tą serią.

 

„Dzień, w którym Heniś poznał…”

Poszukujemy przystępnego sposobu, dzięki któremu nasze dziecko uczyłoby się podstawowych rzeczy o otoczeniu? A może maluch nie jest zainteresowany książeczkami, które pomagają poznawać świat? W takim razie może się okazać, że bajka „Dzień, w którym Heniś poznał…” stanie się idealną szansą na to, by pociecha spędziła czas wolny w atmosferze ciekawostek podawanych w formie barwnej animacji.

„Dzień, w którym Heniś poznał…” to irlandzka produkcja, która powstaje od 2015 roku. Serial jest przeznaczony szczególnie dla młodszych dzieci (3-5 lat), zresztą sam tytułowy bohater to wesoły czterolatek. Heniś w każdym odcinku poznaje coś nowego. Pojawiają się zarówno zwierzęta, jak i przedmioty codziennego użytku, również te, które wchodzą w skład domowego wyposażenia. Wszyscy z napotkanych bohaterów borykają się z jakimś problemem – Heniś wysłuchuje ich zmartwień i pomaga w pokonaniu przeszkody. Jednocześnie zdobywa w ten sposób wiedzę o świecie, a razem z nim również nasze dziecko uczy się wielu rzeczy.

Do tej pory powstały trzy serie tej bajki, więc łącznie mamy do wyboru blisko 80 odcinków. Produkcja jest emitowana w wielu krajach na całym świecie i szybko zyskała zwolenników zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Na polskim rynku możemy też znaleźć książki z Henisiem, które mogą uzupełnić wiedzę zawartą w serialu.

 

„Masza i Niedźwiedź”

Rosyjska produkcja opowiadająca o małej, uroczej dziewczynce, która podróżuje u boku dawnego niedźwiedzia cyrkowego, okazała się prawdziwym hitem. Podobizny Maszy i Niedźwiedzia pojawiają się na dziecięcych ubraniach, zabawkach czy przyborach szkolnych, a serial, powstający od 2008 roku, wciąż zyskuje na popularności. Jego odbiorcy to zarówno najmłodsi, jak i nieco już starsi widzowie.

Postacie Maszy i Niedźwiedzia są zaczerpnięte ze starej, rosyjskiej baśni. I chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że bajka osadzona w obcym dla nas folklorze będzie dla nas niezbyt przystępna, to jednak przygody tej dwójki pokochały dzieci w wielu innych krajach. Bohaterowie bajki czasem wpadają w kłopoty, jednak zawsze udaje im się z nich wychodzić obronną ręką. Podczas swoich wędrówek spotykają różne postacie, które uczą ich nowych rzeczy.

„Masza i Niedźwiedź” to pouczająca, urocza rozrywka, która z łatwością skradnie serca dzieci bez względu na wiek.

 

Vectra VODusie – bajki dla dzieci bez limitu

Jeśli chcemy zapewnić naszym milusińskim stały dostęp do ich ulubionych animacji, powinniśmy się zainteresować pakietem VODusie w ofercie firmy Vectra. VOD bajki robią się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę i komfort dzieci oraz rodziców. W proponowanym pakiecie możemy znaleźć aż kilkaset różnych odcinków, co oznacza, że nasze pociechy nie będą musiały zbyt często rozstawać się z ukochanymi bohaterami. Oferta, co miesiąc jest poszerzana o nowe odcinki seriali i filmów. Dzięki temu nigdy nie brakuje interesujących, pouczających produkcji, które mogą zapewnić najmłodszym doskonałą rozrywkę. Poszczególne tytuły są starannie selekcjonowane, tak by przekazywały treści w pełni dostosowane do wieku odbiorców.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (70 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  24 listopada 2019 09:15

    Masza i Niedźwiedź – uwielbiamy 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany