Najlepsze gry na Sylwestra w domu

Organizujesz sylwestrową domówkę, wybrałaś idealną muzykę, kupiłaś szampany, zimne ognie i wyrzutnię konfetti, a Twoja lodówka jest pełna produktów do przyrządzania przekąsek, ale nadal masz obawy, że Twoja impreza okaże się nudna? Przedstawiamy gry na Sylwestra i wiele innych imprezowych okazji, przy których Twoi goście przegapią wybicie północy!

 

Najlepsze gry na Sylwestra w domu

Zobacz także: DIY: Dekoracje na Sylwester w domu

 

1. Taboo

gry na sylwestra

Do kupienia np. na Empik.com.

To jedna z najbardziej popularnych i lubianych gier zespołowych, w którą może grać dowolna liczba osób i której zasady są na tyle łatwe, że nie pogrążysz się w zawiłych wyjaśnieniach. W dodatku ma swoją wersję mobilną, dzięki czemu jeden smartfon wystarczy, żeby rozkręcić imprezę w każdym miejscu na świecie! Zadaniem graczy jest jak najszybsze naprowadzenie członków swojej drużyny na wylosowane hasło. Nie można jednak przy tym używać żadnego z „zakazanych słów” wymienionych na karcie pod hasłem. Jak sprawić, by Twoi znajomi odgadli, że chodzi o słonia, nie wypowiadając słów: zwierzę, Afryka, trąba czy szary? Użyj wyobraźni i pękaj ze śmiechu, słuchając jak inni „plączą się w wyjaśnieniach”!

 

 

 

 

2. Jungle Speed

 

gry na sylwestra

Do kupienia np. na Smyk.com

 

 

To gra na refleks, wywołująca wiele emocji i niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Zasady są bardzo proste: każdy z graczy wyciąga po kolei kartę z talii i kładzie ją przed sobą. Jeżeli odkryta karta zawiera symbol, który został już wylosowany przez innego gracza, między dwójką graczy dochodzi do pojedynku polegającego na tym, kto szybciej złapie za stojący na stole drewniany totem. Szybszy gracz oddaje swoją kartę przegranemu, a ten wsuwa ją pod spód swojej talii. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart. Gra wydaje się łatwa, ale symbole na kartach są do siebie bardzo podobne, a wszystko komplikują dodatkowo karty funkcyjne, zmieniające na chwilę reguły gry.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (83 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. stokrotkapolna  28 grudnia 2016 06:45

  Kiedyś to u nas się grało.

  Odpowiedz
 2. passa  28 grudnia 2016 06:55

  Taboo, Jenga – obowiązek każdej imprezy. W zestawieniu nie pojawił się Twister, nie ma Tribonda, równie świetne gry! Jungle Speed ostatnio dał mi i znajomym mnóstwo frajdy. Polecam, rozkręci każdą imprezę, każde spotkanie z przyjaciółmi.

  Odpowiedz
 3. martucha180  28 grudnia 2016 13:18

  Słyszałam tylko o grze Jenga. A gdzie chińczyk? 😉

  Odpowiedz
 4. macierzanka  28 grudnia 2016 19:37

  Mam w domu gry Jengę i Dixit, gramy w nie rodzinnie i ze znajomymi.

  Odpowiedz
 5. janka1312  28 grudnia 2016 21:55

  U nas królują karty: poker, tysiąc, makao…

  Odpowiedz
 6. Moniśka  1 stycznia 2017 11:22

  fajny artykuł. Dobrze, że planszówki nie wychodzą z mody.. nawet eurobiznez czy tez monopoly jest lepsze od nudy. Chodź sylwester jest od tego, żeby się bawić 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.