Najlepsze filmy na walentynki

Bez względu na to, czy Walentynki spędzać będziesz z ukochanym, czy samotnie, jest to dobry moment, by powrócić raz jeszcze do miłosnych hitów filmowych. W końcu kiedy, jak nie w Walentynki oddać się przeżywaniu miłosnych perypetii ulubionych bohaterów. My wybrałyśmy 5 naszych typów – najlepsze i fajne filmy na Walentynki.

Najlepsze filmy na walentynki

1. Najlepsze filmy na walentynki: „Śniadanie u Tiffany`ego”

Bezsprzeczny numer jeden walentynkowych i kobiecych klasyków! Film nakręcony 1961 roku z brawurową i najsłynniejszą rolą Audrey Hepburn.  To historia początkującego pisarza i jego beztroskiej sąsiadki, którzy pomimo strachu przed zaangażowaniem i dość pragmatycznemu podejściu do miłość – zakochują się w sobie. Jeśli jeszcze nie widziałaś tego klasyka, musisz to koniecznie nadrobić! Pamiętacie „Moon river” śpiewaną przez główną bohaterkę?  Ten motyw muzyczny od tamtej pory zawsze jest kojarzony z Nowym Yorkiem.

2. Najlepsze filmy na walentynki: jakikolwiek film Richarda Curtisa

Nie nie mówi Ci to nazwisko? Założę się, że znasz przynajmniej jeden z tych filmów: „Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones”, „Bridget Jones: W pogoni za rozumem”, „Czas na miłość”. A właśnie! Prawda, że wszystkie są świetne? Cutris ma nieprawdopodobne poczucie humoru. Historie, które tworzy są lekkie, zabawne, ale jednocześnie potrafią wycisnąć z nas niejedną łzę. Jest bystrym obserwatorem ludzkich dziwactw, nawyków, dzięki temu jego postacie są z krwi i kości. Potrafi nas zaskoczyć nagłym, nie zawsze szczęśliwym zwrotem akcji, który zburzy idealny porządek i szczęście bohaterów, których zdążyliśmy pokochać. Jego filmy cenimy za poczucie humoru, lekko ironiczne, ale również za wzruszające momenty.

3. Najlepsze filmy na walentynki: „Zakochany bez pamięci”

Jim Carrey niejednokrotnie udowodnił nam, że poza rolami komediowymi świetnie sprawdza się w poważniejszych kreacjach. Jedyny tytuł w tym zestawieniu, który nie można nazwać komedią romantyczną sensu stricte. Posiada bardzo mylący tytuł.  Podejrzewamy, że bardzo trudno byłoby przetłumaczyć „Eternal Sunshine of the Spotless Mind” na język polski, tak by miało sens. Historia opowiada o mężczyźnie, który bardzo przeżywa rozstanie z ukochaną kobietą. Rozstanie można nazwać totalnym, ponieważ bohater decyduje się na wymazanie swojej ukochanej z pamięci, korzystając z dobrodziejstw nowej technologii.

Film stanowi niejako portret związku – poprzez wspomnienia głównego bohatera wracamy do wszystkich dobrych i złych chwil tej relacji. Właściwie odnosi się to do każdej relacji – z dystansu możemy oglądać narodziny, upadek związku, jednocześnie desperacką walkę jego ratowania. „Zakochany bez pamięci” był filmowym eksperymentem. Bardzo udanym.

4. Najlepsze filmy na walentynki – Ekranizacje powieści Jane Austen

Bez względu na to , która to będzie ekranizacja i jakiej powieści – wszystkie są świetne i całkiem do siebie podobne. Główna bohaterka, albo jest niezamożną panną na wydaniu z liczną gromadką sióstr (nie jest spośród nich najładniejsza, ale najbystrzejsza), albo została oddana oddana na wychowanie do zamożniejszej części rodziny. Co w tych ekranizacjach, jak i książkach urzeka? Bohaterowie, do których się przywiązujemy, mądre kobiety o nieco feministycznym zacięciu. Przystojni mężczyźni i wszechobecne nienaganne maniery tamtych czasów. Czasów, w których zwykłe podanie ręki mogło być wyrazem ogromnej namiętności, a jedno spojrzenie mogło oznaczać gorącą nienawiść!

My szczególnie polecamy „Rozważną i romantyczną” z Emmą Thomson , oraz zarówno serial (1995 rok) , jak i ekranizację (2005 rok) „Dumy i uprzedzenia”!

5. Najlepsze filmy na walentynki: „Moulin Rouge”

Popisowe dzieło Baza Luhrmanna. Jego niestandardowe podejście do klasyków mogliśmy podziwiać już w „Romeo i Julii” z Leonardo DiCaprio. Tym razem Luhrmann rewolucjonizuje podejście do musicalowej formy.

Mamy okres przełomu wieku, okres dekadencji, bohemy i słynnego na całym świecie miejsca rozrywek – Moulin Rouge. Idealne miejsce na szalony musical, prawda?  Jeszcze jak połączy się taką scenerię ze współczesnymi coverami znanych hitów jak: „Children of the revolution”, „Like a virgin”, „I will always love you”, czy wielkiego „The show musy go on” mamy prawdziwą ucztę. Muzykę do filmu przygotowywał razem z reżyserem Fatboy Slim – mamy zapewnioną istną jazdę bez trzymanki. Możemy być również dumni z brawurowego wykonania jednego z największych hitów filmu, czyli Jacek Koman śpiewający i tańczący do coveru „Roxanne”. Tak bogata forma jednak wymaga prostej, ale pięknej miłosnej historii. Tancerka z ambicjami – Satine, gwiazda Moulin Rouge przez przypadek zakochuje się w przystojnym, biednym pisarzu – Christianie. Piękny, szalony i wzruszający!

Najlepsze filmy na walentynki

A jakie są Wasze ulubione walentynkowe filmy? My starałyśmy się wybrać 5 ulubionych, ale czekamy, aż pomożecie nam uzupełnić nasze zestawienie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (232 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  5 lutego 2015 09:07

  Miły wieczór rozpoczęty romantycznym filmem to również dobry pomysł na ten dzień.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  5 lutego 2015 10:31

  Dla mnie Jestem na tak!, bo to film na którym byłam z mężem na pierwszej randce:-).

  Odpowiedz
 3. martucha180  5 lutego 2015 11:46

  A „Casablanka”?

  Odpowiedz
 4. Ewa Redakcja  5 lutego 2015 13:00

  Racja, to również wspaniały klasyk! 🙂

  I jeszcze od siebie dodam – „Przeminęło z wiatrem”, choć nie wiem, czy jakikolwiek mężczyzna dobrowolnie dałby się namówić na taki seans 🙂

  Odpowiedz
  • bbo  7 lutego 2015 18:45

   Mój nie 😀

   Odpowiedz
 5. basiaj  5 lutego 2015 13:50

  Chętnie obejrzę.

  Odpowiedz
 6. Hidari11  11 lutego 2015 15:15

  „Holiday” z Kate Winslet , taki ciepły film

  Odpowiedz
 7. truskawka89  12 lutego 2015 07:24

  Charlie St. Cloud
  I że cię nie opuszczę
  Szczęściarz
  plan B

  to są moje ulubione i nadają się na walentynki

  Odpowiedz
 8. Ewelina  23 marca 2015 20:50

  saga zmierzch, titanic- zapomnieli o klasyce (?)

  Odpowiedz
 9. mama_kazala  14 lipca 2015 16:12

  widziałam wszystkie.
  nie kłamią 😉

  Odpowiedz
 10. IwonaLFC  10 lutego 2016 16:22

  Uwielbiam „Notting Hill” 🙂

  Odpowiedz
 11. martucha180  13 lutego 2016 12:56

  „Poskromienie złośnicy” Szekspira 🙂

  Odpowiedz
 12. macierzanka  13 lutego 2016 21:45

  Fajne filmy,jest w czym wybierać.

  Odpowiedz
 13. Emotikonka  14 lutego 2016 14:12

  „50 pierwszych randek” bym dorzuciła 🙂

  Odpowiedz
 14. Agnieszka  14 lutego 2016 14:17

  słabe i stare te propozycje

  Odpowiedz
 15. iwona  14 lutego 2016 22:03

  ciekawe propozycje

  Odpowiedz
 16. Deizy  6 lutego 2023 10:27

  Już jakieś romansidło na pewno się znajdzie czy to w telewizji czy to w interencie. Mamy zamiar sobie z chłopakiem sushi przez roomservice zamówić, kupić nasze ulubione japońskie wino śliwkowe i tak spędzimy ten dzień. To nasz wspólny dzień i żadnych dodatkowych prezentów sobie nie mamy zamiaru robić.

  Odpowiedz
 17. janka1312  6 lutego 2023 20:49

  żadna z tych propozycji nie przypadłą mi do gustu

  Odpowiedz
 18. Magdalena  6 lutego 2023 21:57

  Fajne propozycje

  Odpowiedz
 19. Wusia  6 lutego 2023 23:21

  A gdzie „Pretty woman”?

  Odpowiedz
 20. arunia  6 lutego 2023 23:40

  Znalazłyby się lepsze propozycje

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany