Top 5: Najlepsze filmy na Święta – część druga

Jest pierwszy lub drugi dzień Świąt, siedzicie z całą rodziną na kanapie nasyceni wspaniałymi potrawami i macie ochotę na wspólną rozrywkę, ale wyczerpaliście już tematy rozmów i zagraliście w parę zespołowych gier? Przyciskacie kolejne guziki pilota, ale w telewizji jest tylko boleśnie eksploatowany „Kevin” i tandetne filmy o złych Mikołajach? Sprawdźcie, jakie filmy na Święta tym razem proponuje Wam nasza redakcja i sięgnijcie po komedię w bożonarodzeniowym klimacie, która rozbawi całą rodzinę!

Top 5: Najlepsze filmy na Święta – część druga

Zobacz także: TOP 5: Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia!

 

1. A Very Murray Christmas (2015)

 

Jeżeli lubicie oglądać współczesne dobre seriale, na pewno wiecie, że wytwórnia Netflix w ostatnich latach zaskoczyła widzów wysokim poziomem swoich produkcji („Stranger Things”, „The OA” i „Marcella” to zaledwie wierzchołek góry lodowej!). W te Święta również zaufajcie Netflixowi i obejrzyjcie efekt jego współpracy z wybitną reżyserką Sofią Coppolą oraz wielkimi komediowymi osobowościami, takimi jak Bill Murray, Paul Shaffer czy Chris Rock i gwiazdami kina, takimi jak George Clooney!

 

„A very Murray Christmas” to komedia, w której każdy gra samego siebie, tyle że w całkowicie zmyślonej sytuacji. Bill Murray zostaje gospodarzem świątecznego programu z celebrytami, emitowanego na żywo z hotelu Carlyle w Nowym Jorku. Jednak śnieżyca uniemożliwia transmisję oraz przyjazd specjalnych gości. W tej sytuacji Bill musi zorganizować wszystko sam, mając do dyspozycji znacznie skromniejsze środki niż początkowo zakładał. Osobiście więc śpiewa, próbuje zabawiać publiczność i tańczy z Miley Cyrus.

 

2. Jack Frost (1998)

Film o Jacku Froście to już klasyk, ale z jakiegoś powodu często jest pomijany w świątecznych emisjach, a to wielka szkoda, bo to historia o ważnym przesłaniu, która nie tylko bawi, ale również wzrusza.

Jack Frost (w tej roli Michael Keaton) to lider zespołu rockowego Jack Frost Band. Grupa nadal czeka na swój największy sukces, dlatego jest zmuszona, by dużo koncertować. Życie w trasie sprawia, że Jack zaniedbuje żonę (Kelly Preston) i 11-letniego syna Charlie’ego (Joseph Cross). Chcąc nadrobić stracony czas, bardzo spieszy się na wigilijną kolację, przez co ginie w wypadku. Charlie i jego matka nie mogą pogodzić się z tą stratą. Rok później, w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, Jack powraca jako… śniegowy bałwan.

 

 

3. Cud na 34. ulicy (1994)

To film sprzed lat, ale nadal nieszczególnie znany wśród polskich widzów. Opowiada o małej Susan, która odkrywa,  że Mikołaj nie istnieje i nie potrafi już wierzyć w magię Świąt. Jej przekonanie postanawia zmienić pewien mężczyzna pracujący w centrum handlowym w roli Świętego Mikołaja. To wzruszająca, magiczna baśń o zwycięstwie dobra nad złem, z zachwycającymi kostiumami i zdjęciami. Na pewno spodoba się zarówno dorosłym, jak i najmłodszym widzom. Nie bez powodu Amerykański Instytut Filmowy uznał ją za jeden z 10 najbardziej inspirujących filmów wszech czasów! 

 

 

4. Ekspres polarny

Czas na nowoczesną animację! „Ekspres polarny” to nominowana do Oscara opowieść z Tomem Hanksem w roli głównej. Miotany wątpliwościami co do istnienia Świętego Mikołaja chłopiec w wigilijną noc wsiada do magicznego pociągu i wyrusza na Biegun Północny. Pełna przygód podróż przywróci małemu pasażerowi marzenia oraz wiarę w magię Świąt!

 

5. Cztery gwiazdki

Cztery gwiazdki to opowieść o szczęśliwej parze, która co roku wyjeżdża na urlop pod pozorem niesienia charytatywnej pomocy, byle tylko uniknąć spędzania Świąt ze swoimi skłóconymi i rozwiedzionymi rodzicami. Kiedy jednak śnieżyca powstrzymuje ich lot na rajską plażę, a telewizja transmituje na żywo relację z lotniska, doroczne kłamstwo wychodzi wreszcie na jaw. Kate i Brad stają nagle pod ostrzałem pytań niezadowolonych rodziców i zostają zmuszeni, by w ciągu Świąt objechać wszystkie cztery rodziny, jakie stworzyli ich rozwiedzeni ojcowie i matki. Tak nakręca się przezabawna spirala świątecznego szaleństwa!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (241 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...