TOP 5: Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia!

Filmów, których tradycję oglądania mamy w czasie Świąt Bożego Narodzenia można wymieniać bez liku. Z pewnością każdy ma własne tytuły. Nie muszą mieć świątecznej tematyki, każda z nas z pewnością pamięta takie filmy, które co Święta można było obejrzeć w telewizji. Nieśmiertelne klasyki jak Noce i dnie, Znachor, Doktor Żywago. I te filmy, które Święta maja w tle, jak kochany w Polsce Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku. Przedstawiamy najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia które z pewnością wprowadzą Was w świąteczną atmosferę!

 Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia! – To właśnie miłość

Richard Curtis tworząc ten film musiał wiedzieć, że stanie się absolutnym hitem. Patrząc na sam dorobek reżysera nic  w tym dziwnego, nazywany jest królem komedii romantycznych. W jego filmografii znajdziemy takie tytuły jak: Dziennik Bridget Jones , Notting Hill, Cztery wesela i pogrzeb.

To właśnie miłość to kilka przeplatających się ze sobą historii opowiadających o miłości. I nie musi być to miłość damsko-męska. Może to być miłość przyrodniego ojca do syna, pierwsza miłość małego chłopca, historia zdradzanej przez męża żony, czy historia przyjaźni niepokornego choć jednak lekko podstarzałego rockmena. Jeśli jeszcze tego filmu nie widzieliście – koniecznie, koniecznie to nadróbcie! W końcu All You Need Is Love!

Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia! – Holiday

Co zrobić, gdy chce się uwolnić od nieszczęśliwej miłości? Wyjechać jak najdalej. Do takich wniosków doszły bohaterki filmu i postanowiły zamienić się mieszkaniami na czas Świąt. I tak Amerykanka wylądowała w malutkim domku w Wielkiej Brytanii, a Brytyjka w wielkiej willi w słonecznej Kalifornii. Można wyjechać jak najdalej od obiektu uczuć, jednak nie  można uciec od miłości! Szczególnie tej nowej.

To bardzo ciepła i zabawna historia o poszukiwaniu miłości, asertywności i wrażliwości. Zaskoczymy Was, ale najpiękniejsza w tym filmie jest (poza Judem Law) historia przyjaźni jednej z bohaterek ze słynnym, leciwym scenarzystą – w tej roli fenomenalny i niezwykle uroczy Eli Wallach .

 

Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia! – Opowieść wigilijna

Nie może być Świąt Bożego Narodzenia bez Opowieści wigilijnej! Historia spisana przez Karola Dickensa nigdy nie straciła na swojej aktualności i nigdy nie straci. Zalicza się chyba do jednych, z tych powieści, które doczekały się największej liczby ekranizacji. My chcemy Was zachęcić do obejrzenia tej w reżyserii Roberta Zemeckisa, którego możecie znać jako twórcę takich filmów jak: Powrót do przyszłości, Forrest Gump, Cast Away, czy Ze śmiercią jej do twarzy.

Chociaż animacja wydaje się być już przestarzała i mocno odstaje od tworzonego wcześniej Shreka, czy Władcy pierścieni, warto poświęcić jej nieco swojego czasu. Animacja tworzona była metodą performance capture, co oznacza, że twarze prawdziwych aktorów wykorzystano przy tworzeniu postaci. Powiedzmy jeszcze jakie twarze! Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth!

 

Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia! – Miasteczko Halloween

Mówiąc o Miasteczku Halloween myślimy od razu: film Tima Burtona.  Musimy Was zaskoczyć, reżyserem był Henry Selick, natomiast historię wymyślił Burton. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że film ten jest przesiąknięty wizją reżysera Edwarda Nożycorękiego. Pokręcony klimat, niepokojąca stylizacja, połączenie horrou, musicalu i animacji poklatkowej. Jeśli tylko macie ochotę na coś zdecydowanie innego na Święta – serdecznie polecamy! Film jest wyjątkowym widowiskiem przepełnionym czarnym humorem. To pozycja polecana szczególnie tym, którzy mogą być nieco zmęczeni świąteczną gorączką – podobno Burton wpadł na pomysł scenariusza, gdy przechodził obok witryny sklepowej, gdzie jednego dnia wisiały na niej ozdoby na Halloween, a następnego już na Boże Narodzenie.

Musimy przyznać, że wyjątkowo nie lubimy polskiego tytułu tego filmu – zabiera mu główny wątek wokół, którego toczy się akcja. Oryginalny to The Nightmare Before Christmas (czyli koszmar przed świętami).

Nie pomylcie się – pomimo tego, iż jest to animacja, to zdecydowanie nie dla młodszych dzieci!

 

Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia! – Listy do M.

Polskie komedie romantyczne raczej nie cieszą się dobrą sławą. Po sukcesie Nigdy w życiu! wielu próbowało podjąć się realizacji lekkich, wzruszających i zabawnych historii, jednak z różnym skutkiem. Po kilku latach przerwy postanowiono nakręcić komedię romantyczną w świątecznym klimacie. Mogło wyjść różnie, a wyszło naprawdę dobrze!

Może Listy do M. nie są oryginalne, w końcu są niezwykle podobne do znajdującego się na początku zestawienia To właśnie miłość.  Trzeba jednak przyznać, że aktorsko prezentują się rewelacyjnie i mają to, co najważniejsze – niepretensjonalny, ciepły klimat Bożego Narodzenia. W kinach właśnie możemy obejrzeć drugą część – jesteśmy ciekawe, czy już widziałyście i możecie potwierdzić, czy jest tak dobra jak poprzednia?

 

A jakie są Wasze ulubione świąteczne filmy? Co jeszcze według Was powinno znaleźć się w tym zestawieniu? 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (289 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...