Najlepsze filmy na rozstanie z partnerem

Były już zestawienia filmów na Walentynki, były też filmy o modzie, które warto obejrzeć. Dzisiaj polecamy pozycje na nieco trudniejszy temat, czyli zerwanie z facetem, porzucenie, rozstanie. W naszym zestawieniu znajdą się filmy zarówno wesołe, krwawe, jak i wyciskając łzy. Jeśli któregoś jeszcze nie widziałaś, musisz to koniecznie nadrobić! Oto najlepsze filmy na rozstanie z partnerem, które podpowiedzą jak się odkochać i wleją do Waszych serc nieco optymizmu i wiary w znalezienie swojej drugiej połówki!

Zobacz też:

– Najlepsze filmy na Walentynki

– Filmy o modzie i z modą w tle, które musisz zobaczyć !

Najlepsze filmy na rozstanie – Sztuka zrywania

Dość nietypowa komedia romantyczna. Całość opowiada o zerwaniu, dwójki mieszkających ze sobą  partnerów. Nie ma tu zdrady, nie ma ponętnej kochanki – jest szara codzienność i wygasanie uczuć.

Komedia jest nietypowa ze względu na zakończenie – choć nie takie, jakiego byśmy sobie życzyli, to jednak napawające nadzieją. Czy jest zabawnie?  Oczywiście, a końcu to film z Jennifer Anniston!

Film posiada polski akcent – Vince Vaughn bardzo lubi podkreślać swoje polskie korzenie 🙂

//www.youtube.com/embed/guRKt55XOfU

Najlepsze filmy na rozstanie – 500 days of Summer

Jeśli szukacie naprawdę dobrej, inteligentnej komedii romantycznej, to musicie zobaczyć ten film. 500 days of Summer to opowieść o zerwaniu widziana z perspektywy mężczyzny. Główny bohater przechodzi przez wszystkie możliwe stadia rozstania z ukochaną. Poznajemy raz opowiedzianą historię w kilku wersjach, zależnych od nastroju bohatera i tego w jakim etapie rozstania obecnie się znajduje. Pomimo tego iż jest to obraz opowiadający o złamanym sercu jest w nim niesamowita dawka ciepła i nadziei. Gorąco polecamy!

//www.youtube.com/embed/PsD0NpFSADM

Najlepsze filmy na rozstanie – Kill Bill

Propozycja nieco mniej poważna. Wiemy jednak, że czasami krwawa jatka na ekranie rozładowuje negatywne emocje, szczególnie jeśli koncentrujemy je na jednej osobie.

O Kill Billu mogłabym pisać godzinami, jest jednym z filmów, które mogę oglądać bez końca (vol. I i vol.II). W skrócie – historia opowiada o kobiecie w zaawansowanej ciąży, na którą były kochanek nasyła bandę najlepszych w swoim fachu morderców. Kobiecie jednak udaje się przeżyć, zapada w śpiączkę, z której budzi się po 4 latach. Od pierwszej chwili po przebudzeniu wie już co ma zrobić – zabić wszystkich, którzy przyczynili się do śmierci jej dziecka. Na koniec zostawia sobie pojedynek z byłym ukochanym.  Dodam, że sama jest jedną z najlepszych płatnych zabójczyń, a film nakręcił Quentin Tarantino. Jeśli jeszcze nie widziałyście Kill Billa, to spodziewajcie się dużej ilości krwi zalewającej ekran, zabawy z konwencją, pastiszem i nawiązań do szeregu innych filmowych klasyków (np. żółty strój Umy Thurman nawiązuje do ubrania Bruce`a Lee z Gry śmierci )

//www.youtube.com/embed/ot6C1ZKyiME

Najlepsze filmy na rozstanie – Pod Słońcem Toskanii

Po rozwodzie główna bohaterka za namową przyjaciółek udaje się na wycieczkę do Włoch. Tam postanawia zmienić swoje życie i kupić małą willę, która wymaga generalnego remontu. I tu również mamy polski akcent – pomaga jej w tym polska ekipa remontowa!

Niesamowicie ciepły i zabawny film o tym, że mimo przeciwności losu, nasze życie i szczęście zależy od nas.

//www.youtube.com/embed/moqovwrR_gE

Najlepsze filmy na rozstanie – PS: Kocham Cię

Prawdziwy wyciskacz łez, pomimo tego, że ma naprawdę zabawne momenty. To historia o kobiecie, której ukochany umiera. Nie zostawia jej jednak samej – zostawia jej listy, które co jakiś czas zostają jej dostarczone. W ten sposób stara się pomóc jej pogodzić się z jego śmiercią i rozłąką.

To bardzo piękna historia o wielkiej miłości, która została nagle przerwana. Bardzo, bardzo polecamy!

//www.youtube.com/embed/1rqqidmUmSk

Jeśli jeszcze nic Was nie zadowoliło to wypróbujcie:

– Annie Hall

– Zakochany bez pamięci

– Thelma and Lousie

– Kobiety

– Dziennik Bridget Jones

– Nigdy w życiu

– Holiday

A może chcecie dodać jakieś pozycje do tego zestawienie?  jakich filmów według Was w nim brakuje? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (184 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...