Odpoczynek w nowoczesnym stylu. Poznaj najlepsze aplikacje do relaksu

Kolejny rok zastał Cię z telefonem w ręku? Nie możesz oderwać oczu od ekranu ani powstrzymać odruchowego przesuwania palcem po gładkich powierzchniach? Namacalnie czujesz wibracje smartfona w kieszeni, nawet, jeżeli wiesz, że zostawiłaś go na stoliku? Spójrzmy prawdzie w oczy – jesteś uzależniona od swojej komórki. Czy telefoniczna aktywność zawsze musi być jednak szkodliwa? Nie, jeśli wykorzystasz ją do złapania chwili oddechu i poprawienia sobie samopoczucia. Przedstawiamy najlepsze – naszym zdaniem – aplikacje do relaksu, idealne dla nowoczesnej kobiety!

aplikacje do relaksu

źródło: www.pixabay.com

Odpoczynek w nowoczesnym stylu. Poznaj najlepsze aplikacje do relaksu

Zobacz także: Popularne kobiece aplikacje na telefony

 

1. Pacifica

aplikacje do relaksu

źródło zdjęć: https://www.thinkpacifica.com/

 

Podobno podstawowym źródłem niepokojów i stresów towarzyszących nam każdego dnia są nasze własne myśli. Twórcy aplikacji Pacifica postawili więc na stworzenie gotowego notatnika, który pozwoli nam monitorować nasze codzienne przemyślenia i aktywności, by upewnić się co do tego, co danego dnia zaprząta nasz umysł, a tym samym uspokoić się poprawić swój nastrój. Notatki możemy prowadzić w różnych kategoriach, takich jak ilość przespanych godzin, liczba spożytych kalorii czy ilość wypitej wody. W Pacifica zapisuje się także swoje codzienne wyzwania i słucha relaksujących audioprzewodników.

 

2. Calm

aplikacje do relaksu

źródło: www.calm.com

 

To aplikacja, z której można korzystać zarówno na smarftonie, jak i za pośrednictwem laptopa czy tabletu. Jej działanie polega na przeprowadzeniu prostego treningu medytacyjnego przy kojących dźwiękach natury i przyjemnym głosie narratorki. Jedna sesja trwa zaledwie 10 minut, dzięki czemu aplikacja jest wprost stworzona dla znużonych pracowników biurowych. Treningi z podstawowego pakietu są darmowe!

Odpoczynek w nowoczesnym stylu. Poznaj najlepsze aplikacje do relaksu

Sprawdź również: Aplikacje mobilne, dzięki którym mamy więcej czasu i pieniędzy

 

3. Sleepmaker Rain Free

 

źródło: https://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/larger/public/article_images/2014/06/Sleepmaker_Rain.jpg?itok=zufJUXAA

Ile rodzajów deszczu słyszałaś w swoim życiu? Delikatne kropelki miękko opadające na szybę, duże krople bębniące o parapet, ulewny strumień przywodzący na myśl górskie potoki… Teraz deszczowe piosenki mogą ukołysać Cię do snu za sprawą jednej aplikacji o bardzo wysokiej jakości dźwięku!

 

4. Do nothing for 2 minutes

źródło: http://www.donothingfor2minutes.com/

 

Ta aplikacja to prawdziwa perełka – pozwala oczyścić myśli w zaledwie 2 minuty i można korzystać z niej zarówno w telefonie, jak i na komputerze. Mechanizm jej działania jest bardzo prosty – chodzi o to, by przez chwilę znaleźć się w relaksującym stanie zawieszenia i oddać się błogiemu zapomnieniu. By je osiągnąć, należy wejść na stronę aplikacji i wpatrywać się w obrazek morza, słuchając szumu fal. W tym czasie na ekranie widzimy też zegar, który odlicza 2 minuty, podczas których nie wolno nam ruszać myszką ani dotykać klawiatury. Wbrew pozorom to trudne zadanie dla ludzi dwudziestego pierwszego wieku, piszących pracę, a jednocześnie oglądających filmiki w rogu ekranu czy słuchających podcastów/audiobooków. „Do nothing for 2 minutes” jest jednak miłą alternatywą dla naszego zwykłego sposobu relaksu, opartego na scrollowaniu kolejnych portali (co zwykle męczy nas tylko jeszcze bardziej).

 

5. Yoga For Insomnia

źródło: http://a1.mzstatic.com/us/r30/Purple3/v4/98/33/49/98334948-6d1b-f5e0-830d-ba3571f7b682/screen480x480.jpeg

To aplikacja, która pokazuje, jak wykonywać ćwiczenia z zakresu hatha jogi, by pozbyć się problemów z bezsennością. Wszystkie figury są dokładnie przedstawione na cyfrowych obrazkach i skatalogowane według trudności ich wykonywania. Dodatkowo towarzyszy im kojąca muzyka. Idealna na przygotowanie się do snu!

 

A czy Wy macie swoje ulubione relaksacyjne aplikacje? Dajcie nam znać w komentarzach!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (213 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...