Najdroższe aukcje WOŚP 2023: spacer z Donaldem Tuskiem, spotkanie z Igą Świątek… Zobacz, za co najwięcej chcą płacić wspierający akcję

W tę niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Od kilku lat, oprócz zbiórki pieniędzy do klasycznych puszek, można wpłacać też na konto oraz kupować aukcję na Allegro, w których znani i lubiani udostępniają swój czas lub oddają na licytację swoje rzeczy lub usługi. Licytacje wciąż trwają, a niektóre aukcje już osiągają niebotyczne kwoty. 

Spis treści:

W tym roku ponownie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Polsce i w niektórych miejscach na całym świecie. Tematem tegorocznej edycji WOŚP jest walka z sepsą. I to właśnie na ten cel będą zbierane pieniądze. Zakupiony sprzęt m.in. do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy, trafi do ok. 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski.

Fot. Michal Zebrowski/East News

Najdroższe aukcje WOŚP 2023

Podobnie, jak w ubiegłych latach, w tym roku także z WOŚP gra Allegro. W serwisie juz trwają aukcje charytatywne na rzecz fundacji. Wśród aukcji można kupić zarówno przedmioty znanych i lubianych ludzi, jak i spotkania z nimi, czy… ich usługi. Fenomenem jest aktor Andrzej Grabowski, który podarował na aukcję usługę odkurzania mieszkania osoby, która ją wygra. Niektóre z aukcji, jak co roku, wzbudzają największe emocje, osiągając ogromne kwoty. Zobacz, które są najdroższe i najpopularniejsze!

TOP 7 Nowości książkowych na początek 2023. Co warto przeczytać?

TOP 7 Nowości książkowych na początek 2023. Co warto przeczytać?

Czytanie książek zimą to przyjemność, która pozwala na odpoczynek i relaks podczas chłodnych i długich wieczorów. W ciągu zimy, kiedy dni są krótsze i ciemniejsze, czytanie książek staje się jeszcze bardziej atrakcyjne, ponieważ pozwala nam na ucieczkę w świat wyobraźni i odpoczynek od codzienności. Jakie nowości wydawnicze warto przeczytać? Poniżej znajdziesz premiery książkowe, które zdecydowanie są warte uwagi!

Aukcja Igi Świątek

Najdroższa na ten moment jest aukcji z Igą Świątek. Aktualna cena wynosi ponad 260 tys. zł. Nic dziwnego, na licytację trafiło zaproszenie na mecz Igi Świątek na Roland Garros 2023, osobiste spotkanie i rakieta, którą wygrała Roland Garros i US Open 2022. Jest więc o co walczyć, tym bardziej, że kwota wspiera przecież charytatywne działania. Po swoim meczu Iga spotka się ze zwycięzcą aukcji na krótkie spotkanie w kuluarach turnieju, kiedy to poza rozmową, możliwe będzie zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia i uzyskanie autografu czy personalnej dedykacji.

WOŚP 2023: Magiczny weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również weekend organizowany przez Omenę Mensah i jej partnera. Przedmiotem aukcji jest Weekendowy wyjazd w magiczne miejsce w Europie. To kolejny raz, gdy Omenaa Mensah i Rafał Brzoska zapraszają na wspólny  weekendowy wyjazd w pewne magiczne miejsce w Europie. W trakcie wyprawy nie zabraknie odwiedzin w winnicach, wyszukanych dań, znakomitych win, lokalnych atrakcji oraz obcowania ze sztuką. We wspólnym wyjeździe mogą uczestniczyć 2 osoby. Aktualnie aukcja osiąga kwotę ponad 190 tys. zł. A to jeszcze nie koniec!

Spacer z Donaldem Tuskiem za ponad 100 tys. zł

Na licytację WOŚP trafił również spacer z Donaldem Tuskiem po Gdańsku i wspólny obiad. Przewodniczący Donald Tusk opowie o swoim rodzinnym mieście i przekaże zwycięzcy książkę z dedykacją. To będzie idealna okazja, aby porozmawiać o tym, co w Polsce powinno być najważniejsze.

WOŚP 2023: BMW e30 M3 DTM Sport Evo 2.5 Show Car (replica)

Na apel Allegro odpowiedział również Bartłomiej Ostaszewski. W jego imieniu na aukcję trafiło BMW e30 M3 DTM Sport Evo 2.5 Show Car (replica). Ten egzemplarz jest wyjątkowy nie tylko ze względów wizualnych. Służył jako samochód treningowy Michała Nowosiadłego, zwycięzcy rajdu Barbórka 2002. Został przebudowany, wyremontowany i polakierowany w legendarne barwy Warsteiner w CCP Zakopane, aby móc wziąć udział w ostatniej edycji rajdu Barbórka jako przejazd specjalny. Teraz samochód może trafić w kolejne ręce i przy okazji wesprzeć charytatywne działania WOŚP.

Patryk Mikiciuk dla WOŚP: Mercedes CLK A208

Kolejne auto na aukcji WOŚP. Przedmiotem aukcji dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka jest wyjątkowy Mercedes CLK A208. Mercedes posiada piękny lakier o nazwie mineral green – kwintesencję lat dziewięćdziesiątych, jasną, skórzaną tapicerkę, a pod maską dwulitrowy wolnossący silnik o mocy 136 KM, który idealnie sprawdzi się do przejażdżek z otwartym dachem, a do tego będzie ekonomiczny. Oryginalny przebieg – 290 tysięcy kilometrów, na który nie wskazuje stan samochodu, wygląda o niebo lepiej. Mercedes jest w znakomitym stanie technicznym.

WOŚP 2023: QuestSystem.pl – Nowy Fiat 500

Jest to auto wygrane przez Marcina Purtaka jako nagroda główna w wyścigach motocyklowych Yamaha R1 Cup, przy Motocyklowych Wyścigowych Mistrzostwach Polski sezonu 2021. Od początku sezonu wyścigowego intencją Marcina było, przekazanie ewentualnej wygranej na cel charytatywny:

„Bardzo się cieszę, że moja pasja i zamiłowanie do sportów motorowych może przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego dla innych.” – Marcin Purtak

Kolacja z Magdą Linette

50 tys. zł to kwota, która obecnie wygrywa na licytacji spotkania z Magdą Linette. Kolacja będzie niespodzianką. Magda zabierze zwycięzcę w specjalne miejsce, w którym spokojnie będzie mogła odbyć się kolacja i rozmowa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

Najciekawsze aukcje WOŚP 2023 na Allegro

Oprócz najdroższych aukcji WOŚP, warto zwrócić też uwagę na inne propozycje, które choć nie znalazły się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o kwotę, to są bardzo ciekawe. Licytacje wciąż trwają i zarówno kolejność, jak i kwoty mogą się jeszcze zmienić.

Odkurzanie mieszkania przez Andrzeja Grabowskiego

Na aukcje WOŚP trafiło niezwykle wyjątkowe spotkanie z Andrzejem Grabowskim! Jak sam aktor powiedział, odkurzanie to rzecz bardzo codzienna, dlatego na 31. Finał WOŚP proponuje odkurzyć Twoje mieszkanie.

Podróż na zorzę polarną z answear.com

Na licytacji można wygrać dwuosobowy, weekendowy pobyt w szklanym igloo w miejscu z którego doskonale widać zorzę polarną. Na miejscu czeka ponad 50 metrowy pokój z aneksem kuchennym, prywatną łazienką i sauną, możliwość relaksu przy blasku kominka, wypicia porannej kawy na rozległym tarasie. Wszystkie atrakcje w towarzystwie rozgwieżdżonego nieba, zaglądającego przez przeszklony dach.

Hubert Urbański: współprowadzenie 'Milionerów’

Osoba, która wygra licytację będzie mogła z bliska zobaczyć jak powstają legendarni „Milionerzy”, a ponadto otrzyma niespotykaną dotąd możliwość: współprowadzenia show u boku Huberta Urbańskiego.

Mama Ginekolog ugotuje dla Ciebie kolację!

Mama Ginekolog, czyli jedna z najpopularniejszych influenerek lekarek w Polsce przygotowała licytację, w której można wygrać kolację dla maksymalnie 4 osób. Nicola Sochacki-Wójcicka przygotuje ją osobiście w swoim mieszkaniu w Warszawie.

Dzień z ratownikami TOPR

Aukcja przygotowana dla WOŚP, wystawiona przez sztab Bania #6061. W programie:

 • śniadanie w siedzibie TOPR
 • oprowadzenie po siedzibie z wprowadzeniem w specyfikę pracy ratowników i innych osób zatrudnionych w TOPR
 • odwiedziny w bazie śmigłowca Sokół
 • przejazd lub wycieczka do tatrzańskiego schroniska wraz z obiadem w schronisku
 • poznanie pracy ratowników TOPR
 • pamiątkowe zdjęcie z ratownikami.

Tribbs dla WOŚP: Koncert w Twoim domu!

Tribbs, czyli uwielbiany przez młodsze pokolenie twórca takich hitów jak „Ostatni Raz Zatańczysz Ze Mną”, „Sezon” i „Bal Wszystkich Świętych” przyjedzie do domu zwycięzcy aukcji i osobiście zagra dla niego i jego przyjaciół DJ set. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Allegro (@allegropl)

Wszystkie aukcje są dostępne na stronie Allegro w zakładce 31. Finał WOŚP – Chcemy wygrać z sepsą! Wszystkich aukcji jest ponad 53 tys. Tak więc jest z czego wybierać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,90 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  28 stycznia 2023 13:52

  Milionerów bym mogła poprowadzić 😉

  Odpowiedz
 2. macierzanka  28 stycznia 2023 19:45

  Ciekawe te licytacje.

  Odpowiedz
 3. Hidari11  28 stycznia 2023 21:00

  Chyba chciałabym sprawdzić swój poziom odwagi, występując w „Milionerach.” Ogólnie WOŚP wywołuje pozytywne skojarzenia. To też jest alarm dla polskiej służby zdrowia, że sobie nie radzi.

  Odpowiedz
 4. agasam9  29 stycznia 2023 16:26

  Dzień z ratownikami TOPR – to chyba najciekawszq z wyżej wymienionych akcji 🙂

  Odpowiedz
 5. arunia  29 stycznia 2023 22:49

  Super aukcje 😉

  Odpowiedz
 6. Aris  31 stycznia 2023 09:56

  Każda aukcja jest interesująca mniej lub więcej.
  Zaskakujące są jednak kwoty, bo z tego co obserwuje o wiele więcej trafia pieniążków na WOŚP i to jest niesamowite.
  Oby tak dalej!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany