Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce

Pierwsza randka potrafi być niezwykle stresująca!  Zastanawiasz się, jakie błędy popełniasz? Chciałabyś ich uniknąć? Pamiętaj , by przede wszystkim być sobą! Przecież najgorsze masz za sobą – udało Ci się zainteresować chłopaka!

Staraj się teraz nieco wyluzować, zachowywać swobodnie. Nie musisz ukrywać zdenerwowania, bo i prawdopodobnie to się nie uda. Zamiast tego pamiętaj, że Twój rozmówca jest prawdopodobnie równie zdenerwowany!  Przedstawiamy najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce.

co-zabrać-na-randkę_2

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Nie dajesz mu dojść do słowa

Pierwsza randka jest stresująca, a w stresie niektóre z nas mają tendencję do ciągłego mówienia. Boimy się jak ognia niezręcznej ciszy i staramy się ją zapełnić. Czymkolwiek. Czy to będzie opowieść o ostatniej wizycie z kotem u weterynarza, czy o tym do jadło się na śniadanie. Ale to nie jest najgorsze, może być nawet urocze dla mężczyzny równie zdenerwowanego jak my. Gorzej, gdy wchodzimy w rolę osoby na rozmowie kwalifikacyjnej. Zaczynamy opowiadać o naszej fantastycznej pracy, świetnym mieszkaniu cudownych przyjaciołach, planach na świetne wakacje, czy naszej niespotykanej pasji. Zaczynamy próbować sprzedać siebie, tak jak sprzedawca robi to z produktem. Jednocześnie dajemy mężczyźnie sygnał, że go nie potrzebujemy, że nasze życie jest tak cudowne i wspaniałe, że nie ma już w nim miejsca dla tego mężczyzny.

Kobieta na randce

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Ciągle zerkasz na telefon

Gdy idziemy na randkę w ciemno dobrze jest poinformować o tym przyjaciółkę. Czasami nawet jeśli randka będzie fatalna poprosić ją zadzwonienie z prośbą o pile i fikcyjne spotkanie. Jednak telefon nie powinien być ucieczką przed rozmową, czy wcześniej wspomnianą niezręczną ciszą. Patrzenie na telefon to dawanie sygnału, że czujesz się niezręcznie i wolałabyś być gdzieś indziej. Może być również odczytane za znudzenie rozmową z osoba, która znajduje się obok.

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Rozmowa na trudne tematy

Poważne tematy czasami lepiej zostawić na kolejne spotkania. Szczególnie na tematy, które mogą Was szczególnie podzielić i są mocno kontrowersyjne. Tak więc temat polityki, religii, światopoglądu zostaw na następne spotkania. Postaraj się również nie poruszać smutnych tematów. Nawet jeśli ciągle Cię dręczą przykre problemy warto nie otwierać się z nimi przed nowo poznanym mężczyznom, szczególnie jeśli ten mężczyzna Ci się podoba.

Pierwsza randka

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Opowiadanie o swoim byłym partnerze

To jeden z tematów zakazanych. Jeśli ten temat sam się nie pojawi, to raczej postaraj się nie opowiadać o byłym partnerze. Bez względu na to, czy złamał Ci serce, nadal coś do niego czujesz, czy szczerze nienawidzisz. Jesteście dorośli i mężczyzna, z którym się spotkałaś zdaje sobie sprawę z tego, że masz swoją przeszłość, byłe związki i doświadczenia. On posiada również swoje, a jednak mężczyźni raczej unikają tematów o swoich byłych partnerkach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (197 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. sylwiiaaaa92zlw  4 czerwca 2016 11:16

  między innymi od ostatniego punktu zaczęła się moja znajomość z panem K. 😀 Rzucony po 4 latach planowanie zareczyn slubu itp. znalazła innego a miedzy nami cos tam sobie kwitło . Po jakims czasie nagle wrocili uwaga NA CAŁY TYDZIEŃ do siebie po czym znowu kopnela go w dupke 🙂 no a my bylismy razem ale wiecie co no taki byl poszkodowany przez swoją bylą że sam nie zauwazyl chyba jak ze mną postąpil… no palant ale co my w nich widzimy?

  Odpowiedz
  • nataliaa  4 czerwca 2016 13:29

   Dał jej szansę mimo że wcześniej go zostawiła przed ślubem i wrócili później do siebie na tydzień? Ta dziewczyna musi być zdrowo kopnięta. 😀

   Odpowiedz
   • sylwiiaaaa92zlw  5 czerwca 2016 12:24

    no takie dzieci 🙂 siebie warci a taki znaroniony był i nie byl gotowy na zwiazek po czym po naszym „rozstaniu nie minely 2 tygodnie a sie wozil z jakas laska i9 nadal wozi 🙂 a zeby nie bylo daty slubu nie mieli ale w rodzinie takie tematy caly czas poruszali

    Odpowiedz
 2. nataliaa  4 czerwca 2016 13:28

  Ja podczas takich spotkań zbyt często zerkam na telefon ale to dlatego że się stresuje, a mężczyzna może pomyśleć że się nudzę i ciągle patrzę na zegarek..

  Odpowiedz
 3. Hidari11  4 czerwca 2016 17:24

  Nie widzę nic złego w rozmawianiu na ciężkie tematy. Dobrze jest od razu wiedzieć, z kim ma się do czynienia. Zgadzam się, że patrzenie na telefon jest nieuprzejme i może sprawić nawet przykrość drugiej osobie. Opowiadanie o byłym może być dość dziwne i niestosowne, może popsuć atmosferę.

  Odpowiedz
 4. luna341  5 czerwca 2016 14:29

  Hm różnie to bywa z pierwsza randką .Najczęściej dziewczyny pod wpływem stresu albo wcale sie nie odzywają albo klepią o wszystkim .Panowie w tej kwestii nie sa gorsi.

  Odpowiedz
 5. Aneta  6 czerwca 2016 15:29

  Oj, pamiętam swoje różne pierwsze randki – każda była inna, choć każda była nieco stresująca, to prawda 🙂 Teraz już nie chadzam na takie randki (chyba, że z moim chłopcem ;-))

  Odpowiedz
 6. mama_kazala  5 lipca 2016 20:23

  nic z tego nie zrobiłam a i tak nie zadzwonił 🙁 czasem po prostu nie klika 😉 Nie zadzwonił? Trudno!- to powinna być dewiza każdej pierwszorandzicstki 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany