Te znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą. Sprawdź, czy Twoje małżeństwo może być zagrożone

Każdy inaczej reaguje na nieudane małżeństwo. Jedni podejmują wszelkie próby jego ratowania, inni szybciej przystają na rozwód. Czasem jest to jedyne wyjście, choć niektóre pary w ogóle takiej myśli nie dopuszczają. Czy należysz do tej grupy, a może jesteś spod tych znaków zodiaku, które najczęściej się rozwodzą?

Przysięgaliście sobie miłość aż po grób. Niestety, z biegiem lat uczucie zaczyna wygasać, a wy działacie na siebie jak przysłowiowa płachta na byka. To, rzecz jasna wynika z waszych charakterów, a te z kolei również są kształtowane przez gwiazdy. Jedni są w stanie przetrwać kryzys, znaleźć kompromis, a nawet wybrać życie w nieszczęśliwym związku, byle tylko się niż rozstawać. Inni, wręcz przeciwnie – jako jedyne rozwiązanie widzą właśnie rozwód. Jakie znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą? Wróżka Fortunata wskazała 5 zodiaków

źródło: www.pixabay.com

Te znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą. Sprawdź, czy Twoje małżeństwo może być zagrożone

Bliźnięta

źródło: www.pixabay.com

Bliźnięta nie lubią rutyny, która w różnym stopniu, ale w końcu wkradnie się w każde małżeństwo. Tymczasem osoby spod tego znaku zodiaku zupełnie nie są na nią przygotowane. Biorą ślub raczej spontanicznie, będąc przekonani, że każdy dzień małżeństwa będzie wyglądał jak nowa, ekscytująca randka. Gdy wrażeń zaczyna brakować, a emocje opadają – przychodzi wielki szok. Bliźniaki długo w takiej atmosferze nie wytrzymają. Podejmą nieliczne próby uratowania związku, liczą raczej, że to partner ich zaskoczy. tak jak w trakcie wzajemnego poznawania się. Pomysły małżonka mogą jednak nie wystarczyć, a miłość nagle się skończyć. Bliźnięta jednak wcale nie będą miały zamiaru rozpamiętywać małżeństwa, ani też wylewać łez. Energicznie wrócą do życia singla, zatapiając się w wir życia pełną piersią.

 

Panna

źródło: www.pixabay.com

Panna ma spore wymagania względem swojej drugiej połówki. Przebiera w partnerach, a żaden nie jest dla niej wystarczająco dobry. Tymczasem czas płynie nieubłaganie. Wersja pozostania „starą panną” również niezbyt się pannie uśmiecha, dlatego gdy przychodzi krytyczny moment – decyduje się na ślub. Ciągle ma jednak w głowie myśl, że mogła wybrać lepiej, żałuje niepodjętych w przeszłości decyzji. Będąc jednak w małżeństwie stara się, przynajmniej na początku, by czuć się jak w wykreowanym w swoich marzeniach świecie. Pod warunkiem, że zbyt intensywnie nie pracuje nad zmianami (zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi) swojego partnera – to się może udać. Gdy to jednak staje się obsesją, oboje zaczynają mieć dość  związku, który z czasem opierać się będzie wyłącznie na wylewaniu wzajemnych żali. Kolejnym etapem będzie rozwód w niemiłych okolicznościach.

 

Strzelec

www.pixabay.com

Gdy strzelec czuje miłość w powietrzu, natychmiast zaczyna mu być spieszno na ślubny kobierzec. Często taka impulsywność, nie tylko w miłości – może okazać się rozczarowaniem. Okazuje się bowiem, że decyzja mogła zostać podjęta pochopnie – bez należytego poznania partnera, bez podjętych prób wspólnego mieszkania, bez sprawdzenia siebie nawzajem w trakcie wspólnego wyjazdu. Oczywiście zdarzy się, że trafią na swoją przeznaczoną miłość, a jej poznawanie każdego dnia to kolejny powód do zakochania się. Niestety, częściej jednak życie weryfikuje i różnice charakterów oraz dotąd nieznane przyzwyczajenia są nie do zniesienia.

 

Koziorożec

www.pixabay.com

Koziorożce często są pracoholikami. Co prawda zapewniają rodzinie dobre i dostatnie życie, ale, jak to zwykle bywa – takie poświęcenie ma również swoją cenę. I bynajmniej nie liczoną w monetach. Przez nadgodziny, relacje małżonków zaczynają się psuć, by w końcu na siebie zobojętnieć i mijać się tylko w drzwiach. Taki stan rzeczy doprowadza do frustracji, a nawet nienawiści. Momenty spotkań zamieniają się w kłótnie, które najpewniej zakończą się rozwodem. Zaproponuje go druga strona, a koziorożec, bez większego zastanowienia na niego przystanie. „Poradzi sobie” z tą sytuacją jeszcze większym zaangażowaniem w pracę. 

 

Wodnik

www.pixabay.com

Wodnik bardzo ceni sobie swoją wolność i niezależność. Na tyle, że decyzja dotycząca ślubu wiąże się z tak wieloma wątpliwościami, iż często się na niego nie decyduje. Obawia się bowiem, że taka miłosna interwencja zaburzy stworzony przez wodnika świat, w którym stawia on siebie na pierwszym miejscu. I faktycznie w małżeństwie ów uwaga nieco się rozpływa, czego osoby spod tego znaku często już nie mogą znieść. Wówczas przypominają sobie beztroskie lata, gdy żyły same dla siebie, decydowały o wszystkim i wszystkim kierowały – wedle własnego uznania. Rozwodzą się na rzecz nieformalnych związków, z których w każdej chwili mogą się wypisać, bez zbędnych tłumaczeń.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (66 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  2 czerwca 2019 08:08

  Dlatego nie wierzę bajkom 😉
  Wodnik i Panna – 25 lat po ślubie 😉

  Odpowiedz
  • martuska665  2 czerwca 2019 13:51

   tylko pogratulować 😉

   Odpowiedz
   • Tara  3 czerwca 2019 08:04

    Dziękujemy 😀

    Odpowiedz
 2. arunia  5 czerwca 2019 00:15

  A ja jestem w tym roku 25 lat po ślubie z mężem Koziorożcem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany