Najczęściej popełniane błędy przy wykonywaniu paznokci hybrydowych

Czy paznokcie hybrydowe niszczą paznokcie? – NIE Czy niewłaściwie wykonane i usunięte paznokcie hybrydowe niszczą paznokcie? – TAK I na tym się skupmy. Przeczytaj ten artykuł, aby zrozumieć, dlaczego i jak paznokcie hybrydowe mogą zaszkodzić Twoim paznokciom i jak tego uniknąć.

Najczęściej popełniane błędy przy wykonywaniu paznokci hybrydowych

Co rozumiemy przez błędy przy wykonywaniu paznokci hybrydowych?

Nadmierne ścieranie płytki paznokcia: piłowanie i polerowanie

Nie bez powodu wspominamy o polerowaniu, ponieważ nie oznacza to piłowania paznokci! Zastanówmy się, do czego służy intensywne ścieranie płytki paznokcia? Pomijając dyskomfort i słabnące paznokcie – nie służy niczemu. Przygotowanie płytki paznokcia do każdego rodzaju stylizacji, nie tylko do wykonania paznokci hybrydowych wymaga jedynie polerowania, czyli pozbycia się połysku z wierzchniej warstwy paznokcia – i tyle. Jeśli jednak sięgasz po pilnik, pamiętaj, aby używać go bardzo delikatnie.

żółto czerwone paznokcie

Zalewanie skórek

Praktyka ta może prowadzić do tworzenia się pęcherzyków powietrza, co może skutkować odchodzeniem lakieru. Dodatkowo utwardzanie produktu na skórkach może wywołać reakcję alergiczną i pozbawić nas możliwości ponownego wykonywania paznokci hybrydowych nawet na długi czas. Dlatego przed włożeniem dłoni pod lampę utwardzającą dokładnie sprawdź, czy produkt znajduje się tylko na paznokciu.

paznokcie na imprezę

Nieprawidłowo usunięte paznokcie hybrydowe

Chodzi o aceton. Regularne rozpuszczanie paznokci hybrydowych w acetonie nie jest najlepszym pomysłem. Aceton jest bardzo toksyczną substancją, która wysusza skórę i skórki oraz prowadzi do rozdwajania paznokci i pogorszenia ich ogólnego stanu. Oczywiście zły stan paznokci jest przeciwwskazaniem do wykonania kolejnych paznokci hybrydowych.

Warto również wspomnieć o osobach, które same odrywają hybrydę od paznokci, wierząc, że nic się nie dzieje. To najgorsze możliwe podejście, ponieważ podczas odrywania produktu następuje uszkodzenie płytki paznokcia i poważne jej osłabienie. A jak już wiemy osłabiony paznokieć nie będzie w stanie unieść produktu, może jedynie spowodować jego odpryskiwanie.

pistacjowe paznokcie

To tylko niektóre z błędów popełnianych przez osoby wykonujące paznokcie hybrydowe. Popełnianie tych błędów, negatywnie wpływa na stan paznokci. Wtedy trafne będzie stwierdzenie „hybryda zniszczyła moje paznokcie”.

Panie, które rozpoczynają swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi  i starannie wybierają produkty – mogą spać spokojnie. Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe nie osłabią Twoich paznokci, a nawet pomogą wyhodować piękną, naturalną długość.

Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  26 lipca 2021 14:41

  pięknie wyglądają 🙂

  Odpowiedz
 2. pauulyynka  26 sierpnia 2021 18:11

  Brakuje mi tu czegoś, robię samodzielnie hybrydy od kilku lat i nadal raz na jakiś czas zdarza się okres w którym mimo, że wykonuje wszystko tak jak zawsze i nie popełniając powyższych błędów – moja hybryda odstaje od paznokcia, a czasem wręcz całościowo odpryskuje 😭 czym jeszcze może być to spowodowane?

  Odpowiedz
 3. pauulyynka  26 sierpnia 2021 18:12

  Jaka jest najlepsza metoda zmywania jeśli nie aceton? (Nie posiadam frezarki)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany