Najczęściej kupujemy pod choinkę? kosmetyki

Kosmetyki są najczęściej wybieranym prezentem pod choinkę. W tym roku ponad połowa z nas obdaruje swoich bliskich właśnie nimi – jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Douglas Polska, największej w Polsce sieci perfumerii. Chociaż częściej to kobiety niż mężczyźni decydują się na zakup kosmetyków, to właśnie mężczyźni kupują prezenty o większej wartości. Ponadto blisko połowa z nas, bo aż 49%, kupi prezenty gwiazdkowe w pierwszej połowie grudnia.

Kosmetyki - popularny prezent na swieta

W tym roku kosmetyki na prezent świąteczny kupi ponad połowa Polaków i to bez względu na wiek, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Kosmetyczne upominki częściej wybiorą kobiety (55%) niż mężczyźni (45%). Wśród kosmetycznych podarunków największe triumfy święci odwieczny symbol luksusu ? perfumy. Większość z nas docenia magię i urok zapachów zamkniętych w pięknych flakonach. Taki prezent wybiorą najczęściej osoby młode, w wieku 18-29 lat (72%), a także mężczyźni (64%). Kobiety w tym roku najczęściej kupią produkty do pielęgnacji ciała (24%) i do kąpieli (19%). Prawie co 4 z nas  podaruje zestawy świąteczne, które cenimy ze względu na praktyczność oraz estetykę opakowania.

Kosmetyki - popularny prezent na swieta

Dobrą wiadomością dla wszystkich pań, które czekają na swoje upominki, jest fakt, iż to właśnie mężczyźni na kosmetyczne prezenty wydadzą więcej niż kobiety ? 34% panów przeznaczy na nie ponad 200 zł. Mężczyźni deklarują również, że wpływ na ich decyzję ma marka producenta (33%).

Mimo, że przy wyborze kosmetyków na prezent ponad połowa z nas kieruje się ceną (53%), to ważne są też wysoka jakość produktów (33%) i marka producenta (28%). Kosmetyki na świąteczne upominki Polacy kupią najczęściej w dużych sieciach drogeryjnych i perfumeriach takich jak Douglas, który ceniony jest nie tylko za oferowanie doradztwa, serwis i wyjątkowe bogactwo marek wyłącznościowych, ale także bezpłatne pakowanie prezentów.

 Kosmetyki - popularny prezent na swieta

Blisko połowa Polaków (49%) kupi prezenty w pierwszej połowie grudnia. O świątecznych upominkach jednak wcześniej pomyślą kobiety. Panowie odkładają zakupy na ostatnią chwilę ? 13% z nich kupi kosmetyki na dzień/dwa przed świętami. ?Duża część klientów naszych perfumerii przyznaje, że decydują się na zakupy w ostatniej chwili, bo lubią atmosferę przedświątecznej gorączki zakupowej i po prostu celebrują ten czas? ? podsumowuje Elżbieta Plichta, PR Manager Douglas Polska.

 

Zobacz także: Idealny prezent na święta

Idealny-prezent-na-swieta
Święta z Eveline Cosmetics ? zestawy kosmetyków idealne na prezent

Zestawy-kosmetykow-Eveline-Cosmetics

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (136 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Anett13  27 kwietnia 2017 12:13

    Ja, pewnie podobnie jak duza ilość kobiet, bardzo lubie dostawać kosmetyki, i to nie tylko pod choinkę. Oczywiście muszą być odpowiednio dobrane, a nie kupione jakoś zupełnie przypadkowo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany