Cięte riposty, błyskotliwe prztyczki i nonszalanckie hasła na bluzce. Dla kogo to zwykła codzienność? Poznaj najbardziej złośliwe znaki zodiaku!

Niektórzy ludzie są złośliwi od urodzenia. Zawsze wydają się mieć z tyłu głowy kąśliwą ripostę, która tylko czeka, by posłać ją w świat. Czasem to kwestia wychowania i środowiska, w jakim dorastają, częściej jednak skłonność tę projektują w nas układy gwiazd, przy których przyszliśmy na świat. Chcesz wiedzieć, z kim nigdy nie warto wojować na słowa? Poznaj najbardziej złośliwe znaki zodiaku!

Tym razem poprosiliśmy naszą astrologiczną konsultantkę o wytypowanie pięciu największych słownych awanturników. Królów wszystkich – prawdziwych lub wyobrażonych – roastów i stand up’ów, którzy spektakularne popisy dają zarówno na scenie, jak i w fotelu własnego salonu. Oto najbardziej złośliwe znaki zodiaku!

najbardziej złośliwe znaki zodiaku

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pixabay.com (zdjęcie bazowe: man-540500_1280)

Cięte riposty, błyskotliwe prztyczki i nonszalanckie hasła na bluzce. Dla kogo to zwykła codzienność? Poznaj najbardziej złośliwe znaki zodiaku!

 

Bliźnięta

giphy.com

Bliźnięta to absolutne królowe ciętej riposty. Jako urodzeni mówcy uwielbiają utarczki słowne i posiadają szeroki repertuar złośliwych uwag, które – sprowokowane – wygłoszą z refleksem, o jaki ich nie podejrzewasz. Jeśli więc nie chcesz wygłupić się przed całą grupą znajomych, lepiej z nimi nie zaczynaj. Celują nie tylko w wymianie zdań, ale i w celnych złośliwostkach wypowiadanych pod adresem osób, które naprawdę im się naraziły. Doskonale sparodiują też nieudolne wysiłki czy styl bycia tych, z którymi nie będzie im po drodze.

 

Rak

najbardziej złośliwe znaki zodiaku

giphy.com

Raki to pamiętliwi pieniacze, którym niewiele trzeba, by obudzić w sobie złośliwego chochlika. Nie znoszą krytyki i żartów na swój temat, a jeśli coś pójdzie nie po ich myśli, wypomną Ci w kłótni sytuację sprzed 15 lat. Od złośliwości łatwo przechodzą do zwykłej złości.

 

Panna

giphy.com

Panna to najbardziej krytyczny ze wszystkich znaków, co niestety łatwo przekłada się na złośliwość w jej sposobie zachowania i prowadzenia rozmowy. Zawsze wie wszystko najlepiej. Bez ogródek sypie niedelikatnymi uwagami pod adresem tak znajomych, jak i nieznajomych, dolewa oliwy do ognia podczas sporów przy stole i nadaje ludziom kąśliwe przezwiska. Łatwo się jej narazić, dlatego w gorsze dni lepiej omijać ją szerokim łukiem. To właśnie ją najczęściej zobaczymy w koszulkach z napisami, takimi jak: Zołza, Better than your ex, Bad albo „Mam być szczera czy miła?”

 

Strzelec

giphy.com

Strzelce to osoby szczere aż do przesady. Do pewnego stopnia jest to zaletą i pomaga im rozbudować wrodzoną uczciwość, niestety zbyt łatwo przeradza się w skrajność. Ten znak zodiaku po prostu nie potrafi ugryźć się w język. Nie ma złej woli, ale tak bardzo stawia na autentyczność, że wali prosto z mostu niezależnie od sytuacji i stopnia zażyłości pomiędzy nim a rozmówcą.

 

Ryby

giphy.com

Ryby uwielbiają posyłać ludziom drobne prztyczki w nos, które zazwyczaj motywowane są ich zazdrością o różne sprawy. Nie mogą powstrzymać się od kąśliwych uwag, bo dzięki nim same czują się lepsze i dowartościowane. Po wszystkim żałują jednak, że sobie nie odpuściły. Mają wyrzuty sumienia i obiecują poprawę. Na drugi dzień o niczym nie pamiętają i znów chwytają się małych bolesnych szpileczek, które wbijają rozmówcom.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,01 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. arunia  24 sierpnia 2019 22:46

  Nie zgadzam się z tym absolutnie. Najbardziej złośliwy znak zodiaku to zdecydowanie Skorpion. Przekonałam się o tym na podstawie co najmniej kilku osób, które znam, np. moja teściowa i kilka innych osób… 😉

  Odpowiedz
 2. janka1312  25 sierpnia 2019 21:17

  moja mama zawsze mówiła, że osoby które mają „podwójny znak zodiaku” – ryby , bliźnięta , waga – są dwulicowe, lwy lubią rządzić, byk i baran są uparte, skorpion, rak są uszczypliwe. I uważam, że coś w tym jest …

  Odpowiedz
 3. Jaworka  26 sierpnia 2019 08:20

  Strzelec zgadzam się z opisem

  Odpowiedz
 4. as_sa  26 sierpnia 2019 21:48

  Hmm…ile osób tyle opinii 😉 tak to już jest z astrologią, że w gronie każdego z nas znajdą się osoby odpowiadające opisom dla danego znaku i prawda jest taka, że każdego można do tego „dopasować” 🙂 dlatego też trzeba to traktować z przymrużeniem oka 🙂

  Odpowiedz
 5. Skosa Sandra  30 sierpnia 2019 06:01

  Ja jestem zodiakalnym strzelcem i to prawda szczerość to wartość bardzo dla mnie ważna i tego samego oczekuje od innych wobec siebie. Często jednak robię błąd, bo jestem za szczera choć zawsze staram się swoją opinię taktownie wyrazić, żeby nie urazić nikogo.
  Według mojego doświadczenia trzeba po prostu uważać na ludzi o różnych typach osobowości , ale osoby spod znaku skorpion są świetni jako przyjaciele, najgorsi jako wrogowie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany