Najbardziej motywujące cytaty sportsmenek – na rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich!

Chętnie kolekcjonujemy motywujące cytaty, aby powtarzać je sobie w chwilach największego zwątpienia. Większość z bon-motów, które krążą w mediach została jednak wypowiedziana przez mężczyzn, przez co nie zawsze możemy odnieść je do siebie. Z okazji rozpoczęcia Olimpiady Zimowej 2018 mamy dla was garść inspirujących mott, ułożonych przez sportsmenki!

Łatwo układać skrzydlate myśli, siedząc za biurkiem z filiżanką kawy i czekoladkami pod ręką. Co innego, kiedy prawdy o życiu wypowiada się ćwicząc na bieżni o 6 rano przy dziesięciu stopniach na minusie, tuż po morderczym treningu czy w stanach skrajnego wyczerpania i załamania, kiedy pomimo miesięcy intensywnych ćwiczeń, trzeba pogodzić się z przegraną i stanąć do kolejnej walki. Prezentujemy najbardziej motywujące cytaty sportsmenek, które zyskaną mądrość okupiły ogromnym wysiłkiem, cierpliwością i mnóstwem wyrzeczeń!

najbardziej motywujące cytaty

źródło zdjęć: www.pinterest.com; odnośniki do konkretnych profili są osadzone w tekście

Najbardziej motywujące cytaty sportsmenek – na rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich!

Simone Biles

„Wolę żałować tego, że podjęłam ryzyko, które się nie opłaciło niż tego, że nigdy nie skorzystałam ze swojej szansy.”

 

Bethany Hamilton

„Odwaga, poświęcenie, determinacja, zaangażowanie, wytrzymałość, serce, talent, charakter. Oto z czego składają się małe dziewczynki. Do diabła z cukrem!”

 

Jackie Joyner-Kersee

„Jedyną osobą, która jest w stanie powstrzymać cię przed osiągnięciem celu, jesteś ty”.

 

Julie Isphording

“Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze. Biegaj często i biegaj daleko, ale nigdy nie „zabiegaj” swojej radości z uprawiania tego sportu.

 

Mia Hamm

„Gdzieś obok sportmenki, którą się stałaś, godzin ćwiczeń i trenerów, którzy motywują cię do wysiłku, stoi ta mała dziewczynka, która po prostu kochała grać i nigdy nie oglądała się za siebie. Graj dla niej!”

 

Serena Williams

„Sukces każdej kobiety powinien być inspiracją dla innych. Powinnyśmy wszystkie się wspierać. Upewnij się, że jesteś odważna, bądź silna i przyjaźnie nastawiona, ale przede wszystkim zachowaj skromność.”

 

 

Patti Sue Plumer

„Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta”

 

A czy Wy macie swoje ulubione motywujące cytaty? Czy chętniej wybieracie sentencje, stworzone przez pisarki, celebrytki, businesswoman, czy sportsmenki? Koniecznie podzielcie się w komentarzach swoimi doświadczeniami!

 

Potrzebujesz więcej motywacji? Przeczytaj także: 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (189 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Agnesja  10 lutego 2018 12:11

  Świetne cytaty 🙂

  Odpowiedz
 2. macierzanka  10 lutego 2018 19:04

  Niektóre cytaty zapamiętam.

  Odpowiedz
 3. Hidari11  11 lutego 2018 14:05

  Serena Williams jest naprawdę wielka. Tyle lat na topie to ewenement. Ale sukces to przede wszystkim ciężka praca, ogrom godzin treningów. Podziwiam sportowców za ich ambicję i siłę.

  Odpowiedz
 4. agasam9  11 lutego 2018 20:34

  „Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta” – tak jest, bo jak się myśli to wymyśla wymówki!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany