W nowym roku akademickim ubierz się w słowa! Marka Nadwyraz promuje polszczyznę

Nowy rok akademicki i rozpoczynająca się wraz z nim wczesna jesień to doskonały czas, by sięgnąć po dobrą, polską literaturę. Warto też odkopać w pamięci zasady ortografii, których niegdyś pilnie uczyliśmy się na lekcjach języka polskiego i pobawić się w językowe łamigłówki. Pomogą nam w tym ubrania i akcesoria nowej, niezależnej marki Nadwyraz, która właśnie zaczyna podbijać serca Polaków!

Marka Nadwyraz przekonuje, że uczyć można nie tylko przy pomocy książek czy tablicy, ale także poprzez modę. Jej hasło przewodnie to: „Ubierz się w słowa!”. Doskonale odzwierciedla ono asortyment sklepu pełnego ubrań i akcesoriów, będących spełnieniem modowych marzeń każdego zdeklarowanego mola książkowego czy sympatyka poprawnej polszczyzny. Zobacz kolekcję pełną znanych literackich twarzy w żartobliwych odsłonach i językowych połamańców!

nadwyraz

mat. pras. Nad wyraz

W nowym roku akademickim ubierz się w słowa! Marka Nadwyraz promuje polszczyznę

Marka Nadwyraz powstała w 2017 roku, ale jej początki sięgają jeszcze roku 2011 i powołania do życia dwóch projektów Poprawna polszczyzna oraz Polszczyzna.pl. Założyli ją koledzy z podstawówki, znający się od najmłodszych lat: Krzysztof Kacprzykowski i Maciej Piotrowski. W ciągu zaledwie kilku miesięcy od otwarcia internetowego sklepu zyskali nie tylko oddanych fanów, którzy sami angażują się w projekt, ale również kilka tysięcy klientów rozproszonych po całym świecie!

Jak mówi Maciej Piotrowski, jeden z twórców Nadwyraz:

Nasze wzory stworzone przez polskich projektantów bazują na inteligentnej zabawie słowem, żartach i łamańcach językowych. Wykorzystujemy bogactwo języka polskiego i często korzystamy z zapomnianych i trudnych słów.

Inspiracje znajduje m.in. w „Słowniku wyrazów zapomnianych”.

Koszulki z poetami takimi jak Słowacki, Kochanowski czy Mickiewicz sprawiają, że każdy fan literatury polskiej znajdzie coś dla siebie. W naszym asortymencie znajdują się także wzory promujące piękno języka polskiego, które idealnie sprawdzają się jako prezent dla obcokrajowca lub jako garderoba na zagraniczny wyjazd – dodaje Kacprzykowski.

W aktualnej kolekcji sklepu znajdują się koszulki, bluzy, skarpetki, kubki oraz torby, ale asortyment nadal się poszerza. Wszystkie artykuły są produkowane „od A do Ż” przez polskie manufaktury i posiadają gwarancję najwyższej jakości. Miłośniczkom literatury z pewnością przypadną do gustu koszulki, bluzy i torby z „Kołdrianem”. Osoby zwracające uwagę na poprawne używanie języka polskiego rozbawi natomiast t-shirt z ortograficznymi zagwozdkami i torba z napisem „Wziąć”.

 

Zobacz kolekcję marki Nadwyraz pełną słownych gier i nawiązań do literatury:

 

 

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (209 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Joanna007  6 września 2018 09:22

  Fantastyczne 😀 Chętnie zaopatrzyłabym się w torbę z napisem „wziąć” i skarpetki z kocimiętką 🙂

  Odpowiedz
  • Kathe  7 września 2018 10:00

   Też te mi się spodobały. I jeszcze „mów do mnie brzydko” 🙂

   Odpowiedz
   • Joanna007  7 września 2018 11:58

    Ta koszulka również wpadła mi w oko 😀

    Odpowiedz
  • Anett13  7 września 2018 14:25

   Ja tez chce takie skarpetki!

   Odpowiedz
 2. Anitella  6 września 2018 12:15

  Fajny pomysł z tymi printami. Dowcipny i z przesłaniem. Sama mam ochotę na taką koszulkę, choć studentką nie jestem.

  Odpowiedz
 3. martucha180  6 września 2018 16:46

  Napisy są mi generalnie znane, ale, ale… skarpetki pobiły wszystko! Zwłaszcza pszenżyto. I Adam na stepie….szerokim! Jest boski!

  Odpowiedz
 4. Aldona81  6 września 2018 18:24

  ŚWIETNE👏👏👏

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany