Nadaj nowy bieg swojej karierze w Nowym Roku

Mijający rok był dla Ciebie fiaskiem zawodowym? Twoja kariera utknęła w miejscu? Nie przejmuj się – rozpoczyna się Nowy Rok, a wraz z nim nieskończone możliwości rozwoju. To dobry czas na mobilizację.

Jak awansować – poradnik dla kobiet

 

Odzyskaj skupienie

Pierwszym krokiem do wznowienia kariery jest odzyskanie skupienia. Na początku musisz określić, czego dokładnie chcesz.

„Zapytaj siebie, czego chcesz i co zmieniłbyś w rozpoczynającym się roku” – radzi Małgorzata Majewska, ekspert Monsterpolska.pl. „Zacznij słuchać siebie. Liczysz na poprawienie relacji z szefem? Chcesz zostać kierownikiem w Twojej firmie? A może zupełnie zmienić pracę? Musisz jasno określić, jakie są Twoje oczekiwania”.

Jeśli określenie swoich oczekiwań jest dla Ciebie zbyt przerażające i przytłaczające, Małgorzata Majewska radzi przeanalizować, do czego nie chcesz wracać w swojej przyszłej karierze zawodowej. Ostatecznie, uświadomienie sobie, czego chcesz, pozwoli Ci się na tym skupić.

 

Zrób plan działania

Następnie musisz ustalić swój plan działania i trzymać się go. Nie czekaj, aż ktoś zapuka do Twoich drzwi. Wielu ludzi czeka, aż praca sama do nich przyjdzie, zamiast podjąć jakieś kroki. Tylko działanie pozwoli Ci coś osiągnąć.

Do dużych celów zazwyczaj dochodzi się małymi krokami. Już nawet zmiana nastawienia zrobi wielką różnicę. Jeśli skoncentrujesz się na niepowodzeniach, źle się to dla Ciebie skończy. Myśl pozytywnie – to doda Ci energii.

 

Wyeliminuj to, co Cię rozprasza

Zacznij od sprzątnięcia biurka. Może się to okazać naprawdę pomocne w skupieniu i oczyszczeniu myśli. Małgorzata Majewska radzi również zmienić sposób pracy. „Nie odpisuj na e-maile jeden po drugim – ustal sobie konkretny czas w ciągu dnia, w którym będziesz je wysyłać. Także, jeśli masz dobrą passę lub jesteś bardzo skupiony nad wykonywaniem konkretnego zadania, nie odbieraj telefonu za każdym razem, gdy dzwoni, chyba że to Twój szef. Ciągłe rozpraszanie odwróci Twoją uwagę i sprawi, że poczujesz się mniej efektywny”.

 

Otrzymaj potrzebne wsparcie

Jeśli chcesz dostać awans, upewnij się, że Twój szef o tym wie. Aby zdobyć poparcie swojego przełożonego, musisz skupić się na tym, co jest ważne dla niego i dla firmy. Jeśli czujesz się odizolowany w swojej pracy lub dążeniu do zmiany, poproś swoich współpracowników o wsparcie.

Małgorzata Majewska zachęca każdego do rozpoczęcia nowego roku z nowym planem na swoją karierę. „Ludzie nieszczęśliwi to ludzie, którzy czują się uwięzieni, którzy nie stworzyli sobie planu na przyszłość. Kiedy nie będzie Ci przyświecał żaden cel, życie z dnia na dzień może sprawić, że Twoja kariera utknie w martwym punkcie”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...