Na wakacje: wyspa Tobago

Mamy dla was kolejny pomysł na wakacje.

Tobago

fot. pixabay.com

Tym razem w artykule z serii „Pomysł na wakacje” przybliżę wam Tobago.

Tobago to mniejsza wyspa Republiki Trynidadu i Tobago. Jest długa na 42 km i szeroka na 10 km. Panuje tutaj typowo tropikalny klimat – dlatego też zwróciła moją uwagę. Myślę, że nie muszę sie rozpisywać o pięknie tego miejsca, bo napewno najlepiej będzie to widać na zdjęciach.

Tak więc trochę informacji na początek. Wyspa leży na Oceanie Atlantyckim, jest położona dosyć daleko bo przy północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Na samej wyspie bardzo dobrze rozwinął się przemysł turystyczny i właściwie to właśnie nim zajmuje się większość z 56 tys. mieszkańców. Ekskluzywne hotele, wille i równikowy klimat – to będą niewątpliwie niezapomniane chwile z wycieczki na Tobago.

Atrakcje turystyczne? Na pewno nie będziemy się tutaj nudzili. Nurkowanie (od 40 US$), pola golfowe, wydarzenia kulturalne, tutejsze potrawy, wycieczki statkami, łowienie ryb – Tobago wie jak przyciągnąc turystę.

Dla tych bardziej aktywnych na wyspie można także wybrać się na pieszą wycieczkę w głąb wyspy, pokajakować oraz pozjeżdżać na rowerze – a do tego akurat warunki się znajdą, bo wyspa ma teren wyżynny, jej najwyższe wzniesienie położone jest 576 m n.p.m.

Sycylia: włoska wyspa i jej skarby

Sycylia: włoska wyspa i jej skarby

Jakimi atrakcjami mogą się pochwalić Włochy? Ten kraj to przede wszystkim piękne miasta, których zabudowa przyciąga turystów z całego świata. Włochy to również wspaniałe wybrzeża, na terenie których można spędzić niezapomniane wczasy i korzystać z

Co powinni wiedzieć Turyści wybierający się na Tobago?

Nie potrzebujemy wizy by się tutaj dostać. Tak jak w większości przypadków – pobyt do 30 dni jest zwolniony od konieczności posiadania wizy.

Kierowcy powinni posiadać międzynarodowe Prawo Jazdy i dodatkowo miejscowe świadectwo zdrowia, które można uzyskać po wykonaniu badań w niektórych placówkach. Koszty takiego badania to ok. 15 US$.

Warto również zaszczepić się na takie choroby jak wirusowe zapelenie wątroby typu A, malaria, dur brzuszny, tężec itp.

Wynajęcie auta na tydzień będzie nas Kosztowało 210 US$

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (250 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  13 lipca 2013 19:23

  Kolejne widoki,które zapierają dech.

  Odpowiedz
 2. Tobago  22 sierpnia 2014 15:31

  Warto wspomnieć jeszcze o lasach deszczowych, których rezerwat jest na Tobago. To bądź co bądź najstarszy rezerwat przyrody w tym rejonie. Pozwala na podglądanie dzikich zwięrząt, bardzo ciekawe piesze wyprawy.

  Odpowiedz
 3. Jaworka  8 kwietnia 2016 21:30

  Poczuła bym sie tam jak w raju

  Odpowiedz
 4. efffciaa  10 maja 2016 11:15

  Cudownie by było spędzić wakacje na takiej wyspie 🙂 rozmarzyłam się 🙂 Wszystko jest super , oprócz tego , że przelot strasznie drogi , a to już jest spore ograniczenie .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany