Na wakacje: wyspa Tobago

Mamy dla was kolejny pomysł na wakacje.

Tobago

fot. pixabay.com

Tym razem w artykule z serii „Pomysł na wakacje” przybliżę wam Tobago.

Tobago to mniejsza wyspa Republiki Trynidadu i Tobago. Jest długa na 42 km i szeroka na 10 km. Panuje tutaj typowo tropikalny klimat – dlatego też zwróciła moją uwagę. Myślę, że nie muszę sie rozpisywać o pięknie tego miejsca, bo napewno najlepiej będzie to widać na zdjęciach.

Tak więc trochę informacji na początek. Wyspa leży na Oceanie Atlantyckim, jest położona dosyć daleko bo przy północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Na samej wyspie bardzo dobrze rozwinął się przemysł turystyczny i właściwie to właśnie nim zajmuje się większość z 56 tys. mieszkańców. Ekskluzywne hotele, wille i równikowy klimat – to będą niewątpliwie niezapomniane chwile z wycieczki na Tobago.

Atrakcje turystyczne? Na pewno nie będziemy się tutaj nudzili. Nurkowanie (od 40 US$), pola golfowe, wydarzenia kulturalne, tutejsze potrawy, wycieczki statkami, łowienie ryb – Tobago wie jak przyciągnąc turystę.

Dla tych bardziej aktywnych na wyspie można także wybrać się na pieszą wycieczkę w głąb wyspy, pokajakować oraz pozjeżdżać na rowerze – a do tego akurat warunki się znajdą, bo wyspa ma teren wyżynny, jej najwyższe wzniesienie położone jest 576 m n.p.m.

Co powinni wiedzieć Turyści wybierający się na Tobago?

Nie potrzebujemy wizy by się tutaj dostać. Tak jak w większości przypadków – pobyt do 30 dni jest zwolniony od konieczności posiadania wizy.

Kierowcy powinni posiadać międzynarodowe Prawo Jazdy i dodatkowo miejscowe świadectwo zdrowia, które można uzyskać po wykonaniu badań w niektórych placówkach. Koszty takiego badania to ok. 15 US$.

Warto również zaszczepić się na takie choroby jak wirusowe zapelenie wątroby typu A, malaria, dur brzuszny, tężec itp.

Wynajęcie auta na tydzień będzie nas Kosztowało 210 US$

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (256 głosów, średnia: 4,87 z 5)
zapisuję głos...