Na wakacje: Teneryfa

Wyspy kanaryjskie to miejsce malownicze. Dzisiaj opiszę najpopularniejszą wyspę – Teneryfę.

Teneryfa

fot. pixabay.com

 

Piękne widoki, tropikalny klimat, ciepły ocean…

…to nie wszystko.

Teneryfa należy do Hiszpani, mimo, że położona jest daleko od jej granic. Bliżej z tąd jest do Maroko. Jednak – co jest dobrą wiadomością – Wyspy należą do Uni Europejskiej (z racji przynależności do Hiszpani), tak więc zapłacimy tutaj w Euro.

 

Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide który jest parkiem narodowym oraz zabytkowe miasto La Laguna.

Wyspa jest dosyć mała. ma 80km długości i 50 km szerokości. Powierzchnia wyspy jest bardzo urozmaicona, z racji na wulkaniczne pochodzenie.

Tenerife from Evgeny on Vimeo.

Tutaj sezon turystyczny trwa cały rok. W 2005 roku Teneryfę (zamieszkałą przez 886 tys ludzi) odwiedziło 3 442 787 turystów z całego świata.

Atrakcje turystyczne.

Już sam pobyt w pensjonacie czy hotelu odda nam przyjemne chwile relaksu. Sauny, basen, jaccuzi, masarze… Po roku ciągłej pracy taki odpoczynek nam się należy.

Jednak na wyspie nie zabraknie miejsc do zwiedzania – na przykład zabytkowe miasto La Laguna (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO).
Dla osób ceniących sobie aktywny, ale spokojny wypoczynek jest tutaj dużo pól golfowych, bardzo miłe jest zwiedzanie plaż, piaszczystych i nie tylko, bo Teneryfa jest pod tym względem różnorodna.
Również dla sportowców znajdzie się tutaj miejsce. Zjazdy rowerami MTB (Wyspa jest do tego bardzo dobrze przystosowana z racji na górzystość), to nie wszystko. Uprawia się tutaj także sporty wodne, które na otwartym Oceanie smakują jeszcze bardziej…

Dla pragnących natury polecamy wycieczki: na wulkan Teide, wyjazd kolejką na La Rambleta czy przeprawę Barranco de Masca w dół i powrót statkiem do Los Gigantes.

Informacje dla turystów

Z racji przynależności do UE nie potrzebujemy żadnych wiz, a nawet paszpartu. Wystarczy dowód osobisty.

Na wyspie bardzo dobrze jest rozwinięty transport. Z łątwościa będziemy poruszali się komunikacją miejską. Wynajęcie auta na Teneryfie to koszt od 70 Euro za 3 dni (Fiat Panda) – samochody wyższej klasy potrafią być nawet dwa razy droższe.

W przeciwieństwie do miejsc, które opisywaliśmy do tej pory, koszt wycieczki do Teneryfy nie jest aż tak drogi. Oferty last minute osiągają ceny od 1300 zł. za tydzień.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (285 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...