Na wakacje: słoneczna Kalifornia

Dzisiaj napiszemy trochę o Kaliforni, to właśnie ją wybrałem jako kolejny artykuł z cyklu „pomysł na wakacje”.

flaga Kalifornia

fot. pixabay.com

Surferzy, wysokie palmy, ogromne plaże… Kalifornia ma swój urok, a co gdyby właśnie tam wybrać się na wakacje? Kalifornie można podzielić na 3 'regiony’. Północna Kalifornia z San Francisco, Kalifornia centralna z Santa Barbara i Kalifornia południowa z Los Angeles i San Diego. W każdym regionie znajdziemy ciekawe miejsca.

Atrakcje turystyczne

Nie sposób jest opisać wszystkie ciekawe i atrakcyjne miejsca turystyczne w tym stanie USA, ale kilka, które polecamy postaram się odpisać, a przy okazji podam także kilka informacji turystycznych, dla tych, którzy chcieliby odwiedzić Kalifornie.

Ze wszech stron widzimy tutaj zamożność. Piękne auta, duże wille etc. Kalifornia to najludniejszy i zarazem najbogatszy stan USA. Gratką dla turystomanów jest sam teren kalifornijski. Góry, pustynne wyżyny i kotliny no i znana na całym świecie dolina śmierci.

Jednak z racji, że jest to duży stan (1240km długości) warto jest wybrać region, który chcielibyśmy zwiedzić.

Będąc w południowej Kaliforni warto zobaczyć Hollywood, dzielnice Los Angeles – to tutaj najczęściej pojawiają się najbardziej znani aktorzy na świecie.
Huntington natomiast to bardzo znana plaża dla surferów, warto tutaj przyjść i obejrzeż piękny zachód słońca, albo popatrzeć na amerykańskich surferów.
Światowej sławy golfiarzy znajdziemy na Palm Springs, to tutaj znajduje się światowej klasy pole golfowe.
Venice Beach jest przykładowym amerykańskim 'freestylem’. Niezależni artyści, muzycy, wszyscy dobrze się tutaj czują.

W Kaliforni centralnej (to tutaj powstało stwierdzenie 'złote wybrzeża’) natomiast warte zwiedzenia jest Monterey Bay Aquarium – ogromne akwarium w którym życie 35 000 gatunków zwierząt wodnych i roślin. Gwarantowane niezapomniane wrażenia.

To pewnie spodoba się młodszym, ale warto też zajrzeć do przybrzeżnego skate parku Big Sur, chociażby po to, żeby popodziwiać widoki z tego obiektu.

Klasyczną architekturę możemy pooglądać natomiast w Santa Barbara.

Północna Kalifornia to m. in. słynny Golden Gate – po którym miesięcznie przejeżdza 3,4 miliona samochodów. Jest popularny chociażby przez ścieżke dla pieszych, z której to można podziwiać panoramę San Francisco.

W Bodega Bay możemy podziwiać piękne klify.
Bardzo popularne są tutaj spływy rzekami.

Wycieczka do Kaliforni może okazać się świetną przygodą. Inna kultura, odmienny klimat i urok jaki w sobie ma ten stan to ciekawe przeżycie.

Cena wycieczek jest zależna od biura podróży. Najtańsza jaką znaleźliśmy wynosiła 5500 zł. za 18 dni bez wyżywienia.

Zarówno wycieczka objazdowa jak i miejscowa – w hotelu – wydają się być ciekawymi rozwiązaniami. Jest tak wiele miejsc do zwidzenia, że na pewno nie będziemy się nudzili. Na miejscu możemy wynając samochód, którym będziemy się poruszali w cenach od $61 dziennie lub $249 tygodniowo.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (283 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...