Na wakacje: Seszele

Tym wpisem zaczynamy serię pomysłów na wakacje.

Dzisiaj przedstawimy wam Seszele. Miejsce turystyczne mniej znane niż Wyspy Kanaryjskie, Grecja, Chorwacja czy Majorka, jednak nie mniej urokliwe. Seszele to państwo wyspiarskie znajdujące się na oceanie indyjskim. 1600 km od wybrzeży Afryki, na południowy zachód od Madagaskaru.

Seszele

fot. pixabay.com

 

Seszele to grupa 115 wysp…
Co ciekawe zaledwie 33 z nich są zamieszkałe, reszta to wyspy bezludne (pomyślcie tylko jak ciekawie mogłoby być zwiedzić je samemu na własną rękę:) ). Największą z wyps jest Mahe i to na niej znajduje się stolica państwa – Victoria. Na tej jednej wyspie zamieszkuje 80% ludności.

Średnia temperatura na tych wyspach waha się od 24 do 30 stopni Celsjusza przez cały rok. Jednak z racji na położenie, w okresie lipiec sierpień temperatura spada tam nawet do 21 stopni , ale okres ten jest bardzo dobry na wypoczynek, nie jest ani za gorąco, ani za zimno, poza tym od listopada do kwietnia, wilgotność wzrasta o 80%, tak więc wakacje w tym okresie mogą nam się skończyć na siedzeniu w hotelu.

Wyspy Seszele maja bardzo bogatą faune i flore, przy odrobinie szczęścią możemy zobaczyć piękne rafy koralowe. Wody zamieszkuje tutaj 900 gatunków ryb.

Komunikacja jest możliwa poprzez autobusy czy taksówki, na których obowiązuje ruch lewostronny. Samochodem daleko nie pojeździmy. Na wyspach jest łącznie prawie 400km dróg.

Żeby dostać się na wyspy potrzebna nam będzie wiza, która możemy dostać na lotnisku w Seszelach, na podstawie biletu powrtonego. Jednak, dla zainteresowanych, wize tą można w łatwy sposób przedłużyć nawet na 1 rok.

Kąpiąc się na ubocznych plażach trzeba uważać, ponieważ są tutaj prądy morskie.

Trzeba powiedzieć tylko o jednym. Wycieczka do Seszeli nie należy do najtańszych. Tygodniowy pobyt może nas kosztować od 6000 do ponad 25000 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (184 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  13 lipca 2013 19:17

    Pozwiedzać bezludną wyspę na własną rękę -już mi się podoba taka opcja.

    Odpowiedz
  2. lilka  16 lipca 2013 13:49

    Wyglada bajecznie chcialabym tam teraz byc odpoczac na takiej wyspie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany