Na co zwrócić uwagę, wybierając elektryczny piec do pizzy?

Początkującym restauratorom może być trudno wybrać odpowiedni model pieca do pizzy z szerokiej gamy tego rodzaju urządzeń w hurtowniach. Na rynku mamy do czynienia z imponującym wyborem pieców, które różnią się pod wieloma względami. Dlatego tak istotne jest, by przed zakupem elektrycznego pieca do pizzy, poświęcić nieco czasu na rozeznanie się wśród dostępnych wersji.

Różnice pomiędzy piecami piecami do pizzy

Elektryczne piece do pizzy występują w różnych rozmiarach, różne są też ich mechanizmy działania i możliwości. Wybierając piec, powinno się więc zastanowić odpowiednio wcześniej nad potrzebami, które ma konkretny lokal, w celu wyboru najbardziej odpowiedniego modelu. Oceniając dostępne piece, warto skupić się na kilku istotnych cechach.

Piece do pizzy – krótka charakterystyka

Na rynku dostępne są piece zarówno małe – umożliwiające wypiekanie naraz jednej albo dwóch średniej wielkości pizz, oraz piece, w których można piec ich jednocześnie kilka pizz o nawet największej średnicy. Piece klasyczne wymagają od obsługujących je osób pracy w standardowym trybie – to znaczy, że kolejne pizze są wkładane do pieca po wyjęciu poprzednich.

Natomiast tak zwane piece przelotowe wyposażone są w taśmociąg, który umożliwia znaczne przyspieszenie pracy. Wśród małych pieców, warto wspomnieć urządzenia polskiej firmy Stalgast, a wśród nich modele z linii X-line, E-line i F-line. Bardzo dobrej jakości piec przelotowy oferuje niemiecka firma BARTSCHER, oferująca między innymi popularny model 3550TB10.

Piec do pizzy – kryteria, o których warto pamiętać

Praca w lokalu gastronomicznym odbywa się na ogół w bardzo wysokim tempie, dlatego warto wybierać modele pieców, których obsługa jest maksymalnie uproszczona. Dobrym przykładem są piece polskiego producenta sprzętu gastronomicznego Hendi, jak na przykład piec elektryczny do pizzy z linii Trays.

Jedną z najistotniejszych cech ich jest oczywiście bezawaryjność, która jest wręcz konieczna do ciągłej pracy lokalu. Warto również zorientować się, którzy producenci oferują dodatkowe wyposażenie do swoich produktów, chociażby odpowiednie podstawy. Duży wybór podstaw dostosowanych rozmiarami do swoich pieców proponuje Stalgast.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany