Na co zwrócić uwagę przy wyborze maceraty olejowej?

Regularna pielęgnacja skóry powinna być podstawową czynnością każdej dbającej o siebie osoby. Jeśli jest wykonywana poprawnie – w młodszym wieku zapobiegnie nadmiernemu wysuszaniu skóry, uchroni ją przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz unormuje pracę gruczołów łojowych, chroniąc przed wypryskami czy trądzikiem. Z kolei u osób dojrzałych i starszych pomoże utrzymać wysokie nawilżenie skóry, zapewni jej jędrność i spowolni tworzenie się zmarszczek. Coraz częściej do pielęgnacji skóry wykorzystuje się tzw. maceraty olejowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maceraty olejowej?

freepick

Co to są maceraty olejowe?

Maceraty olejowe to inaczej oleje pochodzenia roślinnego, stworzone drogą maceracji olejem bazowym całych kwiatów, płatków kwiatów bądź ziół. Innymi słowy, wybrane rozkruszone surowce roślinne zalewa się dobranym do potrzeb skóry olejem, a następnie odstawia na dłuższy czas, regularnie mieszając i wstrząsając pojemnikiem. W zależności od zastosowanych ziół i części roślin, maceraty olejowe różnią się między sobą swoimi właściwościami. Dzięki temu można je dobrać indywidualnie do własnych potrzeb. Produkty te należą do bezpiecznych, dlatego praktycznie nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Chcąc kupić wysokiej jakości, naturalne maceraty olejowe – esent.pl posiada szeroki ich wybór.

Na co zwrócić uwagę, wybierając macerat olejowy?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy macerat ma w pełni naturalne pochodzenie. W jego składzie nie powinno być substancji zapachowych, barwników, konserwantów czy sztucznych dodatków, które są całkowicie zbędne i z pewnością nie wpływają korzystnie na skórę. Równie ważną kwestią jest, aby użyć do jego stworzenia oleju tłoczonego na zimno, co umożliwia zachowanie maksimum cennych składników aktywnych. Buteleczka, w której przechowywany i sprzedawany jest macerat powinna być wykonana z ciemnego szkła, aby uchronić zawartość przed działaniem światła. Mając wybraną odpowiednią firmę oferującą wyłącznie naturalne produkty wysokiej jakości można przejść do wyboru konkretnych macerat.

Wybór maceraty olejowej powinien być kierowany rodzajem skóry oraz własnymi potrzebami, dlatego przed kupnem należy dokładnie przeczytać zamieszczoną przez producenta informację odnośnie przeznaczenia produktu. Przykładowo, macerat z jagód goji dedykowany jest skórze dojrzałej, suchej lub narażonej na dłuższe działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych (np. praca na pełnym słońcu, praca w ciągle klimatyzowanym biurze). Macerat ze Spiruliny ujędrni i zregeneruje skórę, pomoże zmniejszyć widoczność cellulitu i poprawi krążenie krwi oraz limfy. Posiada wszechstronne działanie, dlatego zalicza się go do produktów uniwersalnych. Wybór konkretnych maceraty jest bardzo duży, a jedynie dobór do własnych potrzeb zapewni jego skuteczność.

Jak stosować maceraty olejowe?

Chcąc stosować produkt na skórę twarzy należy wcześniej dokładnie ją umyć za pomocą ciepłej wody i odpowiednich kosmetyków. Następnie, na ciepłą i lekko wilgotną jeszcze skórę nakładamy odrobinę maceratu ogrzanego wcześniej w palcach. Delikatnie wklepujemy. W przypadku chęci zmniejszania widoczności cellulitu można go zastosować jako bazę pod masaż ciała ręczny lub masaż gumową bańką chińską. Maceraty olejowe powinny być stosowane w postaci nierozcieńczonej. Można wykorzystywać je do metody OCM, olejowania włosów lub nawet smarowania płytki paznokciowej celem jej wzmocnienia. Użycie macerat można uzupełniać stosowaniem tradycyjnych olejków. Do czego używany jest olej arganowy? Dobrze skomponuje się z maceratem z marchwi i posłuży do pielęgnacji skóry suchej czy z przebarwieniami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...