Mythology – limitowana kolekcja t-shirtów Medicine

Oto ostatnia odsłona sezonu AW15 w wydaniu marki Medicine. Kolekcja specjalna nosi tytuł Mythology – nadruki są autorstwa Olgi Mulicy. Obiektem jej eksploracji stała się antyczna mitologia. Nie znajdziemy tu zwyczajnych przedruków ze starożytnych dzieł. Autorka jak zwykle zagląda głębiej i bawi się konwencją, odkrywając bardziej mroczne i kontrowersyjne motywy epoki. 

medicine-3

medicine_2

medicine-5

medicine-6

Świat oczami Olgi jest jak puzzle – artystka rozkłada go na czynniki pierwsze i składa w inną, zaskakującą dla przeciętnego odbiorcy, formę, rezygnując ze standardowej interpretacji. W dodatku odnajduje piękno w elementach, które inni uznaliby za pospolite lub odrażające. Przejawem tego jest inspiracja biologią, której motywy często wplata w swoje projekty.

W ten sposób na t-shirtach pojawiają się antyczni wojownicy w gąszczu abstrakcyjnych ornamentów albo dostojne, mitologiczne postaci z czaszką zamiast głowy.

Złożoność kompozycji czyni nadruki ponadczasowymi oraz zachęca do podróży w głąb siebie i porzucenia rutyny na rzecz nowej, bardziej otwartej perspektywy patrzenia na świat.

Modele z tej kolekcji, obsypane czarem historii, to przejaw nowoczesnej, alternatywnej elegancji. Są tak dopracowane i zdobne, że stanowią centralny punkt stylizacji i nie wymagają użycia biżuterii. Niezobowiązujące, a przy tym szykowne – dlatego chętnie ubralibyśmy je na spotkania w gronie znajomych czy eventy, gdzie obowiązuje dress code typu smart casual.

Kolekcja Mythology dostępna w salonach Medicine i na  www.wearmedic

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 3,91 z 5)
zapisuję głos...