Mycie włosów – sprawdź, czy robisz to prawidłowo!

Od dawna stosujesz różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji włosów, a pomimo tego dalej są w złej kondycji, elektryzują się i wypadają? Być może problemem nie są źle dobrane kosmetyki, a sposób ich używania? Zapraszamy do artykułu: Mycie włosów – sprawdź, czy robisz to prawidłowo!

BIOTA_mycie_wlosow

Mycie włosów  – Przygotowanie

 • Szczotkowanie – przed myciem włosy należy dokładnie rozczesać. Dzięki temu pozbędziemy się resztek produktów do stylizacji, ułatwimy wnikanie szamponu i wody w pasma naszych włosów, a także unikniemy ich plątania po myciu.
 • Wybierz odpowiedni szampon – jedną z najważniejszych kwestii w pielęgnacji włosów jest dobór kosmetyków. Przed zakupem szamponu ustal koniecznie rodzaj oraz kondycję swoich włosów. Odpowiednie produkty dostarczą im kluczowych składników odżywczych i pielęgnacyjnych. Zazwyczaj dostępne są trzy rodzaje szamponów: do włosów suchych i normalnych, przetłuszczających się oraz szampon przeciwłupieżowy.

Polecamy również: Olejowanie włosów – lekarstwo na osłabione i matowe włosy

Mycie włosów

 • Temperatura wody – idealna do mycia włosów jest woda ciepła lub letnia. Nigdy nie używajmy gorącej wody, która rozszerza i niszczy łodygę włosa oraz zbyt zimnej, która osłabia cebulki włosów, co może doprowadzić do ich nadmiernego wypadania!
 • Mycie – w tym punkcie popełniamy naprawę dużo błędów! Po pierwsze niewielką ilość szamponu rozprowadzamy z wodą na dłoni, a nie bezpośrednio na głowie. Następnie myjemy włosy, delikatnie masując głowę w kierunku od czoła do karku przez minimum 2 minuty. Jeśli używamy dużej ilości kosmetyków do stylizacji zalecane jest dwukrotne mycie, które dokładnie oczyści skórę naszej głowy. Podczas mycia absolutnie unikamy szarpania i mocnego tarcia włosów.
 • Płukanie – zwracajmy uwagę na dokładne płukanie włosów. Nawet niewielkie pozostałości kosmetyków pielęgnacyjnych mogą skutkować brakiem oczekiwanych przez nas efektów, a skóra głowy ulegnie podrażnieniu!

Mycie włosów –  Zabiegi po

 • Suszenie – mokre włosy są bardzo wrażliwe. Dlatego, kiedy tylko możemy sobie na to pozwolić, odpuśćmy korzystanie z suszarki. Przy suszeniu ręcznikiem unikamy tarcia włosów, a jedynie delikatnie odsączamy z nich wodę. Niewskazane jest również rozczesywanie mokrych włosów, a jeżeli już musimy to zrobić sięgnijmy po grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.
 • Odżywianie – raz w tygodniu użyj odżywki lub serum, które otoczy Twoje włosy podwójną ochroną.

Do codziennej pielęgnacji włosów polecamy szampony i serum Bioxsine:bioxsine

 • Szampony – ich działanie zostało potwierdzone badaniami metodą in vivo m.in. w ośrodku Dermatest Medical Reaserch Company w Niemczech i na Wydziale Dermatologii Akademii Medycznej w Istambule. Unikalne połączenie składników zapewnia kurację przeciw wypadaniu włosów oraz odpowiednią pielęgnację codzienną.
 • Serum – szczególnie polecane jeśłi masz problem z wypadaniem włosów. Zastosuj kurację produktami Bioxsine. Równoczesne stosowanie szamponu i serum Bioxsine zapobiegło wypadaniu włosów u 90% stosujących je osób. Dwumiesięczna kuracja kosmetykami zaowocowała pojawieniem się nowych włosów u 80% badanych.

SERUM: ok. 150zł

SZAMPON: ok. 39zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Gocha  12 marca 2015 08:10

  Szczerze mówiąc, szczotkuję włosy po myciu. Muszę się poprawić 🙂

  Odpowiedz
 2. bbo  12 marca 2015 08:55

  Od pewnego czasu właśnie za Waszą radą rozcieńczam szampon wodą 🙂

  Odpowiedz
 3. macierzanka  12 marca 2015 09:18

  Do niektórych rad zastosuję się.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  12 marca 2015 09:33

  A ja kupię sobie polecane kosmetyki Bioxsine, bo walczę z wypadaniem włosów po ciąży i testuję wszystko co wpadnie mi w ręce:-).

  Odpowiedz
 5. martucha180  12 marca 2015 10:55

  Rzadko rozprowadzam szampon z wodą… i to mój błąd.

  Odpowiedz
 6. truskawka89  12 marca 2015 16:39

  ja tez szamponu nie rozcieńczam ale spróbuje jak to będzie

  Odpowiedz
 7. basiaj  12 marca 2015 17:13

  Od tej pory będę rozcieńczać szampon wodą.

  Odpowiedz
 8. zaneta0  12 marca 2015 19:21

  Myje włosy w gorącej wodzie

  Odpowiedz
 9. Sylwia  12 marca 2015 21:42

  muszę zmienić temperaturę wody. A co do tego szamponu Bioxsine to muszę się zastanowić. Trochę drogi ale jak ma pomóc. hmm…

  Odpowiedz
 10. Wusia  19 marca 2015 11:46

  Do większość rad już się stosuje.Chyba szczególnie ważna jest temperatura mycia.Po umyciu nie wycieram włosów ręcznikiem lecz osuszam papierowym ręcznikiem.

  Odpowiedz
 11. scrabble  19 marca 2015 16:44

  Przydatne rady, ja bym jeszcze dodała, że spłukanie włosów po myciu zimną wodą lub płukanką zakwaszającą (litr wody + 1 łyżka octu jabłkowego) pomoże domknąć łuski dzięki czemu włosy będą bardziej lśniące i mniej podatne na puszenie. Sama stosuję te triki i efekty są bardzo dobre.

  Odpowiedz
 12. Kmakolagwa  19 marca 2015 20:07

  Nie rozcieńczam szamponu, ale może warto to zrobić

  Odpowiedz
 13. Juseczka  23 marca 2015 17:30

  Najlepiej zrezygnować z suszarki, ale jeśli nie ma takiej możliwości, to koniecznie zaopatrzyć się w suszarkę z chłodnym podmuchem. Ja szczotkuję włosy przed i po myciu, gdybym tego nie zrobiła, to nie wbiłabym szczotki we włosy już nigdy 🙂

  Odpowiedz
 14. girlblack  24 marca 2015 14:26

  zawsze szczotkuję włosy po umyciu, gdybym tego nie zrobiła, to później grzebyk nie miał by szans żeby to rozczesać ;D

  Odpowiedz
 15. Ewelina  21 maja 2015 21:34

  ja zawsze myje od tyłu do przodu…. he he…. bo pochylam się do przodu….

  Odpowiedz
 16. nataszam  8 marca 2016 11:14

  To niekoniecznie się sprawdzi u wszystkich. Ja jak nie nałożę na mokre włosy serum na końcówki to potem mogę sobie odpuścić, bo go nie „wypiją”, zostaną mi tłuste strąki.

  Odpowiedz
 17. mama_kazala  16 czerwca 2016 10:06

  nie jest łatwo..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany