Muzeum na chorobę! Lekarze zamiast lekarstw będą zapisywać bezpłatne wejściówki

Kanadyjskie muzeum i lekarze z Montrealu wspólnie chcą uszczęśliwiać i leczyć ludzi! A wszystko dzięki pomysłowej akcji wypisywania recept, będącymi jednocześnie darmowymi wejściówkami do instytucji kultury. Tylko czekać, aż w Polsce lekarze zaczną sugerować chorym podobne zalecenia! Pomysł jest strzałem w dziesiątkę, bowiem zachęca do wyjścia z domu, co przekłada się na aktywność i dba o nasze zadowolenie, co przecież przedłuża życie.

Z pewnością wielu osobom bardzo spodoba się taki pomysł. Niestety, dotyczy wyłącznie wąskiej grupy a mianowicie tych wszystkich, którzy odwiedzą swojego lekarza rodzinnego w Montrealu. Już spieszymy z wyjaśnieniami! Tamtejsi medycy będą bowiem przepisywać swoi pacjentom darmowe wizyty w muzeach. Okazuje się, bowiem, że kultura jest dobra na wszystko!

muzeum na chorobę

źródło: www.pixabay.com

Muzeum na chorobę! Lekarze zamiast lekarstw będą zapisywać bezpłatne wejściówki

Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu chce dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców i dosłownie leczyć sztuką! Jak dowodzą bowiem badania, nie tylko aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie, ale też kultura. Dostarcza nam przecież endorfin, a co za tym idzie – czyni nas szczęśliwszymi. Ma to swoje jeszcze lepsze konsekwencje, bowiem takie osoby żyją dłużej. To również powód do wyjścia z domu, zwłaszcza dla seniorów, którzy nie zawsze mogą zmotywować się nawet do spaceru. Obowiązkowa,  bo zapisana przez lekarza wizyta w muzeum, do owej aktywności wręcz ich zmusi. Oczywiście nie dotyczy to wyłącznie emerytów. Niestety, we współczesnych nam czasach coraz więcej młodych ludzi nie wstaje od komputera i takie przymusowe wyjście z domu mogłoby okazać się naprawdę zbawienne.

Pomysłowe Muzeum Sztuk Pięknych w Kanadyjskim Montrealu

Wypisywanie wizyt w muzeum na recepcie zaproponowało lekarzom z Montrealu tamtejsza instytucja sztuki. W trosce o zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne Muzeum Sztuk Pięknych – Montreal Museum of Fine Arts nawiązało rozmowy z jedną z organizacji lekarskich. 

Dyskusje przyniosły pożądany skutek i odtąd tamtejsi lekarze mogą przepisywać recepty do montrealskiego muzeum. Oczywiście, nie będą zapominać też o koniecznych lekach. Niestety, jest jeden minus, a mianowicie są nim limity. Medycy mogą bowiem przepisać zaledwie 50 takich recept w ciągu roku.

Pocieszający jest jednak fakt, że każdy „chory” może zabrać ze sobą na zwiedzanie trzy osoby towarzyszące. Trzeba te ograniczenia jednak zrozumieć, bowiem muzeum też musi zarabiać. Taka forma promocji i tak wydaje nam się jednak być prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Konsultacje medyczne w muzeum?!

Akcja montrealskiego muzeum nie poprzestaje jednak na darmowych receptach. Oprócz nich, w instytucji pojawią się też specjalne sale do medycznych konsultacji. Czy jest zatem lepszy sposób na połączenie zdrowia i kultury? Z pewnością nie!

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  29 października 2018 10:59

  Rewelacyjny pomysł.

  Odpowiedz
 2. macierzanka  29 października 2018 21:48

  Świetna akcja.

  Odpowiedz
 3. Skosa Sandra  30 października 2018 19:49

  Popieram

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany