Najlepsze pułapki na muszki owocówki. Zmieszaj ze sobą te produkty, a nieproszeni lokatorzy odlecą z twojej kuchni!

Trwa sezon na warzywa i owoce, których nie brakuje w naszej kuchni. Tak się składa, że ich wielkimi fanami są również muszki owocówki, które na widok podgniłego jabłka, zapraszają do twoich wnętrz całe rodziny. Jak raz na zawsze przegonić intruzów? Zrób pułapkę!

Kończą ci się już sposoby na muszki owocówki, które opanowały twoją kuchnię? Czasem, mimo iż wyjątkowo dbasz o czystość – nieproszeni goście za nic w świecie nie chcą odlecieć. Wystarczy, że raz zostawiłaś podgniłe owoce w koszyczku na blacie czy nie starłaś rozlanego na podłodze syropu. Muszek z czasem jest coraz więcej, a ty załamujesz ręce. Spokojnie, jest wiele domowych metod, które przepędzą je raz na zawsze. Przedstawiamy kilka pułapek, które powinny zadziałać. Pamiętaj, w zależności od skali problemu – możliwe, że będziesz musiała rozstawić ich więcej, bo jedna może nie wystarczyć.

źródło: www.pixabay.com

Najlepsze pułapki na muszki owocówki. Zmieszaj ze sobą te produkty, a nieproszeni lokatorzy odlecą z twojej kuchni!

Tym walcz z muszkami owocówkami

1) Ocet i płyn do mycia naczyń

Taką miksturę przyrządzisz w zwykłej szklance. Do połowy zapełniasz ją octem, a następnie dodaj kilkanaście kropli płynu do mycia naczyń. Górę zakrywamy folią spożywczą, którą mocujemy gumką recepturką i robimy w niej większe dziurki wykałaczką. Można tez zrezygnować z zamknięcia – w obu przypadkach pułapka zadziała!

 

2) Skórki z jabłek i banan

W słoiku umieszczamy skórki z jabłek , które będą sięgać połowy, a następnie połowę obranego ze skórki banana. Możemy włożyć do naczynia również uformowany z kartki papieru rulon w kształcie lejka. Muszki, które wpadną w pułapkę, już się z niej nie wygrzebią.

3) Woda, cukier i cytryna

 

Do kubeczka wlewamy gorącą wodę, tak aby sięgała maksymalnie połowy naczynia. Dodajemy 5 łyżek cukru, który powinien się rozpuścić i pokrojoną w plasterki cytrynę. Muszki owocówki, które tylko zbliżą się do pułapki, utopią się w niej.

4) Sylikon sanitarny

Zostało ci trochę sylikonu sanitarnego z remontu? Tak się składa, że to doskonały lep na muszki owocówki. Wylej go trochę na talerzyk wyłożony starymi dobrymi lepami na muchy. Zapach specyfiku przyciągnie intruzów, którzy przykleją się albo do niego, albo lepu.

5) Liście laurowe

Prosta, ale niezwykle skuteczna pułapka. Liście laurowe rozkładamy wszędzie tam, gdzie pojawiają się muszki, czyli np. koło śmietnika czy kosza z owocami. Nie musimy oszczędzać, jeżeli doskwiera ci prawdziwa plaga – na jedno miejsce wysyp nawet całą paczkę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (85 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kika07645  25 czerwca 2019 12:40

  Oj, przyda sie 😉

  Odpowiedz
 2. DorotkazkrainyOz  25 czerwca 2019 14:10

  Polecam sposób z bananem

  Odpowiedz
 3. Biomedka  23 lipca 2020 13:22

  Metoda „na cytrynę” się sprawdziła. 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany