MUSCA – nowa kolekcja sukienek na lato 2015

Bardzo spodobała się nam ostatnio nowa kolekcja sukienek na lato od marki MUSCA. Jest to nowa marka modowa dla kobiet, które cenią minimalizm, lubią bogactwo kolorów, a ubieranie traktują jak sztukę. Założycielką jest Anna Muszyńska, historyczka sztuki pracująca w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, prywatnie młoda mama dwójki dzieci. Do tej pory projektowała i szyła tylko dla siebie każdy element garderoby traktując jak malarskie płótno. Namawiana przez znajomych zdecydowała się zrobić następny krok. Jest nim między innymi ta kolekcja letnich sukienek.

Musco

Sukienki MUSCA prezentują geometryczne formy – kwadraty i prostokąty, koła i trójkąty zakomponowane są w odważnych, kontrastowych kolorach. Nas oczarował właśnie kolor i prostota formy.

Główną inspiracją przy tworzeniu kolekcji były dzieła Kazimierza Malewicza, artysty i teoretyka sztuki działającego na początku XX wieku. Dążył one w swej sztuce do maksymalnego uproszczenia form, ścierania się w obszarze obrazu silnych kolorów i figur tak, by widz starał się odczuwać a nie rozumieć przedstawianą formę.

Podążając drogą mistrza autorka chce, by kolekcja przez kolor i formę dawała uczucie radości. Projektantka proponuje między innymi klasyczne, ołówkowe fasony, modne w tym sezonie asymetryczne dekolty oraz obniżone stany w sukienkach, co daje możliwość zawiązania paska na biodrach.

Zaparszamy do obejrzenia lookbooka tej kolekcji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (231 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...