Mróz siarczysty w całej Polsce – jak dbać o skórę w takie dni? Krótki poradnik
Silne mrozy zawitały do Polski. W tak ekstremalnych temperaturach każda kobieta zadaje sobie te same pytanie: co zrobić, żeby skóra pozostała gładka i jędrna? Chłodne powietrze nie wpływa dobrze na naszą cerę. Jest ona najbardziej narażona z powodu zmierzania się z niską temperaturą, śniegiem, zimnymi podmuchami powietrza. Oto kilka porad jak odpowiednio zadbać o naszą cerę. Przy tak niskich temperaturach warto je wziąć pod uwagę.
5 kroków do idealnej skóry na zimę
KROK 1. Powszechnie wiadomo, że kremy przeciwsłoneczne, nie są tylko na lato ! Promienie słoneczne odbijając się o śnieg mogą narobić sporego problemu razem z niską temperaturą. Dlatego należy pamiętać przed wyjściem z domu o kremach z filtrem UV.
KROK 2. Skóra to nie tylko twarz. Podczas zimy należy zadbać o odpowiedni strój, który uchroni najwrażliwsze miejsca, przed mrozem.
KROK 3. Detergenty – STOP. Podczas zimy warto unikać mydła i kosmetyków zawierających alkohol, powodują bowiem zaburzenia produkcji sebum zabezpieczającego przed wysuszaniem. Należy używać łagodnych żelów, mleczek. Należy pamiętać też, że nie należy myć twarzy przed wyjściem z domu.
KROK 4. Nawilżaj powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych. W pracy, w domu – gdzie tylko się da. Dzięki temu unikniesz negatywnego wpływu powietrza suchego zarówno na organizm jak i na samą skórę.
Pamiętajmy zatem, pomimo tego, że zima bywa urokliwą porą roku to aura jest wszechwładna. Należy dbać o skórę aby zapobiec przesuszeniu, pękaniu i podrażnieniu.

Ekspert radzi: Jak dbać o skórę zimą. Poznaj 5 zasad!
Co do nawilżania pomieszczeń bym spekulowała po 1 nawilzona skóra która wychodzi na -10 stopni momentalnie pęka (woda na skórze po prostu zamarza) po 2 wilgoć jest dobra ale bez przesady uwazała bym z tym mozna nabawić sie w ciepłym nie wietrzonym mieszkaniu grzyba. Mam dziecko urodzilo sie w zime a teraz to jego 2 zima. 3 razy dziennie poprostu wietrze mieszkanie. Tez żylam pogladem o nawilżaniu wiec rozwieszałam mokre reczniki. Mały dostał kataru a pediatra zabronił mi suszyć czegokolwiek w miejscach gdzie jest dziecko bo wilgoć jest niewskazana. Od tamtej pory przez 1,5 roku maly nie choruje może przypadek a może to wietrzenie pomaga
Ja osobiście polecam maść ochronną z witaminą A. Po zeszłorocznej zimie, kiedy to moje ręce były w opłakanym stanie zaczęłam nią je smarować. Niestety jest jeden +/- : maść jest baaaardzo tłusta, co w przypadku użytkowania jej na rękach utrudniało codzienne czynności.
A ja polecam krem Bambino lub kapsułki Dermogal.
zgadzam się, nawilżać skóre a nie pomieszczenie:P i nie narażać skóry na szok termiczny, a wiec nie przesadzac z ogrzewaniem mieszkania, czasem lepiej ubrać bluze niz fundować sobie takie skoki temperatury
W moim przypadku niezbędna zimą jest pomadka ochronna – w przeciwnym razie moje usta pieką, pękają a niekiedy nawet przez to krwawią, co nei jest przyjemne. Obecnie przed wyjściem na dwór szczególnie kiedy za oknem jest mróz używam (jeśli nie zapomnę..), klasycznej pomadki nivea; ale polecam również wspomnianą już maść z wit.A (jest tania i wielofunkcyjna).
Dobra jest maść którą można dostać w aptece, z witaminą A i smarować nią suche miejsca 😉
Ja mimo tego iż mam tłustą cerę to zimą mnie zaskakuje i jest przesuszona, ale wtedy używam kremu z Ziaji „masło kakaowe”, nie dość że tanie to i fajnie nawilża naszą buźkę.
Może być herbata ziołowa, soki itd. Ale jeśli chodzi o płyny to lepiej unikać napojów zawierających kofeinę, ponieważ ona odwadnia organizm (więcej sikamy niż pijemy). Kofeinę zawiera kawa, czarna herbata, cola, napoje energetyczne itd.