Mróz siarczysty w całej Polsce – jak dbać o skórę w takie dni? Krótki poradnik

Silne mrozy zawitały do Polski. W tak ekstremalnych temperaturach każda kobieta  zadaje sobie te same pytanie: co zrobić, żeby skóra pozostała gładka i jędrna?  Chłodne powietrze nie wpływa dobrze na naszą cerę. Jest ona najbardziej narażona z powodu zmierzania się  z niską temperaturą, śniegiem,  zimnymi podmuchami powietrza. Oto kilka porad jak odpowiednio zadbać o naszą cerę. Przy tak niskich temperaturach warto je wziąć pod uwagę.

jak dbać o skórę zimą

5 kroków do idealnej skóry na zimę

KROK 1. Powszechnie wiadomo, że kremy przeciwsłoneczne, nie są tylko na lato ! Promienie słoneczne odbijając się o śnieg mogą narobić sporego problemu razem z niską temperaturą. Dlatego należy pamiętać przed wyjściem z domu o kremach z filtrem UV.

KROK 2. Skóra to nie tylko twarz. Podczas zimy należy zadbać o odpowiedni strój, który uchroni najwrażliwsze miejsca, przed mrozem.

KROK 3.  Detergenty – STOP. Podczas zimy warto unikać mydła i kosmetyków zawierających alkohol, powodują bowiem zaburzenia produkcji sebum zabezpieczającego przed wysuszaniem. Należy używać łagodnych żelów, mleczek. Należy pamiętać też, że nie należy myć twarzy przed wyjściem z domu.

KROK 4. Nawilżaj powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych. W pracy, w domu – gdzie tylko się da. Dzięki temu unikniesz negatywnego wpływu powietrza suchego zarówno na organizm jak i na samą skórę.

Pamiętajmy zatem, pomimo tego, że zima bywa urokliwą porą roku to aura jest wszechwładna. Należy dbać o skórę aby zapobiec przesuszeniu, pękaniu i podrażnieniu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...