Motywacja do ćwiczeń – inspirujące teksty, cytaty i memy, dzięki którym zaczniesz ćwiczyć

Chcemy być piękne, powabne i zgrabne. I, o ile potrafimy zadbać o nową fryzurę czy modną sukienkę, to o tyle trudniej przychodzi nam praca nad własną sylwetką. No właśnie, praca! Może gdyby ćwiczenia kojarzyły nam się z przyjemnością, byłoby łatwiej? Ale przecież naukowcy i osoby aktywne zapewniają nas, że wysiłek fizyczny wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia! To dlaczego wciąż siedzimy na kanapie z paczką chipsów w ręce i oglądamy ulubiony serial?

Spis treści:

O tym, że warto ćwiczyć wie każda z nas. I czasem, okazjonalnie podejmujemy wysiłek. A to przed własnym ślubem, na którym – wiadomo – chcemy olśniewać. A kiedy indziej w ramach postanowienia noworocznego lub przed wakacjami, kiedy częściej eksponujemy nasze ciało. Ale to są zrywy, krótkotrwałe okresy aktywności, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym nawykiem. Motywacja do ćwiczeń to chyba jedno z najtrudniejszych wyzwań, z którymi mierzy się kobieta.

Motywacja do ćwiczeń - inspirujące teksty, cytaty i memy

Źródło: www.pixabay.com

Motywacja do ćwiczeń – inspirujące teksty, cytaty i memy, dzięki którym zaczniesz ćwiczyć

Dlaczego tak trudno zacząć? Mówi się, że „najtrudniejszy pierwszy krok”, a potem to już jakoś idzie. Ale jak go zrobić? Wbrew pozorom nie jest nim kupno nowych leginsów czy butów do biegania. To po prostu zrobienie pierwszego przysiadu, pierwszego wyjścia na basen czy przejażdżki na rowerze. I wcale nie od jutra, nie od nowego tygodnia czy od początku miesiąca. „Teraz” jest najlepszym momentem!

A co, jeśli zrobiłyśmy pierwszy krok, kupiłyśmy karnet, poszłyśmy na siłownię, ale…ale tylko raz, karnet przepadł, a my tłumaczymy się brakiem czasu czy determinacji? Podobno potrzebujemy 21 dni, żeby wyrobić w sobie zdrowy nawyk. Nawet jeśli nie jest to prawda, to oczywiste jest, że potrzebujemy czasu, żeby pewne czynności wykonywać wręcz z automatu. Co zrobić zatem, żeby nie stracić zapału i determinacji?

Sposobów jest wiele: można znaleźć partnera, z którym będziemy się wzajemnie motywować. Warto spróbować na zasadzie publicznego wyzwania – im więcej osób wie, że chcemy, na przykład, trzy razy w tygodniu biegać, tym trudniej będzie nam, ot tak, zrezygnować. My mamy dla Ciebie kilkanaście inspirujących cytatów, które możesz przypiąć na tablicy czy wrzucić jako tapetę na komputer bądź komórkę. Niech przypominają Ci, że warto walczyć dalej, mimo iż droga do celu wydaje się wyboista.

Cytaty o miłości szczęśliwej i spełnionej -TOP 55 najlepszych

Cytaty o miłości szczęśliwej i spełnionej -TOP 55 najlepszych

Cytaty o miłości pozwolą Ci wyrazić to uczucie pięknymi słowami, które możesz wysłać jako SMS, wierszyk lub mail. Wielu próbowało tej sztuki, by oddać za pomocą słów euforyczny stan swego ducha i owe próby złożyły się na skarbnicę pięknych cytatów. Dziś przywołujemy 55 najpiękniejszych wersetów i aforyzmów, które mówią o uczuciu jako czymś niezwykłym i uskrzydlającym. Macie swoje ulubione fragmenty poezji lub prozy? My przygotowałyśmy dla was wyszukane i oryginalne cytaty o miłości szczęśliwej.

Oto kilka tekstów, cytatów, które zmotywują Cię do ćwiczenia:

Który cytat zainspirował Cię najbardziej?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (121 głosów, średnia: 3,93 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  3 października 2019 08:42

  Takie teksty na mnie nie działają 😉
  Bardziej to, że nie wciskam się w stare spodnie 😉

  Odpowiedz
  • Estera Zoc-Firlik  3 października 2019 08:56

   A to dobrze, że coś działa 😉

   Odpowiedz
   • Tara  4 października 2019 08:33

    No właśnie ! 😉

    Odpowiedz
 2. Emotikonka  3 października 2019 19:35

  A mnie najbardziej motywowały komplementy znajomych, kiedy było widać pierwsze efekty siłowni. Potem z dumą zakładałam strój kąpielowy nad jeziorem i czułam ze naprawdę było warto.

  Odpowiedz
  • Estera Zoc-Firlik  4 października 2019 13:03

   To dobrze mieć takich znajomych, którzy docenią wysiłek 🙂

   Odpowiedz
 3. Keep your balance  31 października 2019 12:42

  Dzięki za motywację. Sama mam wielki problem ze zmotywowaniem się do ćwiczeń. Najtrudniej jest w sumie jesienią jak pogoda jest jaka jest i po prostu nie chce się wychodzić z domu. Staram się jednak ruszyć tylek i ćwiczyć bo wiem,ze nie ma zmiłuj 😉

  Najlepiej znaleźć sobie koleżankę do ćwiczeń. Dzieki temu będziecie się nawzajem motywowały. No i ćwiczenia wspólne dają o wiele lepsze efekty niż ćwiczenie samodzielnie.
  No i warto nie bać się treningu siłowego bo ten daje również dobre efekty.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany