Motywacja do ćwiczeń – inspirujące teksty, cytaty i memy, dzięki którym zaczniesz ćwiczyć

Chcemy być piękne, powabne i zgrabne. I, o ile potrafimy zadbać o nową fryzurę czy modną sukienkę, to o tyle trudniej przychodzi nam praca nad własną sylwetką. No właśnie, praca! Może gdyby ćwiczenia kojarzyły nam się z przyjemnością, byłoby łatwiej? Ale przecież naukowcy i osoby aktywne zapewniają nas, że wysiłek fizyczny wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia! To dlaczego wciąż siedzimy na kanapie z paczką chipsów w ręce i oglądamy ulubiony serial?

Spis treści:

O tym, że warto ćwiczyć wie każda z nas. I czasem, okazjonalnie podejmujemy wysiłek. A to przed własnym ślubem, na którym – wiadomo – chcemy olśniewać. A kiedy indziej w ramach postanowienia noworocznego lub przed wakacjami, kiedy częściej eksponujemy nasze ciało. Ale to są zrywy, krótkotrwałe okresy aktywności, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym nawykiem. Motywacja do ćwiczeń to chyba jedno z najtrudniejszych wyzwań, z którymi mierzy się kobieta.

Motywacja do ćwiczeń - inspirujące teksty, cytaty i memy

Źródło: www.pixabay.com

Motywacja do ćwiczeń – inspirujące teksty, cytaty i memy, dzięki którym zaczniesz ćwiczyć

Dlaczego tak trudno zacząć? Mówi się, że „najtrudniejszy pierwszy krok”, a potem to już jakoś idzie. Ale jak go zrobić? Wbrew pozorom nie jest nim kupno nowych leginsów czy butów do biegania. To po prostu zrobienie pierwszego przysiadu, pierwszego wyjścia na basen czy przejażdżki na rowerze. I wcale nie od jutra, nie od nowego tygodnia czy od początku miesiąca. „Teraz” jest najlepszym momentem!

A co, jeśli zrobiłyśmy pierwszy krok, kupiłyśmy karnet, poszłyśmy na siłownię, ale…ale tylko raz, karnet przepadł, a my tłumaczymy się brakiem czasu czy determinacji? Podobno potrzebujemy 21 dni, żeby wyrobić w sobie zdrowy nawyk. Nawet jeśli nie jest to prawda, to oczywiste jest, że potrzebujemy czasu, żeby pewne czynności wykonywać wręcz z automatu. Co zrobić zatem, żeby nie stracić zapału i determinacji?

Sposobów jest wiele: można znaleźć partnera, z którym będziemy się wzajemnie motywować. Warto spróbować na zasadzie publicznego wyzwania – im więcej osób wie, że chcemy, na przykład, trzy razy w tygodniu biegać, tym trudniej będzie nam, ot tak, zrezygnować. My mamy dla Ciebie kilkanaście inspirujących cytatów, które możesz przypiąć na tablicy czy wrzucić jako tapetę na komputer bądź komórkę. Niech przypominają Ci, że warto walczyć dalej, mimo iż droga do celu wydaje się wyboista.

Oto kilka tekstów, cytatów, które zmotywują Cię do ćwiczenia:

Który cytat zainspirował Cię najbardziej?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,00 z 5)
zapisuję głos...