Motyw na zaproszenia ślubne – kwiaty, eko, a może… czerń? Przedstawiamy najnowsze trendy!

Przed tobą wielkie planowanie jednego z najważniejszych dni w życiu? Oprócz sali weselnej czy orkiestry, pozostaje również cała masa mniejszych przygotować, a wśród nich zaprojektowanie zaproszeń. Jakie motywy królują w ostatnich sezonach? Poniżej garść inspiracji.

Trwa sezon ślubny. Zakochani najczęściej wybierają ciepłe miesiące na powiedzenie sobie sakramentalnego „Tak”. Czynnikiem, który o tym decyduje jest przede wszystkim pogoda.  To jednak nie reguła, bowiem w ostatnich latach obserwujemy, że pary decydują się również na ślub jesienią i zimą. Z temperaturą można bowiem sobie poradzić, a i sceneria za oknem, inna niż wiosenno-letnia również bywa inspirująca. I często właśnie do okoliczności przyrody towarzyszącym dacie zaślubin nawiązuje motyw na zaproszenia ślubne. Oczywiście nie tylko. Jakie w ostatnich sezonach były najpopularniejsze i są najchętniej wybierane przez młodych? Przegląd znajdziecie w poniższym artykule.

źródło: www.pixabay.com

Motyw na zaproszenia ślubne – kwiaty, eko, a może… czerń? Przedstawiamy najnowsze trendy!

1) Rustykalne

Motywy rustykalne mają sprawić, że wszyscy poczują sielskość i anielskość wsi. Są kwiaty, natura, wieś, a wszystko razem przywołuje ciepłe wspomnienia. Wśród kolorów dominują barwy ziemi, a także ozdoby w postaci sznureczków czy koronek.

https://www.instagram.com/p/Bz6AjB-Iim2/ https://www.instagram.com/p/BtjDzeugzIl/ https://www.instagram.com/p/BxhEfL9I19K/ https://www.instagram.com/p/Bzkm0GDIoZZ/ https://www.instagram.com/p/BzTOSp6oLP7/ https://www.instagram.com/p/BzLkwLKo2Va/

 

2) Vintage

Vintage czyli wielki ukłon w stronę tradycji. Jak daleko sięgniecie – to zależy już tylko od was samych. Elegancja, dawne ozdoby, rodzinne zdjęcia, klasyczne bukiety, a także wspominane już koronki, to tylko niektóre z dodatków składających się na ten motyw.

https://www.instagram.com/p/Bv6QVqSA9XD/ https://www.instagram.com/p/BuHY8HVg3Q5/ https://www.instagram.com/p/BwUBT4XAorW/ https://www.instagram.com/p/BulMVMlACCh/ https://www.instagram.com/p/BuTBZ94lra0/ https://www.instagram.com/p/BqjwmV9lrrL/ https://www.instagram.com/p/BtBlKRAFSjJ/ https://www.instagram.com/p/BqnNCK-Aw1t/

 

3) Zima

Jeżeli twój ślub odbędzie się zimą, można sięgać po wszystkie zimowe atrybuty: od śnieżynek, przez choinki, aż po zimowe krajobrazy. Pojawiają się też szyszki, bałwanki, a nawet pingwinki. A jeśli chodzi o kolory – dominuje biel i srebro.

https://www.instagram.com/p/BfYN_xgj0hO/ https://www.instagram.com/p/BzTnWwuowsQ/ https://www.instagram.com/p/BxKzYhWlyF1/ https://www.instagram.com/p/Btp9zo6i20z/ https://www.instagram.com/p/BskWLDnAJSJ/ https://www.instagram.com/p/BsIHhBXlnAq/ https://www.instagram.com/p/BnWkmoTlXZQ/ https://www.instagram.com/p/9vqX9vCXkO/ https://www.instagram.com/p/Bn21T70At4z/

 

4) Czerń 

Choć jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, że czerń można w jakiś sposób połączyć z weselem – czasy się zmieniły i teraz w kontekście ślubu – to motyw nawiązujący przede wszystkim do elegancji i minimalizmu. Oczywiście chętnie wybierają ją również zakochani fani rocka i metalu.

https://www.instagram.com/p/BvdpAytAV2Y/ https://www.instagram.com/p/BzI2EhtlBPh/ https://www.instagram.com/p/ByC-s11on-D/ https://www.instagram.com/p/BvJGk6Pgbju/ https://www.instagram.com/p/Bs7x7goHGJf/ https://www.instagram.com/p/Bs2tncuF4YO/ https://www.instagram.com/p/Bs2tiDuF9Om/ https://www.instagram.com/p/BsxDWlHBFAS/ https://www.instagram.com/p/BpmFKW2l75p/

 

5) Koronka 

Koronka przewija się w rozmaitych weselnych motywach, ale może występować też osobno, jako bohaterka sama w sobie. To piękna ozdoba, w którą układać mogą się konkretne, wybrane przez parę młodą elementy.

https://www.instagram.com/p/BvRFj7bgsyI/ https://www.instagram.com/p/Bvg5hZgAVHR/ https://www.instagram.com/p/Bz6DKJmIJfj/ https://www.instagram.com/p/BsMN3GKAWJ4/ https://www.instagram.com/p/Br9zwzZlhjZ/ https://www.instagram.com/p/BwkHvYmDkN6/ https://www.instagram.com/p/BvV6dpeDLFo/ https://www.instagram.com/p/BwjBYhfj4UZ/

 

6) Eco

Miłośnicy ekologii stawiają na eko zaproszenia. Grubszy szary papier, len, tektura, naturalne sznureczki – to wszystko może stworzyć oryginalną i przyjazną środowisku całość. 

https://www.instagram.com/p/ByPPm7DoQGJ/ https://www.instagram.com/p/Byay4qPIYfE/ https://www.instagram.com/p/Bu550b0AEP2/ https://www.instagram.com/p/Bz2o598od7g/ https://www.instagram.com/p/BzPxeh_oQja/ https://www.instagram.com/p/BzLkwLKo2Va/ https://www.instagram.com/p/BynbGm9oplC/ https://www.instagram.com/p/ByVtD0nC9zb/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. klaudiaban  22 lipca 2019 11:27

    W dzisiejszych czasach wybór jest ogromny i wszystko takie piękne, że co by nie wybrał to i tak będzie wyglądać wspaniale. Jeszcze kilka lat temu nie było to takie proste i łatwo dostępne. Teraz mieć tylko kasę i można mieć wszystko co dusza zapragnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany