Morski makijaż – oko skąpane w głębi oceanu. Letnie inspiracje, które pozwolą ci poczuć pełnię wakacji

Wciąż trwają wakacje, a więc spieszymy z kolejnym letnim trendem, który z pewnością dostrzegłyście już na ulicach miast czy w kurortach. A mowa o nowej wizji niebieskiego w makijażu. Instagram wręcz oszalał na punkcie morskiego make-up’u. Jesteście gotowe go wypróbować?

Choć kolor niebieski pod postacią cienia jeszcze do niedawna kojarzył nam się z nieco kiczowatym makijażem, teraz to się zmieniło – i to o 180 stopni. Wystarczyło zmienić sposób myślenia i wyraźnie zaznaczyć, że wszelkie błękity to jednocześnie kolory morza. I tak, w efekcie make up tych wakacji bazuje właśnie na odcieniach nieodłącznie związanych z latem. Wystarczy połączyć je z muszlami, piaszczystą plażą i pieniącymi się falami i już jesteśmy już w sferze marzeń. Nie ma bowiem nic lepszego niż wypoczynek przy szumie morza. Trudno też wyobrazić sobie bardziej romantyczną scenerię. To same pozytywne konotacje, które złożyły się też na wyjątkowy morski makijaż. Tutaj naprawdę można popuścić wodze fantazji i kreatywności. Odkryj tego lata niebieski, a poniżej – garść inspiracji!

źródło: www.pixabay.com

Morski makijaż – oko skąpane w głębi oceanu. Letnie inspiracje, które pozwolą ci poczuć pełnię wakacji

Sposobów na morski makijaż jest całe mnóstwo. Najbardziej trendy będzie intensywny niebieski cień w wydaniu maxi – przykrywający całą powiekę, a niekiedy przeciągnięty również pod okiem albo układający się w kocie oczy – niczym wymalowane farbą. Oczywiście w cenie jest również miksowanie odcieni: od jasnych błękitów, przez nuty lazuru, morskiego czy nawet fioletów. Gdy już oko będzie odpowiednio niebieskie, możesz stworzyć na nim nadmorski krajobraz i w tym celu makijażyści dodają barwy złotej plaży albo bieli – będącej metaforą spienionych fal.

Artystycznie, wieczorowo i na co dzień

Lato to czas większej odwagi w makijażu, dlatego łatwiej przyjdzie nam wzięcie na warsztat intensywnego niebieskiego, który sprawdzi się także w totalnie abstrakcyjnych wydaniach. Tworząc make-up możesz bowiem pokusić się przy okazji o istne dzieło sztuki, w które wkomponowane zostaną muszle, a nawet morska flora i fauna. Co ciekawe, płótnem dla obrazu stanie się właśnie twoje oko i jego okolice. Odważnie, a zarazem imprezowo lub idąc o krok dalej – wręcz dyskotekowo, zaprezentuje się niebieski obrys oka, jakby wykonany fluo flamastrem. Ale niebieski można też potraktować „łagodniej”, biorąc go jako bazę choćby do klasycznego smoky eyes.

 

Morski makijaż święci triumfy na Instagramie. Oto wyjątkowe inspiracje:

https://www.instagram.com/p/Byzpg09IQ3z/ https://www.instagram.com/p/BtcQ-BNB45K/
https://www.instagram.com/p/BxzghxhIIxG/ https://www.instagram.com/p/B095_mAAWXH/ https://www.instagram.com/p/B03w82yoP3O/ https://www.instagram.com/p/B0okgOynAmy/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (115 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. paulaa  15 sierpnia 2019 09:45

    piekne makjaze

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany