Mopy płaskie. Wybierz model najlepszy dla Twoich podłóg!

Mop jest niezbędnym akcesorium używanym podczas sprzątania. Jeszcze przed zakupem nowego powinieneś rozważyć, jakie powierzchnie będziesz nim czyścić. W przypadku podłóg, które są zastawione meblami, optymalnym wyborem są mopy płaskie. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: Dlaczego warto wybrać mop płaski? Jakie rodzaje mopów płaskich wyróżniamy? Zapoznaj się z informacjami, które z pewnością okażą się dla Ciebie przydatne w trakcie zakupu nowego mopa.

mop

fot. materiały prasowe

Dlaczego warto wybrać mop płaski?

Podstawową zaletą mopa płaskiego jest jego uniwersalność. Możesz go stosować praktycznie do każdego rodzaju podłogi. Dużym atutem takiego mopa jest możliwość czyszczenia powierzchni pod niskimi meblami. Dzięki temu unikniesz konieczności ich każdorazowego przesuwania podczas mycia podłogi. Jego plusem jest także wygoda użytkowania. Wystarczy opłukać ściereczkę w wiadrze przed dalszym czyszczeniem.

Do największych atutów mopów płaskich zaliczamy możliwość efektywnego zbierania kurzu i brudu bez pozostawiania na podłodze charakterystycznych smug. Duża szerokość ściereczki pozwala na sprawne sprzątanie sporych powierzchni, a nakładka z mikrofibry wykazuje bardzo dobre właściwości chłonne. Po sprzątaniu końcówkę mopa można bez problemu wyprać w pralce.

Płaskie mopy są wyposażone w rączki stałe lub teleskopowe. Dzięki temu bez trudu będziesz w stanie sięgnąć pod każdy mebel. Dodatkowo, obrotowa końcówka panelu czyszczącego znacznie ułatwia mycie podłogi.

Jakie rodzaje mopów płaskich wyróżniamy?

Wśród mopów płaskich możesz znaleźć wiele interesujących wariantów. Dzięki temu możesz wybrać model idealnie dopasowany do Twoich wymagań. Oferowane mopy są wyposażone w ściereczkę z mikrofibry lub innego materiału o doskonałej chłonności. Mikrofibra sprawdzi się nie tylko podczas mycia na mokro, ale także do polerowania i ścierania kurzu z podłogi. Bardzo ciekawym typem mikrofibry jest chenille – świetnie przyciąga brud, ale jednocześnie nie skleja się z nim, co ułatwia późniejsze płukanie ściereczki.

W ofercie sklepu York znajdziesz mopy o stopie prostokątnej lub trójkątnej. Mopy trójkątne idealnie sprawdzają się podczas czyszczenia trudnodostępnych kątów. Sprawdzając ofertę mopów, warto także zwrócić uwagę na różne sposoby mocowania nakładek czyszczących. Pierwszym z nich są specjalne kieszonki zakładane na prostokątną, łamaną płytkę, drugim zaś – mopy ze ściereczkami przyczepianymi na rzepy. Innowacyjnym rozwiązaniem jest z kolei system Click&Collect. W takim modelu możesz zamocować dowolną ściereczkę. Najlepiej wybrać tę z mikrofibry, ale równie dobrze możesz użyć nawet tej, którą masz pod ręką.

Alternatywą dla wymienionych wyżej rodzajów są mopy płaskie ze spryskiwaczem. Wybierając ten typ mopa, nie będziesz musiał podczas sprzątania mieć przy sobie wiadra z wodą i detergentem. To wielka wygoda, która ułatwia i przyspiesza cały proces mycia podłogi. Mop ze spryskiwaczem jest wyposażony w specjalny pojemniczek, do którego możesz nalać wody z płynem. Dzięki odpowiednio dobranej wielkości pojemnika płyn wystarczy do wyczyszczenia całej podłogi w domu. Dodatkowo nie będziesz musiał płukać końcówki mopa w trakcie zmywania podłóg. Bardzo ciekawym produktem z kategorii mopów ze spryskiwaczem jest mop z podwójnym pojemnikiem. Do poszczególnych zbiorniczków możesz wlać osobno wodę i płyn.

Wybierając mop do sprzątania, nie możesz także zapomnieć o zakupie zapasowych ściereczek. Zapas do mopa płaskiego jest wykonany z miękkiej i bardzo chłonnej mikrofibry. Co istotne można jej używać na sucho i na mokro. Wkłady mogą mieć formę płaskiej ściereczki lub występować w wersji z krótkimi frędzelkami. Najczęściej są mocowane za pomocą rzepów lub specjalnych kieszonek.

Pełną ofertę mopów płaskich możesz znaleźć na stronie sklep.york.pl. Z pewnością wybierzesz tam model idealnie dopasowany do powierzchni w Twoim domu lub biurze.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,97 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Neon  19 listopada 2020 19:47

    Już dawno nie używałam mopa płaskiego, może warto dać mu kolejną szansę?

    Odpowiedz
  2. Alicja  24 listopada 2020 08:24

    Wybrałam automatyczną braavę, mycie podłóg zwykłym mopem to nie dla mnie, chociaż w tym mnie wyręczy urządzenie. Mój mąż do sprzątania i dbania o dom mocno się nie rwie, wszystko na mojej głowie…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany