Molton-jesień zima 2013 – klasyczne formy w innowacyjnych rozwiązaniach!

W sezonie jesienno– zimowym 2013/2014 Molton nawiązuje do klasycznych form opartych na innowacyjnych rozwiązaniach stylistycznych. Proponuje stonowaną paletę perłowych szarości, pudrowych róży, ciepłych beży, granatów i czerni, którą przełamują energetyczne kolory fuksji, kobaltu i fioletu. Nie mogło zabraknąć również szmaragdowej zieleni i soczystego bordo, które aktualnie podbijają światowe wybiegi. W kolekcji wykorzystane zostały inspiracje oscylujące wokół czterech nurtów.

Molton-jesien zima 2013

Kobieca i nostalgiczna linia „Retro Romantyzm” proponuje delikatną paletę pudrowych róży, szarości, rozbielonej wanilii i brązów. Pojawiają się charakterystyczne elementy retro: miękkie linie, falbany, kokardy. Stylistyka opiera się na linii A lub też na stylu przedwojennej „chłopczycy”. Charakterystyczne jest też budowanie sylwetki w oparciu o tylko jeden kolor, z minimalnymi różnicami w tonacji poszczególnych elementów stroju. Prym wiodą tkaniny o wyrazistych splotach, przypominające czasem ręcznie tkane gobeliny, retro skóry, tweed, kratki, żakardy ze złotą nicią o dwutonowych splotach, koronkowe wykończenia i nadruki, delikatne złote hafty i brokat, gipiury.  Odnajdziemy tu bogactwo stylizacji biurowych jak i okazjonalnych.

„Powrót do natury” – to linia pełna ciepła i komfortu, opierająca się na organicznych, „oversizowych” formach miękko otulających sylwetkę. Pojawia się nowy model żakietu i płaszcza o mocno opadającym ramieniu i obszernej linii „O”. Kolorystyka oscyluje wokół delikatnych przymglonych beży i szarości rozświetlonych bielą i odcieniami rozbielonego kremu. Nadruki dzikich zwierząt i malarskie transformacje dzikiego pejzażu, naturalne futra podkreślają charakter tej linii. Dominują otulające swetry z wysokogatunkowych mieszanek wełny z angorą i kaszmirem, długie ciepłe spódnice, luźne, komfortowe formy.

„Futuryzm” – opiera się na kontrastowej grze bieli z czernią i mocnymi akcentami fuksji oraz fioletu. Ostre formy, dopasowane do sylwetki, o widocznej modelującej konstrukcji, są mocno inspirowane strojem fitness. To pomysł na miejski kamuflaż współgrający z architekturą nowoczesnych biurowców. Dominuje motyw kurzej stopki, wyraziste motywy graficzne, połączenia tkanin z jerseyem, materiały o technicznym rodowodzie.

Biżuteria z sesji zdjęciowej pochodzi z kolekcji firmy Lewanowicz.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (250 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...