Modny przedpokój w nowoczesnym stylu. Wybieramy szafkę na buty

Przedpokój to pierwsze miejsce, do którego wchodzą nasi goście. Dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Dlatego warto tak zaaranżować przestrzeń, aby była funkcjonalna i estetyczna.

buty

Szafki na buty z lustrzanym frontem – dla optycznego powiększenia przestrzeni

Dla tych, którzy cenią sobie gotowe rozwiązania, producenci przygotowali praktyczną szafkę na buty, którą mocuje się bezpośrednio do ściany. Wykonana z płyty meblowej z umieszczonym na froncie lustrem, dobrze wpasowuje się we wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Lustrzany front odbija światło, optycznie powiększając i rozświetlając niewielki zazwyczaj przedpokój. Stalowe półki na obuwie dobrze radzą sobie z wilgocią naniesioną na podeszwie butów. Zaletą szafki jest jej obrotowość, jak również głębokość równa 18 cm, która sprawia, że łatwo znaleźć wnękę lub ścianę, przy której dobrze będzie ją zamontować. Wysokość równa 186 cm pozwoli pomieścić bardzo wiele par butów – zarówno domowników, jak i gości. Mała głębokość, za to duża wysokość, rozkład półek na buty w osi pionowej – to wszystko sprawia, z mebel pozostawia więcej miejsca w ciągu komunikacyjnym, czyniąc przedpokój miejscem ułatwiającym swobodne poruszanie się i ubieranie. To także dobre rozwiązanie w przypadku mało ustawnych pomieszczeń.

Dlaczego warto zdecydować się na szafki na buty?

Szafki na buty utrzymane w jasnej kolorystyce, a tym bardziej z lustrzanymi frontami, to dobre rozwiązanie do wiatrołapów w mieszkaniach usytuowanych w blokach, w których z wiadomych względów przestrzenie te są pozbawione okna, a co za tym idzie, również naturalnego światła. Oddzielna szafka na obuwie stanowi wartą rozważenia alternatywę dla pojemnej garderoby. W obuwiu chodzimy przez cały dzień, nie ma co więc kryć, że różnie bywa z jego świeżością. Problematyczna bywa też brudna podeszwa – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Drewniane garderobiane półki mogą nie znieść konfrontacji z ociekającymi śniegiem i wodą butami. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem na co dzień, gdy ubieramy się w biegu, jest samodzielna szafka na buty. Nawet, jeśli z biegiem lat mocno się wyeksploatuje, zdecydowanie łatwiej ją wymienić. Ważną kwestią pozostaje także jej kompaktowość, co w przypadku kawalerek i domów z małym przedpokojem ma niebagatelne znaczenie.

Zajrzyj na stronę sklepu Abra Meble z wyposażeniem wnętrz, aby dobrać szafkę na buty, dopasowaną do liczby domowników, ich potrzeb oraz charakteru i wielkości pomieszczenia.

Inspiracje do domu: Jak urządzić przedpokój

Inspiracje do domu: Jak urządzić przedpokój

Wszyscy wiemy jak ważny jest wystrój naszego salonu w którym spędzamy czas z rodziną i gośćmi. Nasza kuchnia musi być praktyczna pojemna, a sypialnia wygodna i umożliwiać nam naładowanie baterii. Jest jednak jeszcze jedno pomieszczenie

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (94 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  8 września 2020 15:04

  Szafka na buty umieszczona w przedpokoju jest bardzo przydatna. Dzięki niej łatwo zachować ład i porządek.

  Odpowiedz
 2. Biomedka  8 września 2020 18:08

  Taka szafka to moim zdaniem podstawa. Ważne też, żeby nie zajmowała zbyt dużo miejsca w przedpokoju. 🙂

  Odpowiedz
 3. agasam9  19 października 2020 20:42

  dzięki takiej szafce łatwiej utrzymać porządek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany