Modne torebki wieczorowe – minaudière, które przyciągną wzrok

Dla wszystkich  fashionistek mamy propozycję na niecodzienne torebki wieczorowe  – zwykle prostokątne, bogato zdobione miniaturki, które są bardzo trendy w sezonie jesień zima 2013/2014. Nazywamy je minaudière. Są to mini torebki traktowane jako rodzaj biżuterii o bardzo małym rozmiarze, do których zmieścimy (w najlepszym wypadku) tylko szminkę, okulary, klucze i chusteczkę. Ich głównym zadaniem jest zdobić, podobnie jak i biżuterii, którą nosimy. Pomimo ich filigranowości i absolutnie niepraktycznych rozmiarów, kobiety zakochały się w tych małych dziełach sztuki już dawno.

torebka wieczorowa

Do mody wprowadził  je jubiler Charles Arpels z Van Cleef & Arpels. Zaraz po nim wielu innych jubilerów i projektantów Haute Couture stworzyło własne modele tej torebki.

Minaudière występują w różnych kształtach. Tutaj często znajdują ujście najbardziej śmiałe pomysły i marzenia projektantów. To, co tworzą, zadziwia czasami i porusza do głębi.  Gdy zobaczysz dzieło sztuki stworzone na przykład przez Judith Leiber, nigdy tego nie zapomnisz. Z torbą w kształcie jaguara w dłoni zawsze będziesz w centrum zainteresowania.

Rauwolf  ma inny punkt na podkreślenie indywidualności właścicielki torebki. Kristine Johannes, projektant tej marki, zdecydował się na lakierowane lub matowe pleksi zamiast egzotycznej skóry czy tkaniny z koralikami. Minaudière od Rauwolfa  występują w graficznych kształtach, które otaczają pewną aurą tajemniczości i filozofii te małe damskie torebki.

Jeśli twoją  pasją są książki, to teraz masz szansę demonstracji swoich zainteresowań. Minaudière projektantki Olympii Le Tan  to okładki książek. To doskonały sposób, aby jednocześnie wyglądać pięknie i inteligentnie (co, nie jest niemożliwe). Ludzie będą podziwiać twój wyrafinowany gust i mogą nawet poprosić Cię o opinię na temat danej książki. Miejmy nadzieję, że Olympia Le Tan umieściła krótkie streszczenia wewnątrz torebki, w przeciwnym razie możesz poczuć się zażenowana.

Charakterystyczny uchwyt torebki to jak podpis w przypadku minaudière od Alexandra  McQueena. Czaszki wieńczące uchwyt, przeznaczone są do ochrony nie tylko zawartości  torby, ale i właścicielki. Z pewnością można użyć jej jako podręcznej broni do walki ze złodziejem, gdy wracasz z nocnej imprezy.

Niezależnie od tego, jaki wzór czy kolor wybierzesz, znajdziesz w sklepach wiele minaudière, które przypadną ci do gustu. Sprawdź naszą galerię zanim wyruszysz na ekscytujące poszukiwania tej jedynej torebki – kompletnie niepraktycznej, ale jakże pięknej i najmodniejszej na wieczorne party w tym sezonie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...