Modne tatuaże 2023! Te wzory będą najczęściej robione w tym roku!

Moda na tatuaże nie przemija. Wprost przeciwnie, tatuaże przestały kojarzyć się z “podejrzanym światkiem”, a są wyrazem sztuki i nierzadko swoich poglądów. Coraz więcej osób robi sobie tatuaże bez strachu o to, czy znajdą pracę oraz co, ktoś sobie o nich pomyśli. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno wcale nie było to tak oczywiste. Jakie wzory tatuaży będziemy najczęściej robić w tym roku? Zobacz modne tatuaże 2023!

Spis treści:

Trendy docierają niemal do każdej sfery naszego życia. Nie dotyczą już tylko ubrań i mody, ale też m.in. makijażu, manicure, perfum oraz tatuaży. Dla wielu osób tatuaże są czymś osobistym, wyrażają ich poglądy lub nawiązują do czegoś ważnego, co wydarzyło się w ich życiu. Coraz więcej osób wybiera jednak tatuaże wzory, które aktualnie są modne. Co będzie najczęściej tatuowane w 2023? Przejdź do dalszej części artykułu, żeby poznać modne tatuaże 2023!

Modne tatuaże 2023 - inspiracje

Modne tatuaże 2023 – jakie wzory są modne?

Jeśli dopiero stoisz przed wyborem pierwszego tatuażu, to pewnie będzie on dla Ciebie symboliczny, związany z czymś ważnym w Twoim życiu. Wiele osób tatuuje sobie imię swojego dziecka, ważne daty lub wzory, które coś znaczą. Jeśli jednak po prostu lubisz tatuaże i są one dla Ciebie wyłączone ozdobą, to pewnie szukasz wzoru, który może Ci się spodobać. W ten sposób wiele osób sięga do trendów, żeby sprawdzić jakie są modne tatuaże w tym roku. Zebraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze trendy. Te wzory będą najczęściej tatuowane w tym roku!

Tatuaż róża – modny wzór na 2023 rok

Tatuaż róża to klasyczny tatuaż damski od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ma bogatą symbolikę, ale wiele osób wybiera go ze względu na urok tego kwiatu, a nie kryjące się pod nim symbole. Najczęstsze skojarzenie, jakie wzbudza wytatuowana róża to „Mały Książę” oraz róża wyznaczają czas życia Bestii. Tatuaże z różą nosiły bohaterki słynnej sagi o Wiedźminie – Ciri i Mistle. Tatuaż róża, w zależności od kręgu kulturowego, może być interpretowany w bardzo różny sposób. Powszechnie kojarzy się ją z symbolem piękna, miłości, delikatności, ulotności i kobiecości.

Modne tatuaże 2023 - róża

Lana Graves Unsplash.com

Modne tatuaże 2023

Nina Hill Unsplash.com

Modne tatuaże na 2023 rok

Jannis Lucas Unsplash.com

tatuaż Lady Gagi na plecach wzdłuż kręgosłupa

fot. EAST NEWS – tatuaż Lady Gagi na plecach wzdłuż kręgosłupa

Tatuaż jak rysunek dziecka

Takie tatuaże najczęściej wybierają rodzice wzorując się na rysunkach swoich dzieci. Na takim wzorze może znaleźć się… dosłownie wszystko. W świecie tatuażystów są również artyści, którzy specjalizują się w takich rysunkach i mogą stworzyć dla Ciebie własny wzór na życzenie.

Modne tatuaże 2023

Michał Parzuchowski Unsplash.com

tatuaż

Daiga Ellaby Unsplash.com

Napisy na nadgarstku

Tatuaże napisy to jedne z najbardziej indywidualnych tatuaży. Zazwyczaj wybieramy taki napis, który z czymś nam się kojarzy. Często to imię bliskiej osoby lub ważna data. W 2023 roku takie tatuaże najczęściej będą robione na nadgarstku.

Tatuaż damski w formie napisu fot. Cody-Black-unsplash

Tatuaż na nadgarstku 2023

fot. rahadiansyah-unsplash

Fot. daria-volkova-tDfYG1ZEgsk-unsplash

Modne tatuaże na 2023 rok: mandala

Mandala to jeden z głównym elementów sztuki buddyzmu. Najprościej mówiąc, to połączenie koła i kwadratu. Koło jest symbolem nieba, transcendencji, zewnętrzności i nieskończoności, a kwadrat symbolizuje sferę wewnętrzności, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią. Koło i kwadrat łączy punkt centralny, który jest zarówno początkiem, jak i końcem całego układu. Wiele osób uważa, że mandala najlepiej wygląda wykonana właśnie metodą dotwork. Aktualnie jest to też jeden z najpopularniejszych wzorów.

www.unsplash.com; Mehndi training

Tatuaż metodą dotwork

Fot. JJ Jordan on Unsplash

Tatuaże wykonane metodą dotwork – portrety

Tatuaże portrety stają się coraz bardziej popularne. Najczęściej wykonuje się je metodą dotwork. Na portrecie może znaleźć się bliska osoba, ale zdarzają się też wizerunki gwiazd, idoli, a nawet zupełnie obcych ludzi – wyłącznie ze względów estetycznych. Portret metodą dotwork wychodzi bardzo efektownie ze względu na możliwość cieniowania, który nada wzorowi realistyczną głębię. Dotwork to jedna z lepszych technik do wytatuowania portretu.

Tatuaż metodą dotwork

Photo by Adrian Ordonez on Unsplash

www.unsplash.com; Eric Vieira

Tatuaż z piórkiem

Tatuaż z piórkiem to jeden z najbardziej popularnych wśród kobiet motywów. Kojarzy się z lekkością, zwiewnością i efemerycznością, ale także z latem i wolnością.

Tatuaż z sercem

Tatuaż z sercem to zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych wzorów tatuaży. Wyimaginowany lub anatomiczny kształt tego organu jest jednym z wiodących motywów delikatnych kobiecych tatuaży. W najprostszej postaci zmieści się dosłownie na każdej partii skóry. Może być interpretowany jako wyraz miłości lub wielkiej przyjaźni (i w tym znaczeniu często jest wykonywany przez pary lub duety przyjaciół). Jest on wtedy czerwony, zaopatrzony w kłódkę, strzałę, skrzydełka, diabelskie różki, inicjały, kwiaty albo połączony z symbolem rytmu serca. Równie często spotyka się jednak jego smutniejszą wersję. Mowa tu o sercu rozbitym przez młot, przebitym sztyletem, popękanym, otoczonym łańcuchem, kolczastym drutem, z bliznami albo zamkniętym w klatce.

www.unsplash.com, Kelly Sikkema

Tatuaż z sercem

Tatuaże dla kobiet mini – tiny tattos/ fot. Dmitriy Nushtaev – Unsplash.com

Photo by Mathilde Langevin on Unsplash

Modne tatuaże 2023: Tatuaż motyl

Tatuaże z motylem tradycyjnie symbolizują kobiecość, płodność i duchowy rozwój. W zależności od interpretacji uważa się je również za metaforę transformacji, wolności i podążania za marzeniami. Nam kojarzy się przede wszystkim z pełnią ciepłego lata, ukwieconą łąką, zróżnicowanymi kolorami świata i ulotnością pięknych chwil. Z tego powodu wydają się doskonałym wyborem na zbliżający się czas. Tatuaż motyl należy to jeden z topowych wzorów, jeśli chodzi o modne tatuaże 2023.

Sharon McCutcheon Unsplash.com

Ujjwal chouhan Unsplash.cm

Tatuaż z łapaczem snów na 2023 rok

W ciągu ostatnich lat tatuaże z łapaczami snów bardzo zyskały na popularności. Być może jest to zasługa gwiazd, które sięgnęły po ten motyw, inspirując swoich fanów, a może kwestia uniwersalności samego wzoru. W końcu indiańska ozdoba pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom, a dodatkowo łatwo można jej nadać różnorodne kształty, wprowadzając do bazowej formy dodatkowe, indywidualne elementy. Łapacz snów jako wzór tatuażu wydaje się wyjątkowo nośny. Świetnie prezentuje się zarówno na dużych partiach ciała, na przykład na plecach, jak i w formie miniaturki – choćby na palcu czy dekolcie.

Waldemar Brandt Unsplash.com

Prabuddha Sharma Unsplash.com

Modne tatuaże 2023: Tatuaże konstelacje gwiazd

Tatuaże konstelacje to delikatne i bardzo ciekawe motywy, które u każdej noszącej je osoby mogą prezentować się oryginalnie przez wzgląd na nieomal nieskończoną ilość wariantów i miejsc na ciele, w jakich możemy je umieścić.

Tatuaż z okiem

Tatuaż z okiem może być niewielkich rozmiarów, pokrywać dużą partię ciała albo stanowić element złożonej graficznej układanki. Kobiety najczęściej wykonują go – w dyskretnej wersji – pomiędzy piesiami, na przedramieniu tuż pod zgięciem łokcia, w zgięciu łokcia i na łopatce. Widuje się jednak także podobne ozdoby na bokach talii, na ramionach, stopach czy w tylnej części rąk, tuż nad łokciem. Mężczyźni chętniej wybierają ramiona i plecy, lecz ich tatuaże z oczami mają z reguły mroczny wydźwięk, więc jest zrozumiałe, że nie chcą pokazywać ich przy wszystkich okazjach.

Content Pixie Unsplash.com

www.unsplash.com; Annie Pratt

Tatuaże dla rodziców

Rodzice chcąc upamiętnić narodziny dziecka decydują się na tatuaż z imieniem dziecka. Najczęściej młode mamy lub ojcowie tatuują go na nadgarstku lub przedramieniu. Często tatuaże z imionami dzieci łączy się z innym wzorem, tworząc razem spójną ozdobę, np. imię z datą urodzin, znakiem nieskończoności, czy innymi wzorami na tatuaż, które symbolizują dzieciństwo.

Tatuaż z imieniem dziecka - małe dłonie i stopy

źródło: www.pixabay.com

Te wzory na tatuaże będą najmodniejsze w 2023 roku. Oczywiście, decydując się na tatuaż, nie dajcie się ponieść jedynie trendom. Tatuaż to coś, co zostaje z nami na zawsze, więc dobrze, żebyście wcześniej dokładnie przemyśleli wybrany wzór.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...