Nieoszlifowany diament. Modne pierścionki 2017 – na zaręczyny i nie tylko!

Elitarny świat pasjonatów biżuterii od wieków zachwyca się szlachetnymi kamieniami o misternych szlifach, wykonywanych przez największych złotniczych artystów. Sekret szlifu rozbijającego cząsteczki światła na miniaturowe barwne tęcze wyniósł na szczyt markę Swarovski, pomimo, iż oferowane przez nią kryształki nie są cudownymi wytworami natury powstającymi przez tysiące lat. Teraz nastał jednak czas zachwytu nad naturą i jej niezgłębionymi tajemnicami, dzięki czemu na pierwszym planie znalazły się tzw. raw rings, czyli pierścionki z nieoszlifowanymi drogimi kamieniami, rodem z mitycznego świata elfów, wiedźminek i czarodziejek. Zobaczcie diamenty, turmaliny, rubiny, topazy, opale i akwamaryny w zupełnie nowej odsłonie! Oto modne pierścionki na rok 2017!

Klara Kulikova Unsplash.com

Nieoszlifowany diament. Modne pierścionki na zaręczyny i nie tylko!

Polecamy także: Pasek – najmodniejszy dodatek na jesień 2017!

 

Raw rings przypominają kamienie pokryte szronem lub oglądane przez przydymione szkło. To bardzo ciekawa propozycja dla tych z Was, które mają możliwość samodzielnego wyboru pierścionka zaręczynowego i pragną, by miał on wyjątkowy kształt. Nieoszlifowane kamienie z pewnością przypadną także do gustu Waszym przyjaciółkom o romantycznym usposobieniu lub rozkochanym w literaturze fantasy i sprawdzą się jako prezent dla mam, np. na okrągłe urodziny. Tak czy inaczej ten trend to znak pozytywnych zmian zachodzących w środowisku biżuteryjnym – świadczy on bowiem o odchodzeniu od tego co sztuczne i nierealnie perfekcyjne w stronę tego, co naturalne, niepowtarzalne i niezupełnie wolne od wad, które w nowym kontekście mogą stać się zaletami!

 

Zapraszamy do galerii z modnymi pierścionkami o nieoszlifowanych kamieniach:

 

 

Jak podobają się Wam powyższe propozycje? Czy Wy także jesteście zdania, że to te nieoszlifowane diamenty są najpiękniejsze? Czy chciałybyście dostać pierścionek zaręczynowy z takim kamieniem? Czekamy na Wasze komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (260 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Bella11  12 września 2017 08:36

  Gnieciuszki , ubodzy krewni oszlifowanych diamentów. Brylant lśni wewnętrznym blaskiem odbitym przez tafle rozetki.Taka biżuteria surowa , nieoszlifowana pewnie znajdzie wielbicieli , mnie nie zachwyciła.

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  12 września 2017 13:26

  piękna biżuteria 🙂

  Odpowiedz
 3. martucha180  12 września 2017 13:51

  Ależ piękne! A każdy oryginalny, niepowtarzalny.

  Odpowiedz
 4. AnnStyl  12 września 2017 20:39

  Świetne. Niektóre z tych zaprezentowanych są więcej niż świetne. Taki typ pierścionków i reszty biżuterii przyciąga oko zwłaszcza jeśli kamień w niej użyty jest z tak zwanej najwyższej półki. Ja osobiście czuła bym się bardzo doceniona otrzymując tego typu artystycznie wykonany pierścionek.

  Odpowiedz
 5. Anett13  12 września 2017 22:04

  Interesujace, mi się podobają – nosiłabym 🙂

  Odpowiedz
 6. xtina120  13 września 2017 13:47

  Ciekawie wyglądają, ale chyba jednak wolałabym taki oszlifowany;) Jakoś bardziej mi się podoba

  Odpowiedz
 7. marra  13 września 2017 16:46

  Przepiękne pierścionki 🙂

  Odpowiedz
 8. Weronika  2 lutego 2018 13:34

  Niektóre mi się podobają – inne nie, to kwestia gustu i zdolności osoby je wykonującej ( pomysłowości). Gdybym musiała wybrać – wolałabym oszlifowane. Te tutaj bardziej przypominają jakiś rodzaj sztuki – do pokazywania, wystawiania.

  Odpowiedz
 9. as_sa  19 marca 2018 18:59

  Zdecydowanie jednak wolę oszlifowane kamienie 🙂

  Odpowiedz
 10. Neon  27 marca 2020 21:00

  Ładne, niepowtarzalne i romantyczne

  Odpowiedz
 11. efffciaa  1 lutego 2023 16:30

  Pierścionek – moim zdaniem – jak i każda inna błyskotka 😉 muszą mieć w sobie to coś 😉 … albo być podarowane w jakiejś szczególnej okazji przez kogoś szczególnego 😉 tak to mnie to nie cieszy .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany