MODNE MARYNARKI NA WIOSNĘ I LATO

Nie jest tajemnicą, że my, kobiety uwielbiamy zaglądać do męskiej garderoby i czerpać z niej inspiracje. Bawiąc się w ten sposób modą i łamiąc zarazem wszelkie konwencje, możemy utworzyć swój własny styl, np. zestawiając z romantyczną, zwiewną suknią typowo męskie akcesoria lub ciężką, masywną biżuterię z subtelnym muślinem, czy tiulem. Garnitur damski stał się odkryciem dla wielu kobiet.

Michael Kors – światowej sławy projektant uważa, że idealne zestawienie, jest zestawieniem pozornie niepasującym do siebie, polegającym na łączeniu przeciwstawień. To oczywiście wymaga podjęcia wielu prób i wypracowania odpowiedniego balansu w naszym looku.

Marynarki od wieków służyły mężczyznom, dopiero Coco Chanel wprowadziła je do damskiej szafy, czyniąc z nich nonszalancki casual. Uważała, że idealna marynarka powinna być nieco krótsza, tak by widoczne były mankiety koszuli. Dzisiaj, brandowe firmy stawiają na dobrze skrojone marynarki, odwołując się do wszelakich nurtów i stylów w ubiorze.

Co będzie modne w tym roku? Przede wszystkim proste w formie luźne, długie marynarki, które będziemy zestawiać z legginsami lub rurkami, tak aby cała sylwetka tworzyła linię A. Mamy pełną dowolność tkanin i koloru, możemy zakładać zarówno tweed, jedwab, czy nawet żakard. Bazą looku może stać się zwykły, prosty top bądź koszula oversize. Ważne, by nasz outfit czerpał ze stylu chłopczycy, wówczas osiągniemy sukces.  W tym sezonie luźna nonszalancja wiedzie prym!

Tekst i dobór zdjęć: Kinga Kowalska

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (235 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. domccia  27 lutego 2011 14:54

    no no całkiem całkiem

    Odpowiedz
  2. Neon  27 marca 2020 17:55

    Marynarki zostawię mężczyznom

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany