Modne łańcuchy damskie – mocny i wyrazisty trend tej jesieni

Łańcuch jako ozdoba szyi kojarzony jest ze środowiskiem raperów. Grube, bijące złotym blaskiem, zdobią zazwyczaj czarnoskórych Amerykanów, którzy w ten sposób podkreślają swoją pozycję. Prosta, masywna ozdoba stała się w tym muzycznym świecie symbolem bogactwa. Ale łańcuch stał się nie tylko atrybutem raperów – wykorzystywany jako pasek wśród subkultury punkowców manifestuje wręcz odwrotne wartości. Kojarzony głównie jako wyraz buntu wobec opresyjnego systemu. Czy w takim razie łańcuch mógłby się stać kobiecą ozdobą? Mógłby i stał się!

Jeśli ostrygi stały się inspiracją lub wręcz materiałem do wykonania biżuterii, to dlaczego nie ciężki i masywny łańcuch? Wyobraźnia projektantów nie zna granic i barier, i nawet przedmiot codziennego użytku może stać się wyrafinowaną błyskotką. Zobacz w jaki sposób możesz nosić modne łańcuchy damskie, by tej jesieni zawojować salony!

Źródło: www.pixabay.com

Modne łańcuchy damskie – mocny i wyrazisty trend tej jesieni

Wraz z powrotem mody na punk’owe i grunge’owe stylizacje do łask powróciły łańcuchy. Nie trzeba było długo czekać, by stały się kolejnym jesiennym hitem. To nowy, mocny i wyrazisty trend jesieni 2019 roku w biżuteryjnych kolekcjach. Jednak tym razem  łańcuch jest wszędzie! Nie tylko jako ozdoba szyi. Wpleciony we włosy, oplatający talię czy stanowiący element sukni, torebki czy butów. Masywny łańcuch króluje niepodzielnie!

Możesz mieszać grubości, zastąpić nim pasek u spodni, drapować i stosować różne długości. Zamiast jednego grubego łańcucha okalającego szyję, możesz wybrać kilka mniejszych swobodnie spuszczonych od karku aż do pępka. Nie lubisz złota? Wybierz srebro albo miksuj dowolnie kruszce. Potraktuj tę ozdobę jak rzeźbiarz glinę i modyfikuj dowolnie łańcuszkową kompozycję. Jeśli nie masz pomysłu albo gruby łańcuch zbyt bardzo się kojarzy z męską ozdobą może zdecydujesz się na buty z łańcuchami czy maleńkie, delikatne torebki, które zamiast tradycyjnego paska mają łańcuszek?

Modne łańcuchy damskie – nowy gorący trend jesieni 2019, który musisz poznać:

https://www.instagram.com/p/B31WTXgF3D9/ https://www.instagram.com/p/B3AnCbRhz0l/https://www.instagram.com/p/B1KpcDZhmy8/ https://www.instagram.com/p/B0hbptIB5p1/ https://www.instagram.com/p/B3sKuOoFTI1/ https://www.instagram.com/p/ByfP4NmlI8l/

Jak Ci się podoba taka ozdoba? Uważasz, że kobieta spętana łańcuchem jest atrakcyjniejsza? Nie zapomnij podzielić się swoją opinią w komentarzu!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  23 października 2019 06:15

  wolę delikatniejszą biżuterię

  Odpowiedz
 2. kosovitz  23 października 2019 21:48

  „Zerwijmy łańcuchy”, a potem załóżmy je na siebie.

  Odpowiedz
 3. Sylwia  28 października 2019 13:22

  Ojej to zdecydowanie nie dla mnie. Za duże, za ciężkie, za dużo ich. Jednak wolę skromną i delikatniejsza biżuterię. No ale co kto lubi.

  Odpowiedz
 4. Neon  28 grudnia 2019 14:01

  To chyba nie dla mnie, nie jestem raperką 😛

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany