Modne kolory wiosna lato 2016 – gdzie je znajdziesz w polskich sklepach

Kilka miesięcy temu Instytut Pantone ogłosił modne kolory wiosna lato 2016. Na przedstawionej liście znalazło się ich aż dziesięć. Są to w większości uspokajające, naturalne i wyciszające kolory inspirowane sztuką. Ważną rolę odegrała tu twórczość m.in Matisse’a, Picassa czy Franka Stelli –  jak podano w oświadczeniu instytutu. Jednocześnie – według projektantów Pantone wybrane kolory mają reprezentować świat, w którym żyjemy – tak organiczny, jak i stworzony przez nas. Co ciekawe, nie ma w tym roku rozgraniczenia dla tych barw na damskie i męskie. Instytut Pantone na wiosnę 2016 postawił na uniseks.

 

My już jesteśmy ciekawe, które z tych kolorów znalazły odbicie w kolekcjach poszczególnych marek na sezon wiosna lato 2016. Oto nasz raport – cz.1, w którym przedstawiamy różne propozycje o zbliżonej kolorystyce do tej, którą zaproponował Instytut Pantone.

1. Modne kolory wiosna lato 2016 – Rose Quartz (Brudny róż)

Ten kolor jest zdecydowanie kojący i uspokajający. Swoją barwą przypomina spokojny zachód słońca lub świeżo rozkwitający kwiat. Rose Quartz z całą pewnością usatysfakcjonuje wielbicielki pasteli, gdyż odcień jest wyjątkowo słodki i romantyczny.

 

2. Modne kolory wiosna lato 2016 – Snorkel Blue (Granat)

Snorkel Blue – to kolejny kolor z rodziny morskich kolorów. Wakacyjna klasyka, szczególnie jeśli zestawimy z czerienią i kolorem białym.

 

3. Modne kolory wiosna lato 2016 – Fiesta (Zgaszone bordo)

Nasycony energią kolor, jakim jest Fiesta jest zapowiedzią emocji i zachętą do beztroskiej eksploracji nieznanych, ale przyjemnych wakacyjnych lokalizacji. Zestawiony z kolorem żółtym (także ogłoszonym jako najmodniejszy kolor na wiosnę i lato 2016 – ang. Buttercup) zapewnia ostry kontrast z uspokajającą i łagodną pozostałą paletą barw w tym sezonie.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (251 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...