Modne kolory tkanin 2012 – zdominowane przez trzy tendencje: morze, klejnoty i ziemia

Firma ITALVELLUTI co roku wprowadza na rynek nowe kolekcje tkanin – uwzględnia przy tym aktualne trendy w dziedzinie wzornictwa i wyposażenia wnętrz. Dzięki ekspertom firmy dowiemy się co będzie modne w nadchodzącym sezonie 2012.

Modne tkaniny 2012 od ITALVELLUTI

Specjaliści ITALVELLUTI prognozują, że nadchodzący rok zdominują trzy tendencje. Pierwsza z nich to kolory inspirowane barwami morza, swoista kontynuacja trendu który w tym roku koncentrował się na kolorze niebieskim. Teraz trend ten rozwija się: dołączają do niego indygo, błękit, pastelowe, wyblakłe niebieskości przechodzące w szarość. Trend ten w palecie ITALVELLUTI reprezentuje przede wszystkim tkanina Zero Spot z całą gamą niebieskości oraz welur Shantal i mikrofibra Adamantio w których paletach znajdziemy pojedyncze, ale bardzo wyraziste błękity.

Modne Tkaniny ITALVELLUTI

Kolejny nurt to kolory kamieni szlachetnych: rubin, malachitowa zieleń, turkus, również fiolet i czerń. Jak przystało na klejnoty często zestawiane są ze złotem, nieco rzadziej ze srebrem. W tej gamie kolorów liczy się także połysk ? stąd satynowe efekty, aksamit odbijający światło, a także wszelkie metaliczne efekty. Przykładem tego trendu mogą być z pewnością tkaniny z kolekcji Paride, reprezentujące w zasadzie wszystkie elementy tego nurtu. Także kolekcja Comparsita zawiera kilka ciekawych propozycji w tych tonacjach. Również połyskliwe welury Shantal i tkaniny z kolekcji Satin mogą nas olśnić swoimi intensywnymi kolorami.

Modne Tkaniny ITALVELLUTI

Trzeci nurt to barwy ziemi: stonowane, matowe, pozwalające na zestawienia typu ton w ton szarości, brązy, beże. Tego rodzaju odcienie znajdziemy m. in. w kolekcjach Adamantio, D.O.C. i Suede.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...