Modne fryzury na krótkie włosy a także na długie i półdługie

Wraz z każdą, zmieniającą się porą roku, zmianie ulega nie tylko panująca za oknem pogoda. Zmieniają się również obowiązujące fryzjerskie trendy. Dziś, aby być modną nie wystarczy więc już tylko założyć nowy krój spódniczki czy też sukienki. Obecnie w równym stopniu liczyć się będą dodatki, takie jak buty czy też torebki, jak i najnowszy styl prezentowanej fryzury. A jakie uczesanie są modne w sezonie jesień zima 2011/2012. Na jaki kolor włosów warto postawić, a jakiego z całą pewnością unikać? Oto modne fryzury na krótkie włosy a także na długie i półdługie. Sprawdź, włosy cieniowane czy gładkie będą na topie.

 

Złoto latem, miedź jesienią

W obowiązującym sezonie styliści proponują zwłaszcza kolory oscylujące w gamie blond i koloru rudego. Możliwych wariacji na powyższe tematy kolorystyczne – czyli na rude włosy czy blond –  jest naprawdę spora ilość, dlatego prawdopodobieństwo, że nie znajdziesz tu „niczego dla siebie” jest zdecydowanie znikome. Latem przewagę nad odcieniami rdzawego rudego ma blond. Dla kobiet o cerze jasnej, chłodnej, polecanym rozwiązaniem będzie blond przełamany, a więc odcień jasny połączony z nutami delikatnego brązu i lekką domieszką naturalnego rudego, tak zwanej „marchewki”. Inny wariantem jasnej fryzury jest „gra świateł”. Ten styl stanowi połączenie odcieni jasnego blond, które umiejscowione zostają w wyższych, zewnętrznych partiach włosów, z kolorami blond pogłębionego, które z kolei powinny zdobić wewnętrzną część kosmyków, znajdujących się w niższych partiach pasm. W przypadku tego rodzaju fryzury, elementem godnym rozważenie są rudo – złote refleksy. Najlepiej, jeśli takie właśnie kosmyki zdobiłyby sam czubek głowy i sięgały nie dalej, niż do linii szczęki.

 

Jesień to pora roku, w której projektanci i mistrzowie fryzjerskiego kunsztu postanowili zaproponować nam włosy w kolorze miedzi. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z blond. Złote refleksy również mogą pojawiać się w wybranych modelach kolorystycznych, jednak z całą pewnością nie będą odgrywały one roli pierwszych skrzypiec. Na przysłowiowy, pierwszy ogień pójdą więc fryzury klasyczne i marchewkowe.

 

To właśnie włosy w jednolitym, naturalnie rudym kolorze będą najbardziej pożądaną propozycją tegorocznej jesieni. Co istotne, sam kolor powinien być nasycony, jednakże pozbawiony czerwonych, ognistych czy oberżynowych tonów. Ot, „czysta marchewka” i kropka. Jeśli jednak pomimo wszystko nie jesteś w stanie zrezygnować z jaśniejszych odcieni pod postacią delikatnie wkomponowanych pasemek, to możesz pokusić się o dodanie do rudej wersji koloru, odcieni nasyconego złota. Ważne jednak, aby zdobiły one całość fryzury, a nie zostały wkomponowane w wybrane obszary pasm (na przykład w wewnętrzne, spodnie warstwy włosów).

 

Chociaż tegoroczne lato i jesień zapowiadało się się w kolorach złota i miedzi, to jednak projektanci znaleźli także propozycję, która z całą pewnością spełni potrzebny kobiet, przyzwyczajonych do włosów nieco ciemniejszych. Jeśli więc nie masz zamiaru rozstawać się z ciemnymi pasmami, to polecanym rozwiązaniem będzie nadanie włosom barwy pogłębionego, wyrazistego brązu. Ten typ stylizacji nie uwzględnia jednak kompozycji wielotonowej. Ciemne, głęboko nasycone, kasztanowe pasma, powinny odznaczać się wyrazistością.

Zarówno latem i jesienią, projektanci stawiają zwłaszcza na włosy długie. Dobrze, jeśli kosmyki sięgają co najmniej do linii ramion, jednak na wybiegach mody w zdecydowanej przewadze są włosy naprawdę długie, a więc sięgające co najmniej za linię łopatek z przedziałkiem na środku lub na bok. Najmodniejsze cięcia zakładają zwłaszcza wycieniowanie kosmyków. Partie włosów znajdujących się na wysokości ucha powinny stanowić pierwszy stopnień złożonej fryzury, natomiast kosmyki poniżej – drugi. W ten sposób uzyskany zostanie wizualny efekt puszystości i objętości fryzury. W ten sposób uzyskamy między innymi popularną fryzurę bob. Dla kobiet, które pomimo wszystko wolą unikać nadmiernego cieniowania kosmyków, styliści przygotowali warianty uwzględniające wyłącznie cieniowanie końcówek, przy jednoczesnym zachowaniu spójnej linii włosów. W takim przypadku warto jednak postawić na pasma nieco falowane, jednak w żadnym wypadku nie kręcone.  W kwestii uczesań kosmyków długich, raczej ciężko będzie spodziewać się rozwiązań innowacyjnych. Proponowanym trendem są bowiem kosmyki spójne, nie uwzględniające dodatku grzywki. Pasma powinien zdobić jeden, symetrycznie usytuowany po środku głowy, przedziałek. W ten prosty sposób twarz zostaje odsłonięta, zaś sam, modny kolor pasemek, jest poniekąd wysunięty na pierwszy plan.

 

Jeśli jednak nie jesteś posiadaczką włosów długich, to również w takiej sytuacji styliści mają dla Ciebie odpowiednie warianty fryzur, modne zarówno latem jak i jesienią 2011. Większość z nich została jednak dostosowana do włosów krótkich. Polecaną długością są więc pasma sięgające maksymalnie do linii szczęki. Najlepiej, jeśli włosy zostają cięte w rodzaju tak zwanego pazia. Jeśli Twoim zamierzeniem będzie uzyskanie krótkiej fryzury lekkiej i puszystej, to polecamy zachowanie linii spójnej.

Paniom odważnym, nie bojącym się zmian styliści proponują natomiast wystrzyżenie jednej, dowolnie wybranej części włosów, znajdującej się na linii nad uchem. Jednak z racji na fakt dość mocnej zmiany, radzimy dobrze zastanowić się nad wygoleniem części kosmyków. Ten model fryzury dedykowany jest zwłaszcza kobietom odważnym, nie bojącym się reakcji otoczenia.

Tekst przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (191 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...