Moda na śniadanie

Wśród Polaków rośnie świadomość wpływu śniadania na zdrowie i samopoczucie w ciągu całego dnia. Pomaga w tym, zauważalny od jakiegoś czasu trend celebrowania śniadań, rozważne dobieranie pełnowartościowych produktów, a także dostępność dizajnerskich,  śniadaniowych gadżetów. Czy zapanowała moda na śniadanie?

Moda na sniadanie

Dietetycy są zgodni, że od pewnego czasu można zauważyć zmianę w podejściu do jedzenia śniadań. Pierwszy posiłek przestaje być przykrym, porannym obowiązkiem wyniesionym z domu. Staje się prawdziwą ucztą i delektowaniem się smakami, dzięki której można dobrze rozpocząć dzień.

Modę na śniadanie propagują m.in. blogerki kulinarne, których wpisy stają się inspiracją dla wielu pracujących kobiet i mężczyzn. Dzięki nim śniadanie przestaje być nudne, a oryginalne przepisy stają się okazją do eksperymentowania w kuchni. Zamiast monotonnego posiłku składającego się wciąż z tych samych produktów, można w prosty sposób przygotować atrakcyjne i kolorowe śniadanie dostarczające odpowiednich substancji odżywczych.

Czasami wystarczy inaczej wykorzystać jeden składnik, np. pieczywo, a dobrze znane danie otrzyma zupełnie inny smak – mówi Jolanta Perz – Straga, blogerka kulinarna – Zwykła kanapka z serem i szynką może przeistoczyć się w aromatyczny pudding chlebowy z chrupiącymi kawałkami chleba, ciągnącym się serem i podsmażoną szynką w jajecznej masie, doprawiony ulubionymi przyprawami.

Moda na pierwszy posiłek rozwija się także razem z gadżetami śniadaniowymi. Foremki do wycinania różnych kształtów z pieczywa, tostery w modnych kolorach, które wpłyną na wystrój kuchni  czy dizajnerskie podstawki na jajka zachęcają nie tylko dzieci do celebrowania śniadania, ale także dorosłych.

Ostatnio coraz częściej spotykanym gadżetem jest pojemnik z przegrodami na kilka składników drugiego śniadania, tzw.: kolorowy lunch box czy lunch bag. Sprawiają one, że zapakowanie kanapki do pracy czy szkoły przestaje być problemem. Nie trzeba martwić się już o ubrudzenie torebki i plecaka, a także można wziąć ze sobą swoje ulubione warzywa pokrojone w słupki, jogurt czy owoc. Dlatego w ramach programu „Śniadaniowa Klasa” powstała specjalna limitowana edycja torebek śniadaniowych z filcu z wkładami chłodzącymi.

Naszym najczęstszym błędem żywieniowym jest pomijanie śniadania, spowodowane brakiem czasu i pośpiechem, a to właśnie pierwszy posiłek jest najważniejszy w ciągu dnia. Zjadając go rano, w dalszej części dnia jesteśmy mniej podatni na sięganie po niezdrowe przekąski, mamy lepszą pamięć i koncentrację oraz energię na kilkanaście godzin – mówi Małgorzata Sienkiewicz, Dyplomowany Technolog Żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji Śniadaniowa Klasa – Dlatego cieszy nas fakt, że śniadanie wraca do mody. Mamy nadzieję, że dzięki praktycznej, a zarazem modnej torbie śniadaniowej, przygotowanej w ramach programu „Śniadaniowa Klasa” przekonamy wszystkie osoby do niezapominania o tym posiłku.

Jedną ze śniadaniowych toreb otrzymała ambasadorka akcji – Anna Popek, natomiast pozostałe będzie można otrzymać podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci i rodziców, organizowanych w ramach akcji oraz podczas konkursów na fanpage akcji, a także na specjalne życzenie osób, które napiszą do organizatora akcji „Śniadaniowa Klasa”.

Więcej informacji o torbach śniadaniowych i akcji znajduje się na stronie www.sniadaniowaklasa.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (269 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Lindale  11 listopada 2013 10:43

  Nie wyobrażam sobie, że nie zjadłabym śniadania rano.

  Odpowiedz
 2. bbo  11 listopada 2013 21:04

  Ja czasem nie zdążę, ale nie wyobrażam sobie, żeby moje dzieci nie zjadły…

  Odpowiedz
 3. framboise  9 listopada 2015 13:16

  zawsze jadam sniadanie 🙂

  Odpowiedz
 4. scrabble  12 lutego 2016 20:52

  To podstawa!

  Odpowiedz
 5. efffciaa  24 lutego 2016 18:34

  Nie zawsze mam rano czas na zjedzenie śniadania , jednak się zazwyczaj staram . Jeśli zaśpię i nie zdążę to obowiązkowo sobie biorę coś do pracy do zjedzenia na drugie śniadanie .

  Odpowiedz
 6. mama_kazala  3 marca 2016 12:17

  uwielbiam śniadania! nawet kosztem spóźnienia do pracy 😉

  Odpowiedz
 7. Dariska  13 kwietnia 2016 09:46

  śniadanie trzeba jeść! 🙂

  Odpowiedz
 8. Hidari11  1 czerwca 2016 11:13

  Kiedyś piłam tylko kawę na sniadanie i potem szybko łapało mnie zmęczenie.
  Od kiedy jem śniadania, całe przedpołudnie jestem pełna energii.

  Odpowiedz
 9. stokrotkapolna  10 listopada 2016 13:00

  Zawsze dbała żeby dzieci zjadły śniadanie. Sama kiedyś je zaniedbywałam. Ale ostatnio jem pyszne płatki owsiane z jogurtem, dodatkami, i jakimś owocem.Pyszne i zdrowe.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany